Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymieniać tarcze hamulcowe w Volkswagen Golf 7 ?

Bezpieczeństwo samochodu to podstawa. Nawet jeśli Volkswagen Golf 7 to dziury finansowe, pewne prace konserwacyjne są niezbędne. W tym artykule wyjaśnimy Ci to kiedy wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Volkswagenie Golfie 7? Aby to zrobić, na początek dowiemy się, do czego służą tarcze hamulcowe w Twoim samochodzie, kiedy wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Volkswagenie Golfie 7 i na koniec, jak wymienić je na nowe.

Zainteresowanie tarczami hamulcowymi Volkswagena Golfa 7

Nasze wytyczne zaczynamy od szczegółowego opisu, do czego służą tarcze hamulcowe w Volkswagenie Golfie 7, dzięki czemu dowiesz się, dlaczego ważne jest, aby upewnić się, że są zawsze w dobrym stanie.

Tarcze hamulcowe to najważniejsza część Twojego układu hamulcowego. W rzeczywistości hamowanie w Volkswagenie Golfie 7 jest hydrauliczne, jest to system węży i ​​oleju pod ciśnieniem, który uruchamia się po naciśnięciu pedału hamulca. To ciśnienie uruchomi tłok, który popycha klocki hamulcowe na tarczy hamulcowej, która jest zamontowana na kole. Kiedy klocki hamulcowe będą zaciskać tarcze, co spowoduje zahamowanie Twojego Volkswagena Golfa 7.

Kiedy wymienić tarcze hamulcowe w Volkswagenie Golfie 7?

Przejdziemy teraz do sekcji, która z pewnością przyciąga Cię na tę stronę z treścią, a mianowicie: przy wymianie tarcz hamulcowych Volkswagena Golfa 7? Jak zdradziliśmy Ci to przed chwilą, tarcze i klocki hamulcowe pracują w osmozie, niemniej jednak te dwa elementy są części zużywające się i z czasem, a zwłaszcza tarcie, gdy hamowanie zużywa się i traci moc hamowania. Przedstawimy teraz różne sposoby, aby wiedzieć, kiedy je zmienić:

  • Uważamy, że generalnie tarcze hamulcowe w Volkswagenie Golfie 80 powinny być wymieniane co 000 100 – 000 7 km, niemniej jednak należy wiedzieć, że w zależności od Twojego stylu jazdy i rodzaju podróży może się to znacznie zmienić. Prawdę mówiąc, jeśli jeździsz głównie autostradą, a hamulce są tylko nieznacznie używane, ta kwota może wzrosnąć, a odwrotnie, jeśli jeździsz tylko w terenie zabudowanym, może się zmniejszyć.
  • Podstawową i skuteczną techniką sprawdzenia stanu tarcz hamulcowych w Twoim samochodzie jest przegląd techniczny. W rzeczywistości ta dokładna kontrola sprawdza stan hamulców, a sterownik poinformuje Cię, czy są w dobrym stanie lub wymagają wymiany.
  • Prostą techniką wizualną, aby wiedzieć, kiedy należy wymienić tarcze hamulcowe w Volkswagenie Golfie 7, jest zdjęcie kół po ustawieniu samochodu na stojakach. Po wyjęciu będziesz mieć dostęp do swoich dysków i zweryfikować ich stan. Jeśli mają jakieś duże rysy lub odkształcenia będziesz musiał je wymienić. W przeciwnym razie drugim wskaźnikiem do weryfikacji jest zmierzenie głębokości dysku w stosunku do jego krawędzi, jeśli ta wartość przekroczy 1 mm będziesz musiał zmienić je na nowe.

.

Jak wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Volkswagenie Golfie 7?

Na koniec, aby zakończyć tę stronę z treścią, szybko Ci ją pokażemy jak wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Volkswagenie Golfie 7. Musisz wiedzieć, że jeśli wymienisz tarcze hamulcowe w swoim samochodzie, bezwzględnie będziesz musiał wymienić klocki hamulcowe w swoim Volkswagen Golf 7, nie wahaj się zajrzeć na naszą stronę z treścią, która wskazuje, jak dokonać tej wymiany.

Weiterlesen:
Lampka świecy żarowej, która zapala się podczas jazdy moim Volkswagenem Golfem 4

Jeśli chodzi o wymianę tarcz, oto najważniejsze kroki, których należy się trzymać:

  • Postaw swojego Volkswagena Golfa 7 na stojakach, zdejmij koła, na których chcesz działać.
  • Za pomocą dużego płaskiego śrubokręta podważ klocki hamulcowe, aby maksymalnie ścisnąć tłok zacisku i uzyskać wystarczający luz, aby wprowadzić wszystkie zmiany.
  • Używając dużych bitów Torx, wyjmij dwie nakrętki, które blokują górną część zacisku hamulca, wyjmij go.
  • Zdejmij klocki hamulcowe, a następnie odblokuj tarcze hamulcowe dzięki dwóm śrubom torx z boku tarczy, być może będziesz potrzebować młotka do usunięcia tarcz.
  • Wymień tarcze i dokręć je za pomocą dostarczonych nowych śrub torx, wymień klocki, zmontuj górną część zacisku i dokręć wszystko mocno.
  • Zamontuj koła i pamiętaj, aby przed ostrym hamowaniem zrobić 500-kilometrowe włamanie.

Więcej wskazówek na temat Volkswagena Golfa 7 znajdziesz w kategorii Volkswagen Golf 7.

Ссылка на основную публикацию