Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymieniać tarcze hamulcowe w Volkswagen Polo 3 ?

Bezpieczeństwo pojazdu silnikowego jest niezbędne. Nawet jeśli Volkswagen Polo 3 to dziury ekonomiczne, pewne czynności konserwacyjne są kluczowe. W tym artykule wyjaśnimy Ci to kiedy wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Volkswagen Polo 3? Aby to zrobić, najpierw dowiemy się, do czego służą tarcze hamulcowe w Twoim samochodzie, następnie, kiedy wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Volkswagen Polo 3, a na koniec, jak wymienić je na nowe .

Zainteresowanie tarczami hamulcowymi Volkswagena Polo 3

Naszą stronę z treścią rozpoczynamy od wyjaśnienia, do czego służą tarcze hamulcowe Volkswagena Polo 3. Dzięki temu dowiesz się, dlaczego ważne jest, aby upewnić się, że są one zawsze w dobrym stanie.

Tarcze hamulcowe to główna część Twojego układu hamulcowego. W rzeczywistości hamowanie w Volkswagen Polo 3 jest hydrauliczne, jest to system węży i ​​oleju pod ciśnieniem, który uruchamia się po naciśnięciu pedału hamulca. To ciśnienie uruchomi tłok, który popycha klocki hamulcowe na tarczy hamulcowej przymocowanej do koła. Kiedy klocki hamulcowe będą zaciskać tarcze, co spowoduje zahamowanie Twojego Volkswagena Polo 3.

Kiedy wymienić tarcze hamulcowe w Volkswagen Polo 3?

Przejdziemy teraz do sekcji, która niewątpliwie przyciąga Cię do tej strony z treścią, a mianowicie przy wymianie tarcz hamulcowych w Volkswagen Polo 3? Jak wam to zdradziliśmy przed chwilą, tarcze i klocki hamulcowe pracują w osmozie, nie mniej jednak te dwa elementy są części zużywające się i po pewnym czasie, a zwłaszcza tarcie, gdy hamowanie zużywa się i traci moc hamowania. Przedstawimy teraz różne rozwiązania, aby wiedzieć, kiedy je zmienić:

  • Uważamy, że generalnie tarcze hamulcowe powinny być wymieniane co 80 000 – 100 000 km w Volkswagenie Polo 3 , niemniej jednak ważne jest, aby wiedzieć, że w zależności od stylu jazdy i rodzaju podróży może się to znacznie zmienić. Prawdę mówiąc, jeśli jeździsz głównie autostradą, a hamulce są tylko nieznacznie używane, wartość ta może wzrosnąć, a odwrotnie, jeśli jeździsz tylko w terenie zabudowanym, może się zmniejszyć.
  • Prostą i dobrą techniką identyfikacji stanu tarcz hamulcowych w Twoim pojeździe silnikowym jest przegląd techniczny. W rzeczywistości ta dokładna kontrola sprawdza stan hamulców, a sterownik poinformuje Cię, czy są w dobrym stanie lub wymagają wymiany.
  • Podstawową techniką wizualną, aby wiedzieć, kiedy należy wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Volkswagen Polo 3, jest zdjęcie kół po ustawieniu samochodu na stojakach. Po usunięciu będziesz mógł uzyskać dostęp do swoich dysków i zweryfikować ich stan. Jeśli mają jakieś duże rysy lub deformacje będziesz musiał je zmienić. W przeciwnym razie drugim wskaźnikiem do sprawdzenia jest zmierzenie głębokości dysku w stosunku do jego krawędzi, jeśli wartość ta przekroczy 1 mm będziesz musiał je zmienić na nowe.
Weiterlesen:
Jak zainstalować radio samochodowe w moim Volkswagen Polo 4?

.

Jak wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Volkswagen Polo 3?

Na koniec, aby zakończyć tę stronę z treścią, dość szybko wyjaśnimy jak wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Volkswagen Polo 3. Musisz wiedzieć, że jeśli zmienisz tarcze hamulcowe w swoim samochodzie, bezwzględnie będziesz musiał wymienić klocki hamulcowe w swoim Volkswagen Polo 3, nie wahaj się zasięgnąć porady na naszej stronie treści, która pokaże Ci, jak dokonać tej zmiany.

Jeśli chodzi o wymianę dysków, oto główne kroki, których należy się trzymać:

  • Postaw swojego Volkswagena Polo 3 na stojakach, zdejmij koła, na których chcesz działać.
  • Za pomocą dużego płaskiego śrubokręta podważ klocki hamulcowe, aby maksymalnie ścisnąć tłok zacisku i mieć wystarczający luz, aby wprowadzić wszystkie zmiany.
  • Używając dużych bitów Torx, odkręć dwie nakrętki, które blokują górną część zacisku hamulca, wyjmij go.
  • Zdejmij klocki hamulcowe, a następnie odblokuj tarcze hamulcowe dzięki dwóm śrubom torx z boku tarczy, możesz potrzebować młotka do usunięcia tarcz.
  • Wymień tarcze i dokręć je dołączonymi nowymi śrubami torx, wymień klocki, zamontuj górną część zacisku i dokręć wszystko mocno.
  • Zamontuj koła i pamiętaj, aby przed ostrym hamowaniem zrobić 500-kilometrowe włamanie.

Aby znaleźć więcej wskazówek na temat Volkswagen Polo 3, spójrz na kategorię Volkswagen Polo 3.

Ссылка на основную публикацию