Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymieniać tarcze hamulcowe w Peugeot 5008 ?

Bezpieczeństwo samochodu jest ważne. Niezależnie od tego, czy Peugeot 5008 to dziury ekonomiczne, pewne czynności konserwacyjne są niezbędne. Dzisiaj wyjaśnimy ci kiedy wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Peugeot 5008? Aby to zrobić, na początek dowiemy się, do czego służą tarcze hamulcowe w Twoim samochodzie, następnie, kiedy wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Peugeot 5008 i na koniec, jak je wymienić na nowe.

Korzyści z tarcz hamulcowych Peugeota 5008

Nasz artykuł zaczynamy od wyjaśnienia, do czego służą tarcze hamulcowe w Peugeot 5008, dzięki czemu dowiesz się, dlaczego ważne jest, aby mieć pewność, że są one stale w dobrym stanie.

Tarcze hamulcowe to główna część Twojego układu hamulcowego. Rzeczywiście, hamowanie w Peugeot 5008 jest hydrauliczne, jest to system przewodów i oleju pod ciśnieniem, który uruchamia się po naciśnięciu pedału hamulca. To ciśnienie uruchomi tłok, który popycha klocki hamulcowe na tarczy hamulcowej, która jest zamontowana na kole. Kiedy klocki hamulcowe będą zaciskać tarcze, co spowoduje zahamowanie Twojego Peugeota 5008.

Kiedy wymienić tarcze hamulcowe w Peugeot 5008?

Przejdziemy teraz do sekcji, która z pewnością przyciągnie Cię do tej treści, a mianowicie: przy wymianie tarcz hamulcowych Peugeota 5008? Jak Ci to opisaliśmy przed chwilą, tarcze i klocki hamulcowe pracują w osmozie, nie mniej jednak te dwa elementy są noszenie części samochodowych i po pewnym czasie, a konkretnie, tarcie podczas hamowania zużywa się i traci moc hamowania. Przedstawimy teraz różne sposoby, aby wiedzieć, kiedy je wymienić:

  • Uważamy, że generalnie tarcze hamulcowe powinny być wymieniane co 80 000 – 100 000 km w Peugeot 5008, niemniej jednak ważne jest, aby wiedzieć, że w zależności od Twojego stylu jazdy i rodzaju podróży może się to znacznie różnić. W rzeczywistości, jeśli jeździsz konkretnie na autostradzie i twoje hamulce są tylko nieznacznie używane, wartość ta może wzrosnąć, a jeśli jedziesz tylko w terenie zabudowanym, może się zmniejszyć.
  • Podstawową i skuteczną metodą identyfikacji stanu tarcz hamulcowych w Twoim samochodzie jest przegląd techniczny. W rzeczywistości ta dokładna kontrola sprawdza stan hamulców, a sterownik poinformuje Cię, czy są w dobrym stanie lub wymagają wymiany.
  • Prostym wizualnym sposobem sprawdzenia, kiedy należy wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Peugeot 5008, jest zdjęcie kół po ustawieniu samochodu na stojakach. Po wyjęciu będziesz mieć dostęp do swoich dysków i sprawdzić ich stan. Jeśli mają jakieś duże rysy lub odkształcenia będziesz musiał je wymienić. W przeciwnym razie drugim wskaźnikiem do sprawdzenia jest zmierzenie głębokości dysku w stosunku do jego krawędzi, jeśli wartość ta przekroczy 1 mm będziesz musiał je zmienić na nowe.
Weiterlesen:
Problem z ładowaniem akumulatora Peugeot 5008, co robić ?

.

Jak wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Peugeot 5008?

Na koniec, aby zakończyć tę treść, dość szybko wyjaśnimy jak wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Peugeot 5008. Musisz wiedzieć, że jeśli wymienisz tarcze hamulcowe w swoim samochodzie, to bezwzględnie będziesz musiał wymienić klocki hamulcowe w swoim Peugeot 5008, nie wahaj się zasięgnąć porady w naszej treści, która nauczy Cię, jak dokonać tej wymiany.

Jeśli chodzi o wymianę dysków, oto główne kroki, których należy się trzymać:

  • Postaw swojego Peugeota 5008 na stojakach, zdejmij koła, na których chcesz działać.
  • Za pomocą dużego płaskiego śrubokręta podważ klocki hamulcowe, aby maksymalnie ścisnąć tłok zacisku i uzyskać wystarczający luz, aby wprowadzić wszystkie zmiany.
  • Używając dużych bitów Torx, odkręć dwie nakrętki, które blokują górną część zacisku hamulca, wyjmij go.
  • Zdejmij klocki hamulcowe, a następnie odblokuj tarcze hamulcowe dzięki dwóm śrubom torx z boku tarczy, możesz potrzebować młotka do usunięcia tarcz.
  • Wymień tarcze i dokręć je za pomocą dostarczonych nowych śrub torx, wymień klocki, zmontuj górną część zacisku i dokręć wszystko mocno.
  • Zamontuj koła i pamiętaj o 500-kilometrowym docieraniu hamulca przed ostrym hamowaniem.

Aby znaleźć więcej wskazówek na temat Peugeota 5008, spójrz na kategorię Peugeot 5008.

Ссылка на основную публикацию