Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymieniać tarcze hamulcowe Subaru Legacy ?

Bezpieczeństwo samochodu jest bardzo ważne. Niezależnie od tego, czy Subaru Legacy to dziury ekonomiczne, pewne rutynowe prace serwisowe są niezbędne. W tym artykule wyjaśnimy Ci to kiedy wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Subaru Legacy? Aby to osiągnąć, przede wszystkim dowiemy się, do czego służą tarcze hamulcowe w Twoim samochodzie, następnie, kiedy wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Subaru Legacy i wreszcie, jak je wymienić na nowe.

Korzyści z tarcz hamulcowych Subaru Legacy

Nasze wytyczne rozpoczynamy od wyjaśnienia, do czego służą tarcze hamulcowe w Subaru Legacy, co pozwoli Ci zrozumieć, dlaczego ważne jest, aby upewnić się, że są one stale w dobrych warunkach roboczych.

Tarcze hamulcowe to najważniejszy element Twojego układu hamulcowego. W rzeczywistości hamowanie w Subaru Legacy jest hydrauliczne, jest to system przewodów i oleju pod ciśnieniem, który zadziała po naciśnięciu pedału hamulca. To ciśnienie uruchomi tłok, który popycha klocki hamulcowe na tarczy hamulcowej przymocowanej do koła. Kiedy klocki hamulcowe będą ściskać tarcze, co spowoduje hamowanie Twojego Subaru Legacy.

Kiedy wymienić tarcze hamulcowe w Subaru Legacy?

Przejdziemy teraz do sekcji, która niewątpliwie przyciąga Cię do tej treści, a mianowicie, przy wymianie tarcz hamulcowych Subaru Legacy? Jak Ci to opisaliśmy przed chwilą, tarcze i klocki hamulcowe pracują w osmozie, nie mniej jednak te dwa elementy są noszenie części samochodowych i będą one, w miarę upływu czasu, a zwłaszcza tarcie, gdy hamowanie zużywa się i traci moc hamowania. Opiszemy teraz szczegółowo różne techniki, aby wiedzieć, kiedy je zmienić:

  • Uważamy, że tarcze hamulcowe powinny być wymieniane co 80 000 – 100 000 km w Subaru Legacy, niemniej jednak ważne jest, aby wiedzieć, że w zależności od Twojego stylu jazdy i rodzaju podróży może się to znacznie różnić. Prawdę mówiąc, jeśli jeździsz głównie autostradą, a hamulce są tylko nieznacznie używane, ta ilość może wzrosnąć, a jeśli jeździsz tylko w terenie zabudowanym, może się zmniejszyć.
  • Podstawowym i skutecznym sposobem sprawdzenia stanu tarcz hamulcowych w Twoim samochodzie jest przegląd techniczny. W rzeczywistości ta dokładna kontrola sprawdza stan hamulców, a sterownik poinformuje Cię, czy są w dobrym stanie, czy też wymagają wymiany.
  • Bardzo łatwym wizualnym sposobem sprawdzenia, kiedy należy wymienić tarcze hamulcowe w Subaru Legacy, jest zdjęcie kół po ustawieniu samochodu na stojakach. Po usunięciu będziesz mieć dostęp do swoich dysków i zweryfikować ich stan. Jeśli mają jakieś duże rysy lub odkształcenia będziesz musiał je wymienić. W przeciwnym razie drugim wskaźnikiem do sprawdzenia jest zmierzenie głębokości dysku w stosunku do jego krawędzi, jeśli wartość ta przekroczy 1 mm będziesz musiał je zmienić na nowe.
Weiterlesen:
Pomarańczowe światło Subaru Legacy, które pozostaje włączone

.

Jak wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Subaru Legacy?

Na koniec, aby zakończyć tę treść, dość szybko wyjaśnimy jak wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Subaru Legacy. Musisz wiedzieć, że jeśli wymienisz tarcze hamulcowe w swoim pojeździe, absolutnie będziesz musiał wymienić klocki hamulcowe w swoim Subaru Legacy, nie wahaj się zasięgnąć porady w naszej treści, która pokaże Ci, jak dokonać tej wymiany.

Jeśli chodzi o wymianę płyt, oto najważniejsze kroki, które należy wykonać:

  • Postaw Subaru Legacy na stojakach, zdejmij koła, na których chcesz działać.
  • Za pomocą dużego płaskiego śrubokręta podważ klocki hamulcowe, aby maksymalnie ścisnąć tłok zacisku i uzyskać wystarczający luz, aby wprowadzić wszystkie zmiany.
  • Używając dużych bitów Torx, odkręć dwie nakrętki, które blokują górny element zacisku hamulca, wyjmij go.
  • Zdejmij klocki hamulcowe, a następnie odblokuj tarcze hamulcowe dzięki dwóm śrubom torx z boku tarczy, do demontażu tarcz może być potrzebny młotek.
  • Wymień tarcze i dokręć je za pomocą dostarczonych nowych śrub torx, wymień klocki, zmontuj górny element zacisku i dokręć wszystko mocno.
  • Zamontuj koła i pamiętaj o 500-kilometrowym docieraniu hamulca przed ostrym hamowaniem.

Aby znaleźć więcej wskazówek na temat Subaru Legacy, spójrz na kategorię Subaru Legacy.

Ссылка на основную публикацию