Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymieniać tarcze hamulcowe w Peugeot 309 ?

Bezpieczeństwo samochodu jest ważne. Nawet jeśli Peugeot 309 to dziury ekonomiczne, pewne rutynowe czynności serwisowe są niezbędne. Dzisiaj wyjaśnimy ci kiedy wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Peugeot 309? Aby to zrobić, najpierw dowiemy się, do czego służą tarcze hamulcowe w Twoim samochodzie, następnie, kiedy wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Peugeot 309 i na koniec, jak je wymienić na nowe.

Korzyści z tarcz hamulcowych Peugeota 309

Nasze wytyczne rozpoczynamy od wyszczególnienia, do czego są używane tarcze hamulcowe Peugeot 309, dzięki czemu dowiesz się, dlaczego ważne jest, aby upewnić się, że są one stale w dobrym stanie.

Tarcze hamulcowe to najważniejsza część Twojego układu hamulcowego. W rzeczywistości hamowanie w Peugeot 309 jest hydrauliczne, jest to system przewodów i oleju pod ciśnieniem, który uruchamia się po naciśnięciu pedału hamulca. To ciśnienie uruchomi tłok, który popycha klocki hamulcowe na tarczy hamulcowej, która jest zamontowana na kole. Kiedy klocki hamulcowe będą zaciskać tarcze, co spowoduje zahamowanie Twojego Peugeota 309.

Kiedy wymienić tarcze hamulcowe w Peugeot 309?

Przejdziemy teraz do sekcji, która z pewnością przyciągnie Cię do tej treści, a mianowicie: przy wymianie tarcz hamulcowych Peugeota 309? Jak wspomnieliśmy Ci przed chwilą, tarcze i klocki hamulcowe pracują w osmozie, nie mniej jednak te dwa elementy są części zużywające się i z biegiem czasu, a zwłaszcza tarcie, gdy hamowanie zużywa się i traci moc hamowania. Teraz przedstawimy różne metody, aby wiedzieć, kiedy je wymienić:

  • Uważamy, że generalnie tarcze hamulcowe powinny być wymieniane co 80 000 – 100 000 km w Peugeot 309, niemniej jednak ważne jest, aby wiedzieć, że w zależności od Twojego stylu jazdy i rodzaju podróży może się to znacznie różnić. Prawdę mówiąc, jeśli jeździsz głównie autostradą, a hamulce są tylko nieznacznie używane, wartość ta może wzrosnąć, a jeśli jeździsz tylko w terenie zabudowanym, może się zmniejszyć.
  • Podstawowym i skutecznym sposobem określenia stanu tarcz hamulcowych w Twoim samochodzie jest przegląd techniczny. W rzeczywistości ta dokładna kontrola sprawdza stan hamulców, a sterownik poinformuje Cię, czy są w dobrym stanie lub wymagają wymiany.
  • Podstawowym wizualnym sposobem sprawdzenia, kiedy należy wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Peugeot 309, jest zdjęcie kół po ustawieniu pojazdu na stojakach. Po usunięciu będziesz mieć dostęp do swoich płyt i sprawdzić ich stan. Jeśli mają jakieś duże rysy lub odkształcenia będziesz musiał je wymienić. W każdym innym przypadku drugim wskaźnikiem do weryfikacji jest zmierzenie głębokości dysku w stosunku do jego krawędzi, jeśli wartość ta przekroczy 1 mm trzeba będzie je zmienić na nowe.
Weiterlesen:
Jak aktywować automatyczną blokadę w moim Peugeot 309 ?

.

Jak wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Peugeot 309?

Na koniec, aby zakończyć tę treść, szybko opiszemy jak wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Peugeot 309. Musisz wiedzieć, że jeśli wymienisz tarcze hamulcowe w swoim samochodzie, bezwzględnie będziesz musiał wymienić klocki hamulcowe w swoim Peugeot 309, nie zastanawiaj się dwa razy, aby zasięgnąć porady w naszej treści, która wyjaśnia, jak dokonać tej wymiany.

Jeśli chodzi o wymianę płyt, oto najważniejsze kroki, które należy wykonać:

  • Postaw swojego Peugeota 309 na stojakach, zdejmij koła, na których chcesz działać.
  • Za pomocą dużego płaskiego śrubokręta podważ klocki hamulcowe, aby maksymalnie ścisnąć tłok zacisku i uzyskać wystarczający luz, aby wprowadzić wszystkie zmiany.
  • Używając dużych bitów Torx, wyjmij dwie nakrętki, które blokują górną część zacisku hamulca, wyjmij go.
  • Zdejmij klocki hamulcowe, a następnie odblokuj tarcze hamulcowe dzięki dwóm śrubom torx z boku tarczy, możesz potrzebować młotka do usunięcia tarcz.
  • Wymień tarcze i dokręć je za pomocą dostarczonych nowych śrub torx, wymień klocki, zmontuj górną część zacisku i dokręć wszystko mocno.
  • Zamontuj koła i pamiętaj, aby przed ostrym hamowaniem zrobić 500-kilometrowe włamanie.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Peugeot 309, skonsultuj się z naszą kategorią Peugeot 309.

Ссылка на основную публикацию