Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymieniać tarcze hamulcowe w Volkswagen Golf 2 ?

Bezpieczeństwo pojazdu mechanicznego jest bardzo ważne. Niezależnie od tego, czy Volkswagen Golf 2 to dziury finansowe, konieczne są pewne rutynowe czynności serwisowe. W tym artykule wyjaśnimy Ci to kiedy wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Volkswagenie Golfie 2? W tym celu najpierw dowiemy się, do czego służą tarcze hamulcowe w Twoim samochodzie, następnie, kiedy wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Volkswagenie Golfie 2, a na koniec, jak je wymienić na nowe.

Korzyści z tarcz hamulcowych Volkswagena Golfa 2

Nasz artykuł zaczynamy od wyjaśnienia, do czego służą tarcze hamulcowe w Volkswagenie Golfie 2. Dzięki temu dowiesz się, dlaczego należy dbać o ich stałą sprawność.

Tarcze hamulcowe to główna część Twojego układu hamulcowego. W rzeczywistości hamowanie w Volkswagenie Golfie 2 jest hydrauliczne, jest to system węży i ​​oleju pod ciśnieniem, który uruchamia się po naciśnięciu pedału hamulca. To ciśnienie uruchomi tłok, który popycha klocki hamulcowe na tarczy hamulcowej, która jest zamontowana na kole. Kiedy klocki hamulcowe będą zaciskać tarcze, co spowoduje zahamowanie Twojego Volkswagena Golfa 2.

Kiedy wymienić tarcze hamulcowe w Volkswagenie Golfie 2?

Przejdziemy teraz do sekcji, która niewątpliwie przyciąga Cię do tej treści, a mianowicie, przy wymianie tarcz hamulcowych w Volkswagenie Golfie 2? Jak Ci to wyjaśniliśmy przed chwilą, tarcze i klocki hamulcowe pracują w osmozie, jednak te dwa elementy są noszenie części samochodowych i z biegiem czasu, a konkretnie tarcie podczas hamowania zużywa się i traci moc hamowania. Teraz opiszemy różne sposoby, aby wiedzieć, kiedy je wymienić:

  • Uważamy, że tarcze hamulcowe powinny być wymieniane co 80 000 – 100 000 km w Volkswagenie Golfie 2 , jednak należy pamiętać, że w zależności od Twojego stylu jazdy i rodzaju podróży może się to znacznie różnić. Rzeczywiście, jeśli jeździsz głównie autostradą i twoje hamulce są tylko nieznacznie używane, wartość ta może wzrosnąć, natomiast jeśli jeździsz tylko w terenie zabudowanym, może się zmniejszyć.
  • Podstawowym i dobrym sposobem określenia stanu tarcz hamulcowych w Twoim pojeździe silnikowym jest przegląd techniczny. Rzeczywiście, ta dokładna kontrola sprawdza stan hamulców, a kontroler poinformuje Cię, czy są w dobrym stanie, czy też wymagają wymiany.
  • Bardzo łatwym wizualnym sposobem sprawdzenia, kiedy należy wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Volkswagenie Golfie 2, jest zdjęcie kół po ustawieniu samochodu na stojakach. Po wyjęciu będziesz mógł uzyskać dostęp do swoich dysków i sprawdzić ich stan. Jeśli mają jakieś duże rysy lub odkształcenia będziesz musiał je wymienić. W przeciwnym razie drugim wskaźnikiem do weryfikacji jest zmierzenie głębokości dysku w stosunku do jego krawędzi, jeśli ta wartość przekroczy 1 mm będziesz musiał zmienić je na nowe.
Weiterlesen:
Cena wymiany tarczy hamulcowej do Volkswagena Golfa 6 ?

.

Jak wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Volkswagenie Golfie 2?

Na koniec, aby zakończyć tę treść, dość szybko opiszemy jak wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Volkswagenie Golfie 2. Musisz wiedzieć, że jeśli wymienisz tarcze hamulcowe w swoim samochodzie, bezwzględnie będziesz musiał wymienić klocki hamulcowe w swoim Volkswagen Golf 2, nie wahaj się zasięgnąć porady w naszej treści, która wskaże Ci, jak dokonać tej wymiany.

Jeśli chodzi o wymianę dysków, oto główne kroki, których należy się trzymać:

  • Postaw swojego Volkswagena Golfa 2 na stojakach, zdejmij koła, na których chcesz działać.
  • Za pomocą dużego płaskiego śrubokręta podważ klocki hamulcowe, aby maksymalnie ścisnąć tłok zacisku i uzyskać wystarczający luz, aby wprowadzić wszystkie zmiany.
  • Używając dużych bitów Torx, odkręć dwie nakrętki, które blokują górną część zacisku hamulca, wyjmij go.
  • Zdejmij klocki hamulcowe, a następnie odblokuj tarcze hamulcowe dzięki dwóm śrubom torx z boku tarczy, do demontażu tarcz może być potrzebny młotek.
  • Wymień tarcze i dokręć je za pomocą dostarczonych nowych śrub torx, wymień klocki, zmontuj górną część zacisku i dokręć wszystko mocno.
  • Zamontuj koła i pamiętaj o 500-kilometrowym docieraniu hamulca przed ostrym hamowaniem.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Volkswagena Golfa 2, skonsultuj się z naszą kategorią Volkswagen Golf 2.

Ссылка на основную публикацию