Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymieniać tarcze hamulcowe Volkswagen Transporter 4 ?

Bezpieczeństwo pojazdu mechanicznego jest bardzo ważne. Niezależnie od tego, czy Volkswagen Transporter 4 to dziury finansowe, niezbędne są pewne rutynowe czynności serwisowe. W tym artykule wyjaśnimy Ci to kiedy wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Volkswagen Transporter 4? W tym celu na początek dowiemy się, do czego służą tarcze hamulcowe w Twoim samochodzie, następnie, kiedy wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Volkswagenie Transporterze 4 i na koniec, jak wymienić je na nowe.

Korzyści z tarcz hamulcowych Volkswagena Transportera 4

Naszą treść zaczynamy od wyjaśnienia, do czego służą tarcze hamulcowe Volkswagena Transportera 4. Dzięki temu dowiesz się, dlaczego warto mieć pewność, że są one zawsze w dobrym stanie.

Tarcze hamulcowe są głównym elementem Twojego układu hamulcowego. W rzeczywistości hamowanie w Volkswagen Transporter 4 jest hydrauliczne, jest to system przewodów i oleju pod ciśnieniem, który uruchamia się po naciśnięciu pedału hamulca. To ciśnienie uruchomi tłok, który popycha klocki hamulcowe na tarczy hamulcowej, która jest zamontowana na kole. Kiedy klocki hamulcowe będą zaciskać tarcze, co spowoduje zahamowanie Twojego Volkswagena Transportera 4.

Kiedy wymienić tarcze hamulcowe w Volkswagen Transporter 4?

Przejdziemy teraz do części, która z pewnością przyciągnie Cię do tego artykułu, a mianowicie: przy wymianie tarcz hamulcowych w Volkswagen Transporter 4? Jak zdradziliśmy Ci to przed chwilą, tarcze i klocki hamulcowe pracują w osmozie, niemniej jednak te dwa elementy są części zużywające się i z biegiem czasu, a konkretnie tarcie podczas hamowania zużywa się i traci moc hamowania. Opiszemy teraz różne rozwiązania, aby wiedzieć, kiedy je zmienić:

  • Uważamy, że generalnie tarcze hamulcowe powinny być wymieniane co 80 000 – 100 000 km w Volkswagenie Transporterze 4 , niemniej jednak należy wiedzieć, że w zależności od stylu jazdy i rodzaju podróży może się to znacznie zmienić. W rzeczywistości, jeśli jeździsz głównie autostradą, a hamulce są tylko nieznacznie używane, ta kwota może wzrosnąć, a odwrotnie, jeśli jeździsz tylko w terenie zabudowanym, może się zmniejszyć.
  • Podstawowym i skutecznym sposobem określenia stanu tarcz hamulcowych w Twoim pojeździe silnikowym jest przegląd techniczny. W rzeczywistości ta dokładna kontrola sprawdza stan hamulców, a sterownik poinformuje Cię, czy są w dobrym stanie lub wymagają wymiany.
  • Prostym wizualnym sposobem sprawdzenia, kiedy należy wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Volkswagen Transporter 4, jest zdjęcie kół po ustawieniu samochodu na stojakach. Po zdjęciu będziesz mieć dostęp do swoich dysków i sprawdzić ich stan. Jeśli mają jakieś duże rysy lub deformacje będziesz musiał je zmienić. W przeciwnym razie drugim wskaźnikiem do weryfikacji jest zmierzenie głębokości dysku w stosunku do jego krawędzi, jeśli ta wartość przekroczy 1 mm będziesz musiał zmienić je na nowe.
Weiterlesen:
Jak wyregulować światła przeciwmgielne w Volkswagen Transporter 5 ?

.

Jak wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Volkswagen Transporter 4?

Na koniec, aby zakończyć ten artykuł, dość szybko wam pokażemy jak wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Volkswagen Transporter 4. Musisz wiedzieć, że jeśli zmienisz tarcze hamulcowe w swoim samochodzie, bezwzględnie będziesz musiał wymienić klocki hamulcowe w swoim Volkswagen Transporter 4, nie wahaj się zajrzeć do naszego artykułu, który wyjaśnia, jak dokonać tej zmiany.

Jeśli chodzi o wymianę dysków, oto główne kroki, których należy się trzymać:

  • Postaw swojego Volkswagena Transportera 4 na stojakach, zdejmij koła, nad którymi chcesz pracować.
  • Za pomocą dużego płaskiego śrubokręta podważ klocki hamulcowe, aby maksymalnie ścisnąć tłok zacisku i mieć wystarczający luz, aby wprowadzić wszystkie zmiany.
  • Używając dużych bitów Torx, odkręć dwie nakrętki, które blokują górny element zacisku hamulca, wyjmij go.
  • Zdejmij klocki hamulcowe, a następnie odblokuj tarcze hamulcowe dzięki dwóm śrubom torx z boku tarczy, możesz potrzebować młotka do usunięcia tarcz.
  • Wymień tarcze i dokręć je za pomocą dostarczonych nowych śrub torx, wymień klocki, zmontuj górny element zacisku i dokręć wszystko mocno.
  • Zamontuj koła i pamiętaj, aby przed ostrym hamowaniem zrobić 500-kilometrowe włamanie.

Aby uzyskać więcej wskazówek na temat Volkswagen Transporter 4, spójrz na kategorię Volkswagen Transporter 4.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector