Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymieniać tarcze hamulcowe Volvo Xc40 ?

Bezpieczeństwo samochodu jest ważne. Niezależnie od tego, czy Volvo Xc40 są dziurami ekonomicznymi, konieczne są pewne czynności konserwacyjne. W tym artykule wyjaśnimy Ci to kiedy wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Volvo Xc40? Aby to zrobić, na początek sprawdzimy, do czego są używane tarcze hamulcowe w Twoim pojeździe silnikowym, następnie, kiedy wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Volvo Xc40 i na koniec, jak je wymienić na nowe.

Korzyści z tarcz hamulcowych Volvo Xc40

Nasze wytyczne rozpoczynamy od wyszczególnienia, do czego są używane tarcze hamulcowe Volvo Xc40, co pozwoli Ci dowiedzieć się, dlaczego konieczne jest upewnienie się, że są zawsze w dobrym stanie.

Tarcze hamulcowe są głównym elementem Twojego układu hamulcowego. W rzeczywistości hamowanie w Volvo Xc40 jest hydrauliczne, jest to system przewodów i oleju pod ciśnieniem, który uruchamia się po naciśnięciu pedału hamulca. To ciśnienie uruchomi tłok, który popycha klocki hamulcowe na tarczy hamulcowej przymocowanej do koła. Kiedy klocki hamulcowe będą zaciskać tarcze, co spowoduje hamowanie Twojego Volvo Xc40.

Kiedy wymienić tarcze hamulcowe w Volvo Xc40?

Przejdziemy teraz do części, która niewątpliwie przyciąga Cię do tej treści, a mianowicie: przy wymianie tarcz hamulcowych Volvo Xc40? Jak wspomnieliśmy Ci przed chwilą, tarcze i klocki hamulcowe pracują w osmozie, nie mniej jednak te dwa elementy są noszenie części samochodowych i z czasem, a konkretnie, tarcie podczas hamowania zużywa się i traci moc hamowania. Teraz przedstawimy różne metody, aby wiedzieć, kiedy je wymienić:

  • Uważamy, że generalnie tarcze hamulcowe powinny być wymieniane co 80 000 – 100 000 km w Volvo Xc40, niemniej jednak należy wiedzieć, że w zależności od stylu jazdy i rodzaju podróży może się to znacznie różnić. Rzeczywiście, jeśli jeździsz głównie autostradą i twoje hamulce są tylko nieznacznie używane, wartość ta może wzrosnąć, z drugiej strony, jeśli jeździsz tylko w terenie zabudowanym, może się zmniejszyć.
  • Prostą i dobrą techniką sprawdzenia stanu tarcz hamulcowych w Twoim samochodzie jest przegląd techniczny. Rzeczywiście, ta dokładna kontrola sprawdza stan hamulców, a kontroler poinformuje Cię, czy są w dobrym stanie, czy też wymagają wymiany.
  • Prostą techniką wizualną, aby wiedzieć, kiedy należy wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Volvo Xc40, jest zdjęcie kół po ustawieniu samochodu na stojakach. Po wyjęciu będziesz mógł uzyskać dostęp do swoich dysków i sprawdzić ich stan. Jeśli mają jakieś duże rysy lub deformacje będziesz musiał je zmienić. W przeciwnym razie drugim wskaźnikiem do weryfikacji jest zmierzenie głębokości dysku w stosunku do jego krawędzi, jeśli ta wartość przekroczy 1 mm będziesz musiał zmienić je na nowe.
Weiterlesen:
Jak zmienić głośniki w Volvo Xc40?

.

Jak wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Volvo Xc40?

Na koniec, aby zakończyć tę treść, dość szybko opiszemy jak wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Volvo Xc40. Musisz wiedzieć, że jeśli zmienisz tarcze hamulcowe w swoim samochodzie, bezwzględnie będziesz musiał wymienić klocki hamulcowe w swoim Volvo Xc40, nie zastanawiaj się dwa razy, aby zapoznać się z naszą treścią, która wyjaśnia, jak dokonać tej zmiany.

Jeśli chodzi o wymianę dysków, oto główne kroki, których należy się trzymać:

  • Postaw swoje Volvo Xc40 na stojakach i zdejmij koła, na których chcesz działać.
  • Za pomocą dużego płaskiego śrubokręta podważ klocki hamulcowe, aby maksymalnie ścisnąć tłok zacisku i mieć wystarczający luz, aby wprowadzić wszystkie zmiany.
  • Używając dużych bitów Torx, odkręć dwie nakrętki, które blokują górny element zacisku hamulca, wyjmij go.
  • Zdejmij klocki hamulcowe, a następnie odblokuj tarcze hamulcowe dzięki dwóm śrubom torx z boku tarczy, do demontażu tarcz może być potrzebny młotek.
  • Wymień tarcze i dokręć je za pomocą dostarczonych nowych śrub torx, wymień klocki, zmontuj górny element zacisku i dokręć wszystko mocno.
  • Zamontuj koła i pamiętaj o 500-kilometrowym docieraniu hamulca przed ostrym hamowaniem.

Więcej wskazówek dotyczących Volvo Xc40 znajdziesz w kategorii Volvo Xc40.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector