Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymieniać tarcze hamulcowe Suzuki Across ?

Bezpieczeństwo samochodu jest najważniejsze. Nawet jeśli Suzuki Across są dziurami ekonomicznymi, pewne czynności konserwacyjne są niezbędne. W tym artykule wyjaśnimy Ci to kiedy wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Suzuki Across? Aby to zrobić, na początek zobaczymy, do czego służą tarcze hamulcowe w Twoim samochodzie, następnie, kiedy wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Suzuki Across i na koniec, jak je wymienić na nowe.

Zainteresowanie tarczami hamulcowymi Suzuki Across

Naszą treść zaczynamy od wyszczególnienia, do czego są używane tarcze hamulcowe Suzuki Across, co pozwoli Ci zrozumieć, dlaczego ważne jest, aby upewnić się, że są one stale w dobrym stanie.

Tarcze hamulcowe to główna część Twojego układu hamulcowego. Oczywiście hamowanie w Suzuki Across jest hydrauliczne, jest to system węży i ​​oleju pod ciśnieniem, który zacznie działać po naciśnięciu pedału hamulca. To ciśnienie uruchomi tłok, który popycha klocki hamulcowe na tarczy hamulcowej, która jest umieszczona na kole. Kiedy klocki hamulcowe będą ściskać tarcze, co spowoduje zahamowanie Twojego Suzuki Across.

Kiedy wymienić tarcze hamulcowe w Suzuki Across?

Przejdziemy teraz do sekcji, która z pewnością przyciąga Cię do tej strony z treścią, a mianowicie przy wymianie tarcz hamulcowych Suzuki Across? Jak zdradziliśmy Ci to przed chwilą, tarcze i klocki hamulcowe pracują w osmozie, niemniej jednak te dwa elementy są noszenie części samochodowych i z czasem, a zwłaszcza tarcie, gdy hamowanie zużywa się i traci moc hamowania. Przedstawimy teraz różne techniki, aby wiedzieć, kiedy je zastąpić:

  • Uważamy, że generalnie tarcze hamulcowe powinny być wymieniane co 80 000 – 100 000 km w Suzuki Across, niemniej jednak należy pamiętać, że w zależności od stylu jazdy i rodzaju podróży może się to znacznie zmienić. W rzeczywistości, jeśli jeździsz głównie autostradą, a hamulce są tylko nieznacznie używane, wartość ta może wzrosnąć, a jeśli jeździsz tylko w terenie zabudowanym, może się zmniejszyć.
  • Podstawową i dobrą techniką identyfikacji stanu tarcz hamulcowych w Twoim samochodzie jest przegląd techniczny. W rzeczywistości ta dokładna kontrola sprawdza stan hamulców, a sterownik poinformuje Cię, czy są w dobrym stanie lub wymagają wymiany.
  • Prostą techniką wizualną, aby wiedzieć, kiedy należy wymienić tarcze hamulcowe w Suzuki Across, jest zdjęcie kół po ustawieniu pojazdu na stojakach. Po usunięciu będziesz mieć dostęp do swoich dysków i zweryfikować ich stan. Jeśli mają jakieś duże rysy lub odkształcenia będziesz musiał je wymienić. W przeciwnym razie drugim wskaźnikiem do sprawdzenia jest zmierzenie głębokości dysku w stosunku do jego krawędzi, jeśli wartość ta przekroczy 1 mm będziesz musiał je zmienić na nowe.
Weiterlesen:
Jak wyczyścić czujnik masowego przepływu powietrza w Suzuki Across?

.

Jak wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Suzuki Across?

Wreszcie, aby zakończyć tę stronę z treścią, dość szybko Ci ją pokażemy jak wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Suzuki Across. Musisz wiedzieć, że jeśli wymienisz tarcze hamulcowe w swoim pojeździe silnikowym, bezwzględnie będziesz musiał wymienić klocki hamulcowe w swoim Suzuki Across, nie wahaj się zajrzeć na naszą stronę z treścią, która wyjaśnia, jak dokonać tej wymiany.

Jeśli chodzi o wymianę płyt, oto główne kroki, które należy wykonać:

  • Postaw swoje Suzuki Across na stojakach, zdejmij koła, nad którymi chcesz popracować.
  • Za pomocą dużego płaskiego śrubokręta podważ klocki hamulcowe, aby maksymalnie ścisnąć tłok zacisku i mieć wystarczający luz, aby wprowadzić wszystkie zmiany.
  • Używając dużych bitów Torx, odkręć dwie nakrętki, które blokują górną część zacisku hamulca, wyjmij go.
  • Zdejmij klocki hamulcowe, a następnie odblokuj tarcze hamulcowe dzięki dwóm śrubom torx z boku tarczy, być może będziesz potrzebować młotka do usunięcia tarcz.
  • Wymień tarcze i dokręć je za pomocą dostarczonych nowych śrub torx, wymień klocki, zmontuj górną część zacisku i dokręć wszystko mocno.
  • Zamontuj koła i pamiętaj, aby przed ostrym hamowaniem zrobić 500-kilometrowe włamanie.

Jeśli potrzebujesz więcej przewodników na temat Suzuki Across, przejdź do naszej kategorii Suzuki Across.

Ссылка на основную публикацию