Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymieniać tarcze hamulcowe w Volkswagen Golf 4 ?

Bezpieczeństwo samochodu jest ważne. Niezależnie od tego, czy Volkswagen Golf 4 to dziury finansowe, pewne rutynowe czynności serwisowe mają kluczowe znaczenie. Dzisiaj wyjaśnimy ci kiedy wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Volkswagenie Golfie 4? Aby to osiągnąć, najpierw sprawdzimy, do czego służą tarcze hamulcowe w Twoim samochodzie, następnie, kiedy wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Volkswagenie Golfie 4 i na koniec, jak je wymienić na nowe.

Zainteresowanie tarczami hamulcowymi Volkswagena Golfa 4

Naszą stronę z treścią rozpoczynamy od wyjaśnienia, do czego służą tarcze hamulcowe w Volkswagenie Golfie 4. Dzięki temu zrozumiesz, dlaczego ważne jest, aby mieć pewność, że są one zawsze w dobrym stanie.

Tarcze hamulcowe są głównym elementem Twojego układu hamulcowego. W rzeczywistości hamowanie w Volkswagenie Golfie 4 jest hydrauliczne, jest to system węży i ​​oleju pod ciśnieniem, który uruchamia się po naciśnięciu pedału hamulca. To ciśnienie uruchomi tłok, który popycha klocki hamulcowe na tarczy hamulcowej, która jest umieszczona na kole. Kiedy klocki hamulcowe będą zaciskać tarcze, co spowoduje zahamowanie Twojego Volkswagena Golfa 4.

Kiedy wymieniać tarcze hamulcowe w Volkswagenie Golfie 4?

Przejdziemy teraz do części, która z pewnością przyciągnie Cię do tej strony z treścią, a mianowicie: przy wymianie tarcz hamulcowych w Volkswagenie Golfie 4? Jak wam to zdradziliśmy przed chwilą, tarcze i klocki hamulcowe pracują w osmozie, nie mniej jednak te dwa elementy są części zużywające się i po pewnym czasie, a zwłaszcza tarcie, gdy hamowanie zużywa się i traci moc hamowania. Przedstawimy teraz różne metody, aby wiedzieć, kiedy je wymienić:

  • Uważamy, że generalnie tarcze hamulcowe w Volkswagenie Golfie 80 powinny być wymieniane co 000 100 – 000 4 km, niemniej jednak ważne jest, aby wiedzieć, że w zależności od stylu jazdy i rodzaju podróży może się to znacznie różnić. Prawdę mówiąc, jeśli jeździsz głównie autostradą, a hamulce są tylko nieznacznie używane, ta ilość może wzrosnąć, odwrotnie, jeśli jeździsz tylko w terenie zabudowanym, może się zmniejszyć.
  • Podstawowym i skutecznym sposobem identyfikacji stanu tarcz hamulcowych w Twoim samochodzie jest przegląd techniczny. W rzeczywistości ta dokładna kontrola sprawdza stan hamulców, a sterownik poinformuje Cię, czy są w dobrym stanie, czy też wymagają wymiany.
  • Prostym wizualnym sposobem sprawdzenia, kiedy należy wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Volkswagenie Golfie 4, jest zdjęcie kół po ustawieniu pojazdu na stojakach. Po usunięciu będziesz mógł uzyskać dostęp do swoich dysków i sprawdzić ich stan. Jeśli mają jakieś duże rysy lub deformacje będziesz musiał je zmienić. W każdym innym przypadku drugim wskaźnikiem do weryfikacji jest zmierzenie głębokości dysku w stosunku do jego krawędzi, jeśli wartość ta przekroczy 1 mm trzeba będzie je zmienić na nowe.
Weiterlesen:
Jak wyłączyć Start Stop w Volkswagen Golf 2?

.

Jak wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Volkswagenie Golfie 4?

Wreszcie, aby zakończyć tę stronę z treścią, dość szybko Ci ją pokażemy jak wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Volkswagenie Golfie 4. Musisz wiedzieć, że jeśli zmienisz tarcze hamulcowe w swoim samochodzie, bezwzględnie będziesz musiał wymienić klocki hamulcowe w swoim Volkswagenie Golfie 4, nie zastanawiaj się dwa razy, aby zasięgnąć porady na naszej stronie treści, która nauczy Cię, jak dokonać tej zmiany.

Jeśli chodzi o wymianę płyt, oto główne kroki, które należy wykonać:

  • Postaw swojego Volkswagena Golfa 4 na stojakach, zdejmij koła, na których chcesz działać.
  • Za pomocą dużego płaskiego śrubokręta podważ klocki hamulcowe, aby maksymalnie ścisnąć tłok zacisku i mieć wystarczający luz, aby wprowadzić wszystkie zmiany.
  • Używając dużych bitów Torx, odkręć dwie nakrętki, które blokują górny element zacisku hamulca, wyjmij go.
  • Wyjmij klocki hamulcowe, a następnie odblokuj tarcze hamulcowe dzięki dwóm śrubom torx z boku tarczy, być może będziesz potrzebować młotka do usunięcia tarcz.
  • Wymień tarcze i dokręć je za pomocą dostarczonych nowych śrub torx, wymień klocki, zmontuj górny element zacisku i dokręć wszystko mocno.
  • Zamontuj koła i pamiętaj o 500-kilometrowym docieraniu hamulca przed ostrym hamowaniem.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Volkswagena Golfa 4, skonsultuj się z naszą kategorią Volkswagen Golf 4.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector