Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymieniać tarcze hamulcowe w Volkswagen Golf 8 ?

Ważne jest bezpieczeństwo pojazdu mechanicznego. Niezależnie od tego, czy Volkswagen Golf 8 to dziury finansowe, niezbędne są pewne rutynowe czynności serwisowe. W tym artykule wyjaśnimy Ci to kiedy wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Volkswagenie Golfie 8? Aby to zrobić, najpierw dowiemy się, do czego służą tarcze hamulcowe w Twoim samochodzie, następnie, kiedy wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Volkswagenie Golfie 8 i na koniec, jak je wymienić na nowe.

Korzyści z tarcz hamulcowych Volkswagena Golfa 8

Naszą stronę zaczynamy od wyjaśnienia, do czego służą tarcze hamulcowe w Volkswagenie Golfie 8, dzięki czemu zrozumiesz, dlaczego ważne jest, aby upewnić się, że są one stale w dobrym stanie.

Tarcze hamulcowe to najważniejszy element Twojego układu hamulcowego. Rzeczywiście, hamowanie w Volkswagenie Golfie 8 jest hydrauliczne, jest to system węży i ​​oleju pod ciśnieniem, który uruchamia się po naciśnięciu pedału hamulca. To ciśnienie uruchomi tłok, który popycha klocki hamulcowe na tarczy hamulcowej, która jest umieszczona na kole. Kiedy klocki hamulcowe będą zaciskać tarcze, co spowoduje hamowanie Twojego Volkswagena Golfa 8.

Kiedy wymienić tarcze hamulcowe w Volkswagenie Golfie 8?

Przejdziemy teraz do sekcji, która z pewnością przyciągnie Cię do tego artykułu, a mianowicie: przy wymianie tarcz hamulcowych Volkswagena Golfa 8? Jak Ci to opisaliśmy przed chwilą, tarcze i klocki hamulcowe pracują w osmozie, jednak te dwa elementy są noszenie części samochodowych i po pewnym czasie, a zwłaszcza tarcie, gdy hamowanie zużywa się i traci moc hamowania. Przedstawimy teraz różne sposoby, aby wiedzieć, kiedy je wymienić:

  • Uważamy, że generalnie tarcze hamulcowe w Volkswagenie Golfie 80 powinny być wymieniane co 000 100 – 000 8 km, jednak należy pamiętać, że w zależności od stylu jazdy i rodzaju podróży może się to znacznie różnić. Rzeczywiście, jeśli jeździsz głównie autostradą, a hamulce są tylko nieznacznie używane, kwota ta może wzrosnąć, a jeśli jeździsz tylko w terenie zabudowanym, może się zmniejszyć.
  • Prostą i skuteczną metodą sprawdzenia stanu tarcz hamulcowych w Twoim pojeździe silnikowym jest przegląd techniczny. Rzeczywiście, ta dokładna kontrola sprawdza stan hamulców, a sterownik poinformuje Cię, czy są w dobrym stanie lub wymagają wymiany.
  • Podstawowym wizualnym sposobem sprawdzenia, kiedy należy wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Volkswagenie Golfie 8, jest zdjęcie kół po ustawieniu pojazdu na stojakach. Po wyjęciu będziesz mógł uzyskać dostęp do swoich dysków i sprawdzić ich stan. Jeśli mają jakieś duże rysy lub odkształcenia będziesz musiał je wymienić. W każdym innym przypadku drugim wskaźnikiem do sprawdzenia jest zmierzenie głębokości dysku w stosunku do jego krawędzi, jeśli ta wartość przekroczy 1 mm będziesz musiał je zmienić na nowe.
Weiterlesen:
Kluczyk utknął w stacyjce Volkswagena Golfa 4, co robić ?

.

Jak wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Volkswagenie Golfie 8?

Na koniec, na zakończenie tego artykułu, dość szybko opiszemy jak wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Volkswagenie Golfie 8. Musisz wiedzieć, że jeśli wymienisz tarcze hamulcowe w swoim samochodzie, bezwzględnie będziesz musiał wymienić klocki hamulcowe w swoim Volkswagenie Golfie 8, nie zastanawiaj się dwa razy, aby zapoznać się z naszym artykułem, który wyjaśnia, jak dokonać tej wymiany.

Jeśli chodzi o wymianę tarcz, oto najważniejsze kroki, których należy się trzymać:

  • Postaw swojego Volkswagena Golfa 8 na stojakach, zdejmij koła, nad którymi chcesz popracować.
  • Za pomocą dużego płaskiego śrubokręta podważ klocki hamulcowe, aby maksymalnie ścisnąć tłok zacisku i uzyskać wystarczający luz, aby wprowadzić wszystkie zmiany.
  • Używając dużych bitów Torx, wyjmij dwie nakrętki, które blokują górny element zacisku hamulca, wyjmij go.
  • Wyjmij klocki hamulcowe, a następnie odblokuj tarcze hamulcowe dzięki dwóm śrubom torx z boku tarczy, możesz potrzebować młotka do usunięcia tarcz.
  • Wymień tarcze i dokręć je za pomocą dostarczonych nowych śrub torx, wymień klocki, zmontuj górny element zacisku i dokręć wszystko mocno.
  • Zamontuj koła i pamiętaj o 500-kilometrowym docieraniu hamulca przed ostrym hamowaniem.

Więcej wskazówek dotyczących Volkswagena Golfa 8 znajdziesz w kategorii Volkswagen Golf 8.

Ссылка на основную публикацию