Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymieniać tarcze hamulcowe w Volkswagen Golf 5 ?

Bezpieczeństwo samochodu jest najważniejsze. Niezależnie od tego, czy Volkswagen Golf 5 to dziury ekonomiczne, niezbędne są pewne prace konserwacyjne. Dzisiaj wyjaśnimy ci kiedy wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Volkswagenie Golfie 5? Aby to zrobić, najpierw dowiemy się, do czego służą tarcze hamulcowe w Twoim samochodzie, następnie, kiedy wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Volkswagenie Golfie 5, a na koniec, jak wymienić je na nowe.

Zainteresowanie tarczami hamulcowymi Volkswagena Golfa 5

Naszą treść zaczynamy od wyjaśnienia, do czego służą tarcze hamulcowe w Volkswagenie Golfie 5, dzięki czemu dowiesz się, dlaczego ważne jest, aby mieć pewność, że są zawsze w dobrym stanie.

Tarcze hamulcowe to główna część Twojego układu hamulcowego. W rzeczywistości hamowanie w Volkswagenie Golfie 5 jest hydrauliczne, jest to system przewodów i oleju pod ciśnieniem, który uruchamia się po naciśnięciu pedału hamulca. To ciśnienie uruchomi tłok, który popycha klocki hamulcowe na tarczy hamulcowej przymocowanej do koła. Kiedy klocki hamulcowe będą zaciskać tarcze, co spowoduje zahamowanie Twojego Volkswagena Golfa 5.

Kiedy wymieniać tarcze hamulcowe w Volkswagenie Golfie 5?

Przejdziemy teraz do części, która niewątpliwie przyciąga Cię do tego artykułu, a mianowicie: przy wymianie tarcz hamulcowych Volkswagena Golfa 5? Jak Ci to opisaliśmy przed chwilą, tarcze i klocki hamulcowe pracują w osmozie, nie mniej jednak te dwa elementy są noszenie części samochodowych i po pewnym czasie, a konkretnie, tarcie podczas hamowania zużywa się i traci moc hamowania. Opiszemy teraz różne rozwiązania, aby wiedzieć, kiedy je zmienić:

  • Uważamy, że generalnie tarcze hamulcowe w Volkswagenie Golfie 80 powinny być wymieniane co 000 100 – 000 5 km, niemniej jednak należy wiedzieć, że w zależności od stylu jazdy i rodzaju podróży może się to znacznie zmienić. Rzeczywiście, jeśli jeździsz głównie autostradą, a hamulce są tylko nieznacznie używane, kwota ta może wzrosnąć, a jeśli jeździsz tylko w terenie zabudowanym, może się zmniejszyć.
  • Prostym i dobrym sposobem na określenie stanu tarcz hamulcowych w Twoim samochodzie jest przegląd techniczny. Rzeczywiście, ta dokładna kontrola sprawdza stan hamulców, a sterownik poinformuje Cię, czy są w dobrym stanie lub wymagają wymiany.
  • Podstawowym wizualnym sposobem sprawdzenia, kiedy należy wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Volkswagenie Golfie 5, jest zdjęcie kół po ustawieniu pojazdu na stojakach. Po zdjęciu będziesz mógł uzyskać dostęp do swoich dysków i sprawdzić ich stan. Jeśli mają jakieś duże rysy lub deformacje będziesz musiał je zmienić. W przeciwnym razie drugim wskaźnikiem do weryfikacji jest zmierzenie głębokości dysku w stosunku do jego krawędzi, jeśli ta wartość przekroczy 1 mm będziesz musiał zmienić je na nowe.
Weiterlesen:
Jak zamontować zaczep w Volkswagenie Golfie 2 ?

.

Jak wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Volkswagenie Golfie 5?

Na koniec, na zakończenie tego artykułu, dość szybko wyjaśnimy jak wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Volkswagenie Golfie 5. Musisz wiedzieć, że jeśli zmienisz tarcze hamulcowe w swoim samochodzie, bezwzględnie będziesz musiał wymienić klocki hamulcowe w swoim Volkswagenie Golfie 5, nie zastanawiaj się długo i zapoznaj się z naszym artykułem, w którym dowiesz się, jak dokonać tej zmiany.

Jeśli chodzi o wymianę płyt, oto główne kroki, które należy wykonać:

  • Postaw swojego Volkswagena Golfa 5 na stojakach, zdejmij koła, nad którymi chcesz popracować.
  • Za pomocą dużego płaskiego śrubokręta podważ klocki hamulcowe, aby maksymalnie ścisnąć tłok zacisku i uzyskać wystarczający luz, aby wprowadzić wszystkie zmiany.
  • Używając dużych bitów Torx, wyjmij dwie nakrętki, które blokują górną część zacisku hamulca, wyjmij go.
  • Wyjmij klocki hamulcowe, a następnie odblokuj tarcze hamulcowe dzięki dwóm śrubom torx z boku tarczy, być może będziesz potrzebować młotka do usunięcia tarcz.
  • Wymień tarcze i dokręć je dołączonymi nowymi śrubami torx, wymień klocki, zamontuj górną część zacisku i dokręć wszystko mocno.
  • Zamontuj koła i pamiętaj o 500-kilometrowym docieraniu hamulca przed ostrym hamowaniem.

Jeśli potrzebujesz więcej poradników na temat Volkswagena Golfa 5, przejdź do naszej kategorii Volkswagen Golf 5.

Ссылка на основную публикацию