Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymieniać tarcze hamulcowe w Volkswagen Polo 4 ?

Bezpieczeństwo samochodu to podstawa. Niezależnie od tego, czy Volkswagen Polo 4 to dziury finansowe, konieczne są pewne czynności konserwacyjne. Dzisiaj wyjaśnimy ci kiedy wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Volkswagen Polo 4? Aby to osiągnąć, na początek dowiemy się, do czego służą tarcze hamulcowe w Twoim samochodzie, następnie, kiedy wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Volkswagen Polo 4 i na koniec, jak wymienić je na nowe.

Korzyści z tarcz hamulcowych Volkswagena Polo 4

Naszą stronę z treścią zaczynamy od wyszczególnienia, do czego używane są tarcze hamulcowe Volkswagen Polo 4, co pozwoli Ci zrozumieć, dlaczego konieczne jest zapewnienie, że są one stale w dobrych warunkach pracy.

Tarcze hamulcowe to najważniejsza część Twojego układu hamulcowego. W rzeczywistości hamowanie w Volkswagen Polo 4 jest hydrauliczne, jest to system węży i ​​oleju pod ciśnieniem, który uruchamia się po naciśnięciu pedału hamulca. To ciśnienie uruchomi tłok, który popycha klocki hamulcowe na tarczy hamulcowej, która jest umieszczona na kole. Kiedy klocki hamulcowe będą ściskać tarcze, co spowoduje hamowanie Twojego Volkswagen Polo 4.

Kiedy wymienić tarcze hamulcowe w Volkswagen Polo 4?

Przejdziemy teraz do części, która z pewnością przyciąga Cię do tego artykułu, a mianowicie: przy wymianie tarcz hamulcowych w Volkswagen Polo 4? Jak Ci to opisaliśmy przed chwilą, tarcze i klocki hamulcowe pracują w osmozie, jednak te dwa elementy są noszenie części samochodowych i będą one, w miarę upływu czasu, a zwłaszcza tarcie, gdy hamowanie zużywa się i traci moc hamowania. Przedstawimy teraz różne rozwiązania, aby wiedzieć, kiedy je zmienić:

  • Uważamy, że tarcze hamulcowe powinny być wymieniane co 80 000 – 100 000 km w Volkswagenie Polo 4, jednak należy wiedzieć, że w zależności od Twojego stylu jazdy i rodzaju podróży może się to znacznie różnić. Rzeczywiście, jeśli jeździsz głównie autostradą i twoje hamulce są tylko nieznacznie używane, ta kwota może wzrosnąć, z drugiej strony, jeśli jeździsz tylko w terenie zabudowanym, może się zmniejszyć.
  • Prostą i skuteczną techniką sprawdzenia stanu tarcz hamulcowych w Twoim samochodzie jest przegląd techniczny. Rzeczywiście, ta dokładna kontrola sprawdza stan hamulców, a kontroler poinformuje Cię, czy są w dobrym stanie, czy też wymagają wymiany.
  • Bardzo łatwą wizualną techniką, aby wiedzieć, kiedy należy wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Volkswagen Polo 4, jest zdjęcie kół po ustawieniu samochodu na stojakach. Po wyjęciu będziesz mógł uzyskać dostęp do swoich dysków i sprawdzić ich stan. Jeśli mają jakieś duże rysy lub deformacje będziesz musiał je zmienić. W przeciwnym razie drugim wskaźnikiem do sprawdzenia jest zmierzenie głębokości dysku w stosunku do jego krawędzi, jeśli wartość ta przekroczy 1 mm będziesz musiał je zmienić na nowe.
Weiterlesen:
Jak zainstalować czujniki parkowania w Volkswagen Polo 4 ?

.

Jak wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Volkswagen Polo 4?

Na koniec, aby zakończyć ten artykuł, szybko opiszemy jak wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Volkswagen Polo 4. Musisz wiedzieć, że jeśli zmienisz tarcze hamulcowe w swoim samochodzie, bezwzględnie będziesz musiał wymienić klocki hamulcowe w swoim Volkswagen Polo 4, nie wahaj się zasięgnąć porady w naszym artykule, który nauczy Cię, jak dokonać tej zmiany.

Jeśli chodzi o wymianę tarcz, oto najważniejsze kroki, których należy się trzymać:

  • Postaw swojego Volkswagena Polo 4 na stojakach, zdejmij koła, na których chcesz działać.
  • Za pomocą dużego płaskiego śrubokręta podważ klocki hamulcowe, aby maksymalnie ścisnąć tłok zacisku i mieć wystarczający luz, aby wprowadzić wszystkie zmiany.
  • Używając dużych bitów Torx, wyjmij dwie nakrętki, które blokują górną część zacisku hamulca, wyjmij go.
  • Zdejmij klocki hamulcowe, a następnie odblokuj tarcze hamulcowe dzięki dwóm śrubom torx z boku tarczy, możesz potrzebować młotka do usunięcia tarcz.
  • Wymień tarcze i dokręć je dołączonymi nowymi śrubami torx, wymień klocki, zamontuj górną część zacisku i dokręć wszystko mocno.
  • Zamontuj koła i pamiętaj, aby przed ostrym hamowaniem zrobić 500-kilometrowe włamanie.

Więcej wskazówek dotyczących Volkswagen Polo 4 znajdziesz w kategorii Volkswagen Polo 4.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector