Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymieniać tarcze hamulcowe Volkswagen Touran 3 ?

Bezpieczeństwo pojazdu mechanicznego jest bardzo ważne. Niezależnie od tego, czy Volkswagen Touran 3 to dziury finansowe, pewne rutynowe czynności serwisowe mają kluczowe znaczenie. Dzisiaj wyjaśnimy ci kiedy wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Volkswagenie Touranie 3? Aby to zrobić, najpierw sprawdzimy, do czego są używane tarcze hamulcowe w Twoim samochodzie, następnie, kiedy wymienić tarcze hamulcowe Twojego Volkswagena Tourana 3, a na koniec, jak je wymienić na nowe.

Korzyści z tarcz hamulcowych Volkswagena Tourana 3

Nasz artykuł zaczynamy od wyjaśnienia, do czego służą tarcze hamulcowe w Volkswagenie Touran 3, dzięki czemu dowiesz się, dlaczego warto mieć pewność, że są one zawsze w dobrym stanie.

Tarcze hamulcowe są głównym elementem Twojego układu hamulcowego. W rzeczywistości hamowanie w Volkswagenie Touranie 3 jest hydrauliczne, jest to system węży i ​​oleju pod ciśnieniem, który uruchamia się po naciśnięciu pedału hamulca. To ciśnienie uruchomi tłok, który popycha klocki hamulcowe na tarczy hamulcowej, która jest zamontowana na kole. Kiedy klocki hamulcowe będą zaciskać tarcze, co spowoduje hamowanie Twojego Volkswagena Tourana 3.

Kiedy wymieniać tarcze hamulcowe w Volkswagenie Touranie 3?

Przejdziemy teraz do części, która niewątpliwie przyciąga Cię do tej treści, a mianowicie: podczas wymiany tarcz hamulcowych w Volkswagen Touran 3? Jak zdradziliśmy Ci to przed chwilą, tarcze i klocki hamulcowe pracują w osmozie, niemniej jednak te dwa elementy są noszenie części samochodowych i po pewnym czasie, a konkretnie, tarcie podczas hamowania zużywa się i traci moc hamowania. Opiszemy teraz szczegółowo różne techniki, aby wiedzieć, kiedy je zastąpić:

  • Uważamy, że generalnie tarcze hamulcowe powinny być wymieniane co 80 000 – 100 000 km w Volkswagenie Touran 3 , niemniej jednak należy wiedzieć, że w zależności od Twojego stylu jazdy i rodzaju podróży może się to znacznie różnić. Rzeczywiście, jeśli jeździsz głównie autostradą, a hamulce są tylko nieznacznie używane, ta kwota może wzrosnąć, natomiast jeśli jeździsz tylko w terenie zabudowanym, może się zmniejszyć.
  • Prostą i dobrą metodą sprawdzenia stanu tarcz hamulcowych w Twoim pojeździe silnikowym jest przegląd techniczny. Rzeczywiście, ta dokładna kontrola sprawdza stan hamulców, a sterownik poinformuje Cię, czy są w dobrym stanie lub wymagają wymiany.
  • Podstawową metodą wizualną, aby wiedzieć, kiedy należy wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Volkswagenie Touranie 3, jest zdjęcie kół po ustawieniu samochodu na stojakach. Po wyjęciu będziesz mieć dostęp do swoich dysków i sprawdzić ich stan. Jeśli mają jakieś duże rysy lub deformacje będziesz musiał je zmienić. W każdym innym przypadku drugim wskaźnikiem do sprawdzenia jest zmierzenie głębokości dysku w stosunku do jego krawędzi, jeśli ta wartość przekroczy 1 mm będziesz musiał je zmienić na nowe.
Weiterlesen:
Mój Volkswagen Touran 3 jedzie w lewo, co robić?

.

Jak wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Volkswagenie Touranie 3?

Na koniec, aby zakończyć tę treść, szybko wyjaśnimy jak wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Volkswagen Touran 3. Musisz wiedzieć, że jeśli zmienisz tarcze hamulcowe w swoim samochodzie, bezwzględnie będziesz musiał wymienić klocki hamulcowe w swoim Volkswagen Touran 3, nie zastanawiaj się dwa razy, aby zasięgnąć porady w naszych treściach, które nauczą Cię, jak dokonać tej zmiany.

Jeśli chodzi o wymianę dysków, oto główne kroki, których należy się trzymać:

  • Postaw swojego Volkswagena Tourana 3 na stojakach, zdejmij koła, nad którymi chcesz popracować.
  • Za pomocą dużego płaskiego śrubokręta podważ klocki hamulcowe, aby maksymalnie ścisnąć tłok zacisku i mieć wystarczający luz, aby wprowadzić wszystkie zmiany.
  • Używając dużych bitów Torx, odkręć dwie nakrętki, które blokują górny element zacisku hamulca, wyjmij go.
  • Zdejmij klocki hamulcowe, a następnie odblokuj tarcze hamulcowe dzięki dwóm śrubom torx z boku tarczy, być może będziesz potrzebować młotka do usunięcia tarcz.
  • Wymień tarcze i dokręć je za pomocą dostarczonych nowych śrub torx, wymień klocki, zmontuj górny element zacisku i dokręć wszystko mocno.
  • Zamontuj koła i pamiętaj, aby przed ostrym hamowaniem zrobić 500-kilometrowe włamanie.

Aby uzyskać więcej wskazówek na temat Volkswagena Tourana 3, spójrz na kategorię Volkswagen Touran 3.

Ссылка на основную публикацию