Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymieniać tarcze hamulcowe Volkswagen Transporter ?

Ważne jest bezpieczeństwo pojazdu mechanicznego. Niezależnie od tego, czy Volkswagen Transporter to dziury ekonomiczne, czy nie, pewne prace konserwacyjne są kluczowe. W tym artykule wyjaśnimy Ci to kiedy wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Volkswagenie Transporterze? Aby to osiągnąć, na początek dowiemy się, do czego służą tarcze hamulcowe w Twoim samochodzie, następnie, kiedy wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Volkswagenie Transporterze i na koniec, jak wymienić je na nowe.

Korzyści z tarcz hamulcowych Volkswagena Transportera

Naszą treść zaczynamy od wyszczególnienia, do czego służą tarcze hamulcowe Volkswagena Transportera, dzięki czemu dowiesz się, dlaczego trzeba mieć pewność, że są one stale w dobrym stanie.

Tarcze hamulcowe są głównym elementem Twojego układu hamulcowego. W rzeczywistości hamowanie w Volkswagenie Transporterze jest hydrauliczne, jest to system przewodów i oleju pod ciśnieniem, który uruchamia się po naciśnięciu pedału hamulca. To ciśnienie uruchomi tłok, który popycha klocki hamulcowe na tarczy hamulcowej, która jest zamontowana na kole. Kiedy klocki hamulcowe będą zaciskać tarcze, co spowoduje zahamowanie Twojego Volkswagena Transportera.

Kiedy wymienić tarcze hamulcowe w Volkswagenie Transporterze?

Przejdziemy teraz do sekcji, która z pewnością przyciągnie Cię do tej treści, a mianowicie: przy wymianie tarcz hamulcowych Volkswagena Transportera? Jak wyjaśniliśmy Ci to przed chwilą, tarcze i klocki hamulcowe działają w osmozie, jednak te dwa elementy są noszenie części samochodowych i po pewnym czasie, a zwłaszcza tarcie, gdy hamowanie zużywa się i traci moc hamowania. Omówimy teraz różne techniki, aby wiedzieć, kiedy je zmienić:

  • Uważamy, że generalnie tarcze hamulcowe powinny być wymieniane co 80 000 – 100 000 km w Volkswagenie Transporterze, jednak trzeba wiedzieć, że w zależności od Twojego stylu jazdy i rodzaju podróży może się to znacznie zmienić. Prawdę mówiąc, jeśli jeździsz głównie autostradą, a hamulce są tylko nieznacznie używane, ta kwota może wzrosnąć, a jeśli jeździsz tylko w terenie zabudowanym, może się zmniejszyć.
  • Podstawowym i skutecznym sposobem sprawdzenia stanu tarcz hamulcowych w Twoim pojeździe silnikowym jest przegląd techniczny. W rzeczywistości ta dokładna kontrola sprawdza stan hamulców, a sterownik poinformuje Cię, czy są w dobrym stanie lub wymagają wymiany.
  • Podstawowym wizualnym sposobem sprawdzenia, kiedy należy wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Volkswagen Transporterze, jest zdjęcie kół po ustawieniu samochodu na stojakach. Po usunięciu będziesz mieć dostęp do swoich dysków i zweryfikować ich stan. Jeśli mają jakieś duże rysy lub deformacje będziesz musiał je zmienić. W przeciwnym razie drugim wskaźnikiem do sprawdzenia jest zmierzenie głębokości dysku w stosunku do jego krawędzi, jeśli wartość ta przekroczy 1 mm będziesz musiał je zmienić na nowe.
Weiterlesen:
Volkswagen Transporter 4, który już nie przyspiesza

.

Jak wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Volkswagen Transporterze?

Na koniec, aby zakończyć tę treść, szybko Ci pokażemy jak wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Volkswagenie Transporterze. Musisz wiedzieć, że jeśli zmienisz tarcze hamulcowe w swoim samochodzie, bezwzględnie będziesz musiał wymienić klocki hamulcowe w swoim Volkswagenie Transporterze, nie wahaj się zasięgnąć porady w naszej treści, która wskaże Ci, jak dokonać tej zmiany.

Jeśli chodzi o wymianę płyt, oto główne kroki, które należy wykonać:

  • Postaw swojego Volkswagena Transportera na stojakach, zdejmij koła, na których chcesz działać.
  • Za pomocą dużego płaskiego śrubokręta podważ klocki hamulcowe, aby maksymalnie ścisnąć tłok zacisku i uzyskać wystarczający luz, aby wprowadzić wszystkie zmiany.
  • Używając dużych bitów Torx, wyjmij dwie nakrętki, które blokują górny element zacisku hamulca, wyjmij go.
  • Zdejmij klocki hamulcowe, a następnie odblokuj tarcze hamulcowe dzięki dwóm śrubom torx z boku tarczy, możesz potrzebować młotka do usunięcia tarcz.
  • Wymień tarcze i dokręć je za pomocą dostarczonych nowych śrub torx, wymień klocki, zmontuj górny element zacisku i dokręć wszystko mocno.
  • Zamontuj koła i pamiętaj o 500-kilometrowym docieraniu hamulca przed ostrym hamowaniem.

Więcej wskazówek na temat Volkswagen Transporter znajdziesz w kategorii Volkswagen Transporter.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector