Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymieniać tarcze hamulcowe Volkswagen Passat ?

Bezpieczeństwo pojazdu silnikowego jest niezbędne. Niezależnie od tego, czy Volkswagen Passat to dziury ekonomiczne, konieczne są pewne prace konserwacyjne. Dzisiaj wyjaśnimy ci kiedy wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Volkswagenie Passacie ? Aby to zrobić, na początek zobaczymy, do czego służą tarcze hamulcowe w Twoim samochodzie, następnie, kiedy wymienić tarcze hamulcowe Twojego Volkswagena Passata i na koniec, jak je wymienić na nowe.

Zainteresowanie tarczami hamulcowymi Volkswagena Passata

Treść naszego artykułu zaczynamy od wyszczególnienia, do czego służą tarcze hamulcowe Volkswagena Passata, dzięki czemu dowiesz się, dlaczego ważne jest, aby zawsze były w dobrym stanie.

Tarcze hamulcowe to główna część Twojego układu hamulcowego. Oczywiście hamowanie w Volkswagenie Passacie jest hydrauliczne, jest to system przewodów i oleju pod ciśnieniem, który zadziała po naciśnięciu pedału hamulca. To ciśnienie uruchomi tłok, który popycha klocki hamulcowe na tarczy hamulcowej, która jest umieszczona na kole. Kiedy klocki hamulcowe będą zaciskać tarcze, co spowoduje hamowanie Twojego Volkswagena Passata.

Kiedy wymieniać tarcze hamulcowe w Volkswagenie Passacie?

Przejdziemy teraz do części, która z pewnością przyciąga Cię na tę stronę z treścią, a mianowicie: przy wymianie tarcz hamulcowych Volkswagena Passata ? Jak Ci to wyjaśniliśmy przed chwilą, tarcze i klocki hamulcowe pracują w osmozie, jednak te dwa elementy są noszenie części samochodowych i z czasem, a konkretnie, tarcie podczas hamowania zużywa się i traci moc hamowania. Teraz przedstawimy różne rozwiązania, aby wiedzieć, kiedy je zmienić:

  • Uważamy, że generalnie tarcze hamulcowe powinny być wymieniane co 80 000 – 100 000 km w Volkswagenie Passacie, jednak ważne jest, aby wiedzieć, że w zależności od Twojego stylu jazdy i rodzaju podróży może się to znacznie różnić. Rzeczywiście, jeśli jeździsz głównie autostradą i twoje hamulce są tylko nieznacznie używane, ta kwota może wzrosnąć, odwrotnie, jeśli jeździsz tylko w terenie zabudowanym, może się zmniejszyć.
  • Prostą i skuteczną metodą identyfikacji stanu tarcz hamulcowych w Twoim pojeździe silnikowym jest przegląd techniczny. Rzeczywiście, ta dokładna kontrola sprawdza stan hamulców, a kontroler poinformuje Cię, czy są w dobrym stanie, czy też wymagają wymiany.
  • Prostym wizualnym sposobem sprawdzenia, kiedy należy wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Volkswagenie Passacie, jest zdjęcie kół po ustawieniu pojazdu na stojakach. Po usunięciu będziesz mieć dostęp do swoich dysków i sprawdzić ich stan. Jeśli mają jakieś duże rysy lub deformacje będziesz musiał je zmienić. W przeciwnym razie drugim wskaźnikiem do weryfikacji jest zmierzenie głębokości dysku w stosunku do jego krawędzi, jeśli ta wartość przekroczy 1 mm będziesz musiał zmienić je na nowe.
Weiterlesen:
Gdzie znaleźć bezpiecznik klimatyzacji w Volkswagen Passat 7 ?

.

Jak wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Volkswagenie Passacie?

Na koniec, aby zakończyć tę stronę z treścią, dość szybko Ci ją pokażemy jak wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Volkswagen Passat . Musisz wiedzieć, że jeśli zmienisz tarcze hamulcowe w swoim samochodzie, bezwzględnie będziesz musiał wymienić klocki hamulcowe w swoim Volkswagen Passat, nie zastanawiaj się dwa razy, aby zajrzeć na naszą stronę z treścią, która pokazuje, jak dokonać tej zmiany.

Jeśli chodzi o wymianę płyt, oto główne kroki, które należy wykonać:

  • Postaw swojego Volkswagena Passata na stojakach, zdejmij koła, na których chcesz działać.
  • Za pomocą dużego płaskiego śrubokręta podważ klocki hamulcowe, aby maksymalnie ścisnąć tłok zacisku i mieć wystarczający luz, aby wprowadzić wszystkie zmiany.
  • Używając dużych bitów Torx, odkręć dwie nakrętki, które blokują górną część zacisku hamulca, wyjmij go.
  • Zdejmij klocki hamulcowe, a następnie odblokuj tarcze hamulcowe dzięki dwóm śrubom torx z boku tarczy, możesz potrzebować młotka do usunięcia tarcz.
  • Wymień tarcze i dokręć je dołączonymi nowymi śrubami torx, wymień klocki, zamontuj górną część zacisku i dokręć wszystko mocno.
  • Zamontuj koła i pamiętaj o 500-kilometrowym docieraniu hamulca przed ostrym hamowaniem.

Jeśli chcesz więcej samouczków na temat Volkswagena Passata, przejdź do naszej kategorii Volkswagen Passat.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector