Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymieniać tarcze hamulcowe Volkswagen Touran 2 ?

Bezpieczeństwo samochodu jest najważniejsze. Nawet jeśli Volkswagen Touran 2 to dziury ekonomiczne, pewne czynności konserwacyjne są fundamentalne. W tym artykule wyjaśnimy Ci to kiedy wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Volkswagen Touran 2? Aby to osiągnąć, najpierw dowiemy się, do czego służą tarcze hamulcowe w Twoim samochodzie, następnie, kiedy wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Volkswagenie Touranie 2, a na koniec, jak je wymienić na nowe.

Korzyści z tarcz hamulcowych Volkswagena Tourana 2

Nasz artykuł zaczynamy od wyjaśnienia, do czego służą tarcze hamulcowe w Volkswagenie Touran 2. Dzięki temu dowiesz się, dlaczego ważne jest, aby mieć pewność, że są one zawsze w dobrym stanie.

Tarcze hamulcowe są głównym elementem Twojego układu hamulcowego. W rzeczywistości hamowanie w Volkswagen Touran 2 jest hydrauliczne, jest to system przewodów i oleju pod ciśnieniem, który zadziała po naciśnięciu pedału hamulca. To ciśnienie uruchomi tłok, który popycha klocki hamulcowe na tarczy hamulcowej, która jest umieszczona na kole. Kiedy klocki hamulcowe będą zaciskać tarcze, co spowoduje, że Twój Volkswagen Touran 2 zacznie hamować.

Kiedy wymienić tarcze hamulcowe w Volkswagenie Touranie 2?

Przejdziemy teraz do sekcji, która niewątpliwie przyciąga Cię do tej treści, a mianowicie, podczas wymiany tarcz hamulcowych w Volkswagen Touran 2? Jak Ci to wyjaśniliśmy przed chwilą, tarcze i klocki hamulcowe pracują w osmozie, niemniej jednak te dwa elementy są noszenie części samochodowych i po pewnym czasie, a konkretnie, tarcie podczas hamowania zużywa się i traci moc hamowania. Teraz przedstawimy różne metody, aby wiedzieć, kiedy je wymienić:

  • Uważamy, że ogólnie rzecz biorąc, tarcze hamulcowe w Volkswagenie Touran 80 powinny być wymieniane co 000 100 – 000 2 km, niemniej jednak należy pamiętać, że w zależności od stylu jazdy i rodzaju podróży może się to znacznie zmienić. Rzeczywiście, jeśli konkretnie jeździsz autostradą i twoje hamulce są tylko nieznacznie używane, wartość ta może wzrosnąć, z drugiej strony, jeśli jeździsz tylko w terenie zabudowanym, może się zmniejszyć.
  • Podstawową i skuteczną metodą identyfikacji stanu tarcz hamulcowych w Twoim samochodzie jest przegląd techniczny. Rzeczywiście, ta dokładna kontrola sprawdza stan hamulców, a kontroler poinformuje Cię, czy są w dobrym stanie, czy też wymagają wymiany.
  • Podstawową metodą wizualną, aby wiedzieć, kiedy należy wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Volkswagen Touran 2, jest zdjęcie kół po ustawieniu samochodu na stojakach. Po wyjęciu będziesz mógł uzyskać dostęp do swoich dysków i zweryfikować ich stan. Jeśli mają jakieś duże rysy lub odkształcenia będziesz musiał je wymienić. W każdym innym przypadku drugim wskaźnikiem do sprawdzenia jest zmierzenie głębokości dysku w stosunku do jego krawędzi, jeśli ta wartość przekroczy 1 mm będziesz musiał je zmienić na nowe.
Weiterlesen:
Wibracje przyśpieszające w Volkswagen Touran 2, co robić ?

.

Jak wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Volkswagen Touran 2?

Na koniec, aby zakończyć tę treść, dość szybko wam pokażemy jak wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Volkswagen Touran 2. Musisz wiedzieć, że jeśli wymienisz tarcze hamulcowe w swoim samochodzie, bezwzględnie będziesz musiał wymienić klocki hamulcowe w swoim Volkswagen Touran 2, nie wahaj się zapoznać z naszymi treściami, które nauczą Cię, jak dokonać tej wymiany.

Jeśli chodzi o wymianę płyt, oto główne kroki, które należy wykonać:

  • Postaw swojego Volkswagena Tourana 2 na stojakach, zdejmij koła, nad którymi chcesz popracować.
  • Za pomocą dużego płaskiego śrubokręta podważ klocki hamulcowe, aby maksymalnie ścisnąć tłok zacisku i mieć wystarczający luz, aby wprowadzić wszystkie zmiany.
  • Używając dużych bitów Torx, odkręć dwie nakrętki, które blokują górny element zacisku hamulca, wyjmij go.
  • Wyjmij klocki hamulcowe, a następnie odblokuj tarcze hamulcowe dzięki dwóm śrubom torx z boku tarczy, możesz potrzebować młotka do usunięcia tarcz.
  • Wymień tarcze i dokręć je za pomocą dostarczonych nowych śrub torx, wymień klocki, zmontuj górny element zacisku i dokręć wszystko mocno.
  • Zamontuj koła i pamiętaj o 500-kilometrowym docieraniu hamulca przed ostrym hamowaniem.

Aby uzyskać więcej wskazówek na temat Volkswagena Tourana 2, spójrz na kategorię Volkswagen Touran 2.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector