Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymieniać tarcze hamulcowe w Volkswagen Polo 6 ?

Bezpieczeństwo samochodu jest bardzo ważne. Niezależnie od tego, czy Volkswagen Polo 6 to dziury ekonomiczne, pewne rutynowe czynności serwisowe mają kluczowe znaczenie. Dzisiaj wyjaśnimy ci kiedy wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Volkswagen Polo 6? Aby to osiągnąć, najpierw dowiemy się, do czego służą tarcze hamulcowe w Twoim samochodzie, następnie, kiedy wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Volkswagenie Polo 6, a na końcu, jak je wymienić na nowe.

Korzyści z tarcz hamulcowych Volkswagena Polo 6

Naszą wskazówkę rozpoczynamy od wyjaśnienia, do czego służą tarcze hamulcowe w Volkswagenie Polo 6. Dzięki temu zrozumiesz, dlaczego ważne jest, aby mieć pewność, że są one zawsze w dobrym stanie.

Tarcze hamulcowe to główna część Twojego układu hamulcowego. W rzeczywistości hamowanie w Volkswagen Polo 6 jest hydrauliczne, jest to system przewodów i oleju pod ciśnieniem, który zadziała po naciśnięciu pedału hamulca. To ciśnienie uruchomi tłok, który popycha klocki hamulcowe na tarczy hamulcowej przymocowanej do koła. Kiedy klocki hamulcowe będą zaciskać tarcze, co spowoduje zahamowanie Twojego Volkswagena Polo 6.

Kiedy wymienić tarcze hamulcowe w Volkswagen Polo 6?

Przejdziemy teraz do części, która niewątpliwie przyciąga Cię do tej treści, a mianowicie: przy wymianie tarcz hamulcowych w Volkswagen Polo 6? Jak Ci to wyjaśniliśmy przed chwilą, tarcze i klocki hamulcowe pracują w osmozie, nie mniej jednak te dwa elementy są części zużywające się i będą one, w miarę upływu czasu, a konkretnie tarcie podczas hamowania zużywa się i traci moc hamowania. Przedstawimy teraz różne sposoby, aby wiedzieć, kiedy je wymienić:

  • Uważamy, że generalnie tarcze hamulcowe w Volkswagenie Polo 80 powinny być wymieniane co 000 100 – 000 6 km, niemniej jednak ważne jest, aby wiedzieć, że w zależności od stylu jazdy i rodzaju podróży może się to znacznie zmienić. Prawdę mówiąc, jeśli jeździsz konkretnie autostradą i tylko nieznacznie używasz hamulców, wartość ta może wzrosnąć, z drugiej strony, jeśli jeździsz tylko w terenie zabudowanym, może się zmniejszyć.
  • Prostą i skuteczną metodą identyfikacji stanu tarcz hamulcowych w Twoim samochodzie jest przegląd techniczny. W rzeczywistości ta dokładna kontrola sprawdza stan hamulców, a sterownik poinformuje Cię, czy są w dobrym stanie, czy też wymagają wymiany.
  • Prostą wizualną metodą sprawdzenia, kiedy należy wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Volkswagen Polo 6, jest zdjęcie kół po ustawieniu pojazdu na stojakach. Po zdjęciu będziesz mógł uzyskać dostęp do swoich dysków i sprawdzić ich stan. Jeśli mają jakieś duże rysy lub deformacje będziesz musiał je zmienić. W każdym innym przypadku drugim wskaźnikiem do weryfikacji jest zmierzenie głębokości dysku w stosunku do jego krawędzi, jeśli wartość ta przekroczy 1 mm trzeba będzie je zmienić na nowe.
Weiterlesen:
Jak zdjąć felgę z Volkswagena Polo 6 ?

.

Jak wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Volkswagen Polo 6?

Na koniec, aby zakończyć tę treść, dość szybko opiszemy jak wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Volkswagen Polo 6. Musisz wiedzieć, że jeśli zmienisz tarcze hamulcowe w swoim samochodzie, bezwzględnie będziesz musiał wymienić klocki hamulcowe w swoim Volkswagen Polo 6, nie wahaj się zapoznać z naszymi treściami, które nauczą Cię, jak dokonać tej zmiany.

Jeśli chodzi o wymianę płyt, oto główne kroki, które należy wykonać:

  • Postaw swojego Volkswagena Polo 6 na stojakach, zdejmij koła, na których chcesz działać.
  • Za pomocą dużego płaskiego śrubokręta podważ klocki hamulcowe, aby maksymalnie ścisnąć tłok zacisku i uzyskać wystarczający luz, aby wprowadzić wszystkie zmiany.
  • Używając dużych bitów Torx, odkręć dwie nakrętki, które blokują górną część zacisku hamulca, wyjmij go.
  • Wyjmij klocki hamulcowe, a następnie odblokuj tarcze hamulcowe dzięki dwóm śrubom torx z boku tarczy, możesz potrzebować młotka do usunięcia tarcz.
  • Wymień tarcze i dokręć je dołączonymi nowymi śrubami torx, wymień klocki, zamontuj górną część zacisku i dokręć wszystko mocno.
  • Zamontuj koła i pamiętaj, aby przed ostrym hamowaniem zrobić 500-kilometrowe włamanie.

Aby uzyskać więcej wskazówek na temat Volkswagen Polo 6, spójrz na kategorię Volkswagen Polo 6.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector