Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymieniać tarcze hamulcowe Volkswagen Touran ?

Bezpieczeństwo samochodu jest bardzo ważne. Nawet jeśli Volkswagen Touran to dziury finansowe, pewne rutynowe prace serwisowe mają fundamentalne znaczenie. W tym artykule wyjaśnimy Ci to kiedy wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Volkswagenie Touranie? Aby to osiągnąć, na początek dowiemy się, do czego służą tarcze hamulcowe w Twoim samochodzie, następnie, kiedy wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Volkswagenie Touranie i na koniec, jak je wymienić na nowe.

Zainteresowanie tarczami hamulcowymi Volkswagena Tourana

Naszą stronę z treścią zaczynamy od wyszczególnienia, do czego są używane tarcze hamulcowe Volkswagena Tourana, dzięki czemu zrozumiesz, dlaczego należy mieć pewność, że są one zawsze w dobrym stanie.

Tarcze hamulcowe to główna część Twojego układu hamulcowego. W rzeczywistości hamowanie w Volkswagenie Touranie jest hydrauliczne, jest to system przewodów i oleju pod ciśnieniem, który uruchamia się po naciśnięciu pedału hamulca. To ciśnienie uruchomi tłok, który popycha klocki hamulcowe na tarczy hamulcowej, która jest zamontowana na kole. Kiedy klocki hamulcowe będą zaciskać tarcze, co spowoduje hamowanie Twojego Volkswagena Tourana.

Kiedy wymieniać tarcze hamulcowe w Volkswagenie Touranie?

Przejdziemy teraz do części, która z pewnością przyciąga Cię do tego artykułu, a mianowicie: przy wymianie tarcz hamulcowych Volkswagena Tourana? Jak wyjaśniliśmy Ci to przed chwilą, tarcze i klocki hamulcowe działają w osmozie, jednak te dwa elementy są noszenie części samochodowych i po pewnym czasie, a zwłaszcza tarcie, gdy hamowanie zużywa się i traci moc hamowania. Opiszemy teraz różne rozwiązania, aby wiedzieć, kiedy je wymienić:

  • Uważamy, że generalnie tarcze hamulcowe powinny być wymieniane co 80 000 – 100 000 km w Volkswagenie Touranie, jednak należy wiedzieć, że w zależności od stylu jazdy i rodzaju podróży może się to znacznie zmienić. Rzeczywiście, jeśli jeździsz głównie autostradą, a hamulce są tylko nieznacznie używane, wartość ta może wzrosnąć, a odwrotnie, jeśli jeździsz tylko w terenie zabudowanym, może się zmniejszyć.
  • Prostą i skuteczną techniką sprawdzenia stanu tarcz hamulcowych w Twoim samochodzie jest przegląd techniczny. Rzeczywiście, ta dokładna kontrola sprawdza stan hamulców, a sterownik poinformuje Cię, czy są w dobrym stanie lub wymagają wymiany.
  • Bardzo łatwą wizualną techniką, aby wiedzieć, kiedy należy wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Volkswagenie Touranie, jest zdjęcie kół po ustawieniu pojazdu na stojakach. Po usunięciu będziesz mógł uzyskać dostęp do swoich dysków i zweryfikować ich stan. Jeśli mają jakieś duże rysy lub deformacje będziesz musiał je zmienić. W przeciwnym razie drugim wskaźnikiem do weryfikacji jest zmierzenie głębokości dysku w stosunku do jego krawędzi, jeśli ta wartość przekroczy 1 mm będziesz musiał zmienić je na nowe.
Weiterlesen:
Gdzie znaleźć bezpiecznik klimatyzacji w Volkswagen Touran 3 ?

.

Jak wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Volkswagenie Touranie?

Na koniec, aby zakończyć ten artykuł, dość szybko wam pokażemy jak wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Volkswagenie Touranie. Musisz wiedzieć, że jeśli zmienisz tarcze hamulcowe w swoim samochodzie, bezwzględnie będziesz musiał wymienić klocki hamulcowe w swoim Volkswagenie Touranie, nie zastanawiaj się długo, aby zasięgnąć porady w naszym artykule, który nauczy Cię, jak dokonać tej zmiany.

Jeśli chodzi o wymianę dysków, oto główne kroki, których należy się trzymać:

  • Postaw swojego Volkswagena Tourana na stojakach, zdejmij koła, na których chcesz działać.
  • Za pomocą dużego płaskiego śrubokręta podważ klocki hamulcowe, aby maksymalnie ścisnąć tłok zacisku i uzyskać wystarczający luz, aby wprowadzić wszystkie zmiany.
  • Używając dużych bitów Torx, wyjmij dwie nakrętki, które blokują górną część zacisku hamulca, wyjmij go.
  • Wyjmij klocki hamulcowe, a następnie odblokuj tarcze hamulcowe dzięki dwóm śrubom torx z boku tarczy, możesz potrzebować młotka do usunięcia tarcz.
  • Wymień tarcze i dokręć je dołączonymi nowymi śrubami torx, wymień klocki, zamontuj górną część zacisku i dokręć wszystko mocno.
  • Zamontuj koła i pamiętaj, aby przed ostrym hamowaniem zrobić 500-kilometrowe włamanie.

Jeśli potrzebujesz więcej przewodników po Volkswagenie Touranie, przejdź do naszej kategorii Volkswagen Touran.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector