Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymieniać tarcze hamulcowe w Subaru Impreza ?

Bezpieczeństwo samochodu jest ważne. Niezależnie od tego, czy Subaru Impreza są dziurami ekonomicznymi, czy nie, pewne rutynowe prace serwisowe są niezbędne. W tym artykule wyjaśnimy Ci to kiedy wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Subaru Impreza? Aby to zrobić, na początek dowiemy się, do czego służą tarcze hamulcowe w Twoim samochodzie, następnie, kiedy wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Subaru Impreza i na koniec, jak je wymienić na nowe.

Korzyści z tarcz hamulcowych Subaru Impreza

Nasze wytyczne rozpoczynamy od wyjaśnienia, do czego służą tarcze hamulcowe w Subaru Impreza, dzięki czemu dowiesz się, dlaczego należy dbać o to, aby były zawsze w dobrym stanie.

Tarcze hamulcowe to najważniejszy element Twojego układu hamulcowego. W rzeczywistości hamowanie w Subaru Imprezie jest hydrauliczne, jest to system węży i ​​oleju pod ciśnieniem, który zacznie działać po naciśnięciu pedału hamulca. To ciśnienie uruchomi tłok, który popycha klocki hamulcowe na tarczy hamulcowej, która jest umieszczona na kole. Kiedy klocki hamulcowe będą ściskać tarcze, co spowoduje zahamowanie Twojego Subaru Imprezy.

Kiedy wymienić tarcze hamulcowe w Subaru Impreza?

Przejdziemy teraz do sekcji, która z pewnością przyciągnie Cię do tej treści, a mianowicie: przy wymianie tarcz hamulcowych w Subaru Impreza? Jak wspomnieliśmy Ci przed chwilą, tarcze i klocki hamulcowe pracują w osmozie, nie mniej jednak te dwa elementy są części zużywające się i po pewnym czasie, a zwłaszcza tarcie, gdy hamowanie zużywa się i traci moc hamowania. Przedstawimy teraz różne sposoby, aby wiedzieć, kiedy je wymienić:

  • Uważamy, że generalnie tarcze hamulcowe powinny być wymieniane co 80 000 – 100 000 km w Subaru Impreza, niemniej jednak trzeba wiedzieć, że w zależności od stylu jazdy i rodzaju podróży może się to znacznie zmienić. Prawdę mówiąc, jeśli jeździsz głównie autostradą, a hamulce są tylko nieznacznie używane, wartość ta może wzrosnąć, z drugiej strony, jeśli jeździsz tylko w terenie zabudowanym, może spaść.
  • Podstawową i skuteczną techniką sprawdzenia stanu tarcz hamulcowych w Twoim samochodzie jest przegląd techniczny. W rzeczywistości ta dokładna kontrola sprawdza stan hamulców, a sterownik poinformuje Cię, czy są w dobrym stanie, czy też wymagają wymiany.
  • Podstawową techniką wizualną, aby wiedzieć, kiedy należy wymienić tarcze hamulcowe w Subaru Impreza, jest zdjęcie kół po ustawieniu samochodu na stojakach. Po wyjęciu będziesz mieć dostęp do swoich dysków i sprawdzić ich stan. Jeśli mają jakieś duże rysy lub odkształcenia będziesz musiał je wymienić. W każdym innym przypadku drugim wskaźnikiem do weryfikacji jest zmierzenie głębokości dysku w stosunku do jego krawędzi, jeśli wartość ta przekroczy 1 mm trzeba będzie je zmienić na nowe.
Weiterlesen:
GPS Subaru Impreza nie działa Subaru Impreza

.

Jak wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Subaru Impreza?

Na koniec, aby zakończyć tę treść, dość szybko wam pokażemy jak wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Subaru Impreza. Musisz wiedzieć, że jeśli wymienisz tarcze hamulcowe w swoim samochodzie, bezwzględnie będziesz musiał wymienić klocki hamulcowe w swoim Subaru Impreza, nie wahaj się zasięgnąć porady w naszej treści, która pokaże Ci, jak dokonać tej wymiany.

Jeśli chodzi o wymianę płyt, oto najważniejsze kroki, które należy wykonać:

  • Postaw Subaru Imprezę na stojakach, zdejmij koła, na których chcesz działać.
  • Za pomocą dużego płaskiego śrubokręta podważ klocki hamulcowe, aby maksymalnie ścisnąć tłok zacisku i mieć wystarczający luz, aby wprowadzić wszystkie zmiany.
  • Używając dużych bitów Torx, odkręć dwie nakrętki, które blokują górny element zacisku hamulca, wyjmij go.
  • Zdejmij klocki hamulcowe, a następnie odblokuj tarcze hamulcowe dzięki dwóm śrubom torx z boku tarczy, możesz potrzebować młotka do usunięcia tarcz.
  • Wymień tarcze i dokręć je za pomocą dostarczonych nowych śrub torx, wymień klocki, zmontuj górny element zacisku i dokręć wszystko mocno.
  • Zamontuj koła i pamiętaj, aby przed ostrym hamowaniem zrobić 500-kilometrowe włamanie.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Subaru Impreza, nie wahaj się zajrzeć do naszej kategorii Subaru Impreza.

Ссылка на основную публикацию