Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymieniać tarcze hamulcowe w Peugeot 406 ?

Ważne jest bezpieczeństwo pojazdu mechanicznego. Niezależnie od tego, czy Peugeot 406 to dziury finansowe, pewne czynności konserwacyjne mają fundamentalne znaczenie. W tym artykule wyjaśnimy Ci to kiedy wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Peugeot 406? Aby to zrobić, najpierw sprawdzimy, do czego służą tarcze hamulcowe w Twoim samochodzie, następnie, kiedy wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Peugeot 406 i na koniec, jak je wymienić na nowe.

Zainteresowanie tarczami hamulcowymi Peugeot 406

Treść naszego artykułu zaczynamy od wyjaśnienia, do czego służą tarcze hamulcowe Peugeot 406, dzięki czemu dowiesz się, dlaczego trzeba mieć pewność, że są one stale w dobrym stanie.

Tarcze hamulcowe to najważniejszy element Twojego układu hamulcowego. Rzeczywiście, hamowanie w Peugeot 406 jest hydrauliczne, jest to system przewodów i oleju pod ciśnieniem, który uruchamia się po naciśnięciu pedału hamulca. To ciśnienie uruchomi tłok, który popycha klocki hamulcowe na tarczy hamulcowej, która jest zamontowana na kole. Kiedy klocki hamulcowe będą zaciskać tarcze, co spowoduje zahamowanie Twojego Peugeot 406.

Kiedy wymienić tarcze hamulcowe w Peugeot 406?

Przejdziemy teraz do sekcji, która niewątpliwie przyciąga Cię do tego artykułu, a mianowicie przy wymianie tarcz hamulcowych w Peugeot 406? Jak wspomnieliśmy przed chwilą, tarcze i klocki hamulcowe pracują w osmozie, jednak te dwa elementy są części zużywające się i będą one, w miarę upływu czasu, a konkretnie tarcie podczas hamowania zużywa się i traci moc hamowania. Opiszemy teraz różne rozwiązania, aby wiedzieć, kiedy je wymienić:

  • Uważamy, że generalnie tarcze hamulcowe w Peugeot 80 powinny być wymieniane co 000 100 – 000 406 km, jednak trzeba wiedzieć, że w zależności od Twojego stylu jazdy i rodzaju podróży może się to znacznie zmienić. W rzeczywistości, jeśli konkretnie jeździsz po autostradzie i twoje hamulce są tylko nieznacznie używane, ta kwota może wzrosnąć, z drugiej strony, jeśli jeździsz tylko w terenie zabudowanym, może się zmniejszyć.
  • Podstawową i skuteczną techniką sprawdzenia stanu tarcz hamulcowych w Twoim pojeździe silnikowym jest przegląd techniczny. W rzeczywistości ta dokładna kontrola sprawdza stan hamulców, a sterownik poinformuje Cię, czy są w dobrym stanie lub wymagają wymiany.
  • Prostą techniką wizualną, aby wiedzieć, kiedy należy wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Peugeot 406, jest zdjęcie kół po ustawieniu samochodu na stojakach. Po zdjęciu będziesz mieć dostęp do swoich dysków i sprawdzić ich stan. Jeśli mają jakieś duże rysy lub deformacje będziesz musiał je zmienić. W każdym innym przypadku drugim wskaźnikiem do sprawdzenia jest zmierzenie głębokości dysku w stosunku do jego krawędzi, jeśli ta wartość przekroczy 1 mm będziesz musiał je zmienić na nowe.
Weiterlesen:
Gdzie jest rozrusznik w Peugeot 406 ?

.

Jak wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Peugeot 406?

Na koniec, na zakończenie tego artykułu, szybko opiszemy jak wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Peugeot 406. Musisz wiedzieć, że jeśli zmienisz tarcze hamulcowe w swoim samochodzie, bezwzględnie będziesz musiał wymienić klocki hamulcowe w swoim Peugeot 406, nie zastanawiaj się dwa razy, aby zasięgnąć porady w naszym artykule, który uczy, jak dokonać tej zmiany.

Jeśli chodzi o wymianę tarcz, oto najważniejsze kroki, których należy się trzymać:

  • Postaw swojego Peugeota 406 na stojakach, zdejmij koła, nad którymi chcesz pracować.
  • Za pomocą dużego płaskiego śrubokręta podważ klocki hamulcowe, aby maksymalnie ścisnąć tłok zacisku i mieć wystarczający luz, aby wprowadzić wszystkie zmiany.
  • Używając dużych bitów Torx, odkręć dwie nakrętki, które blokują górny element zacisku hamulca, wyjmij go.
  • Wyjmij klocki hamulcowe, a następnie odblokuj tarcze hamulcowe dzięki dwóm śrubom torx z boku tarczy, być może będziesz potrzebować młotka do usunięcia tarcz.
  • Wymień tarcze i dokręć je za pomocą dostarczonych nowych śrub torx, wymień klocki, zmontuj górny element zacisku i dokręć wszystko mocno.
  • Zamontuj koła i pamiętaj, aby przed ostrym hamowaniem zrobić 500-kilometrowe włamanie.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Peugeot 406, skonsultuj się z naszą kategorią Peugeot 406.

Ссылка на основную публикацию