Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymieniać tarcze hamulcowe Subaru Forester ?

Ważne jest bezpieczeństwo pojazdu mechanicznego. Niezależnie od tego, czy Subaru Forester to dziury ekonomiczne, czy nie, pewne rutynowe prace serwisowe są niezbędne. W tym artykule wyjaśnimy Ci to kiedy wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Subaru Forester? Aby to osiągnąć, najpierw zobaczymy, do czego służą tarcze hamulcowe w Twoim samochodzie, następnie, kiedy wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Subaru Forester, a na koniec, jak je wymienić na nowe.

Zainteresowanie tarczami hamulcowymi Subaru Forester

Nasz artykuł zaczynamy od wyszczególnienia, do czego służą tarcze hamulcowe Subaru Forester, dzięki czemu dowiesz się, dlaczego ważne jest, aby były one stale w dobrym stanie.

Tarcze hamulcowe to główna część Twojego układu hamulcowego. Rzeczywiście, hamowanie w Subaru Forester jest hydrauliczne, jest to system węży i ​​oleju pod ciśnieniem, który uruchamia się po naciśnięciu pedału hamulca. To ciśnienie uruchomi tłok, który popycha klocki hamulcowe na tarczy hamulcowej, która jest zamontowana na kole. Kiedy klocki hamulcowe będą ściskać tarcze, co spowoduje hamowanie Twojego Subaru Forester.

Kiedy wymienić tarcze hamulcowe w Subaru Forester?

Przejdziemy teraz do sekcji, która niewątpliwie przyciąga Cię do tej treści, a mianowicie, przy wymianie tarcz hamulcowych Subaru Forester? Jak wspomnieliśmy przed chwilą, tarcze i klocki hamulcowe pracują w osmozie, jednak te dwa elementy są noszenie części samochodowych i będą one, w miarę upływu czasu, a konkretnie tarcie podczas hamowania zużywa się i traci moc hamowania. Przedstawimy teraz różne techniki, aby wiedzieć, kiedy je zastąpić:

  • Uważamy, że generalnie tarcze hamulcowe powinny być wymieniane co 80 000 – 100 000 km w Subaru Forester, jednak ważne jest, aby wiedzieć, że w zależności od stylu jazdy i rodzaju podróży może się to znacznie zmienić. Prawdę mówiąc, jeśli jeździsz konkretnie autostradą i tylko nieznacznie używasz hamulców, wartość ta może wzrosnąć, z drugiej strony, jeśli jeździsz tylko w terenie zabudowanym, może się zmniejszyć.
  • Podstawową i skuteczną techniką identyfikacji stanu tarcz hamulcowych w Twoim pojeździe silnikowym jest przegląd techniczny. W rzeczywistości ta dokładna kontrola sprawdza stan hamulców, a sterownik poinformuje Cię, czy są w dobrym stanie, czy też wymagają wymiany.
  • Podstawową techniką wizualną, aby wiedzieć, kiedy należy wymienić tarcze hamulcowe w Subaru Forester, jest zdjęcie kół po ustawieniu samochodu na stojakach. Po wyjęciu będziesz mieć dostęp do swoich dysków i sprawdzić ich stan. Jeśli mają jakieś duże rysy lub deformacje będziesz musiał je zmienić. W przeciwnym razie drugim wskaźnikiem do weryfikacji jest zmierzenie głębokości dysku w stosunku do jego krawędzi, jeśli ta wartość przekroczy 1 mm będziesz musiał zmienić je na nowe.
Weiterlesen:
Silnik trzęsie się w Subaru Forester, co robić ?

.

Jak wymienić tarcze hamulcowe w Subaru Forester?

Na koniec, aby zakończyć tę treść, szybko wyjaśnimy jak wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Subaru Forester. Musisz wiedzieć, że jeśli zmienisz tarcze hamulcowe w swoim samochodzie, koniecznie będziesz musiał wymienić klocki hamulcowe w swoim Subaru Forester, nie zastanawiaj się dwa razy, aby zapoznać się z naszą treścią, która uczy, jak dokonać tej zmiany.

Jeśli chodzi o wymianę dysków, oto główne kroki, których należy się trzymać:

  • Postaw Subaru Forester na stojakach, zdejmij koła, na których chcesz działać.
  • Za pomocą dużego płaskiego śrubokręta podważ klocki hamulcowe, aby maksymalnie ścisnąć tłok zacisku i uzyskać wystarczający luz, aby wprowadzić wszystkie zmiany.
  • Używając dużych bitów Torx, wyjmij dwie nakrętki, które blokują górną część zacisku hamulca, wyjmij go.
  • Zdejmij klocki hamulcowe, a następnie odblokuj tarcze hamulcowe dzięki dwóm śrubom torx z boku tarczy, być może będziesz potrzebować młotka do usunięcia tarcz.
  • Wymień tarcze i dokręć je dołączonymi nowymi śrubami torx, wymień klocki, zamontuj górną część zacisku i dokręć wszystko mocno.
  • Zamontuj koła i pamiętaj o 500-kilometrowym docieraniu hamulca przed ostrym hamowaniem.

Aby znaleźć więcej wskazówek na temat Subaru Forester, spójrz na kategorię Subaru Forester.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector