Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymieniać tarcze hamulcowe w Peugeot 107 ?

Bezpieczeństwo samochodu jest bardzo ważne. Niezależnie od tego, czy Peugeot 107 to dziury finansowe, czy nie, pewne prace konserwacyjne są niezbędne. Dzisiaj wyjaśnimy ci kiedy wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Peugeot 107? Aby to zrobić, przede wszystkim zobaczymy, do czego służą tarcze hamulcowe w Twoim samochodzie, następnie, kiedy wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Peugeot 107 i na koniec, jak je wymienić na nowe.

Zainteresowanie tarczami hamulcowymi Peugeot 107

Nasz artykuł zaczynamy od wyszczególnienia, do czego służą tarcze hamulcowe Peugeot 107, dzięki czemu dowiesz się, dlaczego ważne jest, aby zawsze były w dobrym stanie.

Tarcze hamulcowe są głównym elementem Twojego układu hamulcowego. Oczywiście hamowanie w Peugeot 107 jest hydrauliczne, jest to system węży i ​​oleju pod ciśnieniem, który uruchamia się po naciśnięciu pedału hamulca. To ciśnienie uruchomi tłok, który popycha klocki hamulcowe na tarczy hamulcowej, która jest zamontowana na kole. Kiedy klocki hamulcowe będą zaciskać tarcze, co spowoduje zahamowanie Twojego Peugeot 107.

Kiedy wymienić tarcze hamulcowe w Peugeot 107?

Przejdziemy teraz do części, która z pewnością przyciągnie Cię do tej treści, a mianowicie: przy wymianie tarcz hamulcowych w Peugeot 107? Jak Ci to opisaliśmy przed chwilą, tarcze i klocki hamulcowe pracują w osmozie, nie mniej jednak te dwa elementy są noszenie części samochodowych i z biegiem czasu, a konkretnie tarcie podczas hamowania zużywa się i traci moc hamowania. Opiszemy teraz różne rozwiązania, aby wiedzieć, kiedy je zmienić:

  • Uważamy, że generalnie tarcze hamulcowe powinny być wymieniane co 80 000 – 100 000 km w Peugeocie 107, niemniej jednak ważne jest, aby wiedzieć, że w zależności od Twojego stylu jazdy i rodzaju podróży może się to znacznie różnić. Prawdę mówiąc, jeśli jeździsz głównie autostradą, a hamulce są tylko nieznacznie używane, ta ilość może wzrosnąć, natomiast jeśli jeździsz tylko w terenie zabudowanym, może się zmniejszyć.
  • Prostym i dobrym sposobem na sprawdzenie stanu tarcz hamulcowych w Twoim samochodzie jest przegląd techniczny. W rzeczywistości ta dokładna kontrola sprawdza stan hamulców, a sterownik poinformuje Cię, czy są w dobrym stanie lub wymagają wymiany.
  • Bardzo łatwym wizualnym sposobem sprawdzenia, kiedy należy wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Peugeot 107, jest zdjęcie kół po ustawieniu pojazdu na stojakach. Po zdjęciu będziesz mógł uzyskać dostęp do swoich dysków i sprawdzić ich stan. Jeśli mają jakieś duże rysy lub odkształcenia będziesz musiał je wymienić. W przeciwnym razie drugim wskaźnikiem do weryfikacji jest zmierzenie głębokości dysku w stosunku do jego krawędzi, jeśli ta wartość przekroczy 1 mm będziesz musiał zmienić je na nowe.
Weiterlesen:
Jak zablokować Peugeot 107 z rozładowaną baterią ?

.

Jak wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Peugeot 107?

Na koniec, aby zakończyć tę treść, szybko wyjaśnimy jak wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Peugeot 107. Musisz wiedzieć, że jeśli wymienisz tarcze hamulcowe w swoim pojeździe silnikowym, bezwzględnie będziesz musiał wymienić klocki hamulcowe w swoim Peugeot 107, nie zastanawiaj się dwa razy, aby zasięgnąć porady w naszych treściach, które nauczą Cię, jak dokonać tej wymiany.

Jeśli chodzi o wymianę płyt, oto główne kroki, które należy wykonać:

  • Postaw swojego Peugeota 107 na stojakach, zdejmij koła, na których chcesz działać.
  • Za pomocą dużego płaskiego śrubokręta podważ klocki hamulcowe, aby maksymalnie ścisnąć tłok zacisku i mieć wystarczający luz, aby wprowadzić wszystkie zmiany.
  • Używając dużych bitów Torx, odkręć dwie nakrętki, które blokują górny element zacisku hamulca, wyjmij go.
  • Zdejmij klocki hamulcowe, a następnie odblokuj tarcze hamulcowe dzięki dwóm śrubom torx z boku tarczy, być może będziesz potrzebować młotka do usunięcia tarcz.
  • Wymień tarcze i dokręć je za pomocą dostarczonych nowych śrub torx, wymień klocki, zmontuj górny element zacisku i dokręć wszystko mocno.
  • Zamontuj koła i pamiętaj, aby przed ostrym hamowaniem zrobić 500-kilometrowe włamanie.

Aby znaleźć więcej wskazówek na temat Peugeota 107, spójrz na kategorię Peugeot 107.

Ссылка на основную публикацию