Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymieniać tarcze hamulcowe w Volkswagenie Passat 8 ?

Bezpieczeństwo samochodu jest najważniejsze. Nawet jeśli Volkswagen Passat 8 to dziury finansowe, pewne prace konserwacyjne są niezbędne. W tym artykule wyjaśnimy Ci to kiedy wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Volkswagen Passat 8? Aby to zrobić, na początek dowiemy się, do czego służą tarcze hamulcowe w Twoim samochodzie, kiedy wymienić tarcze hamulcowe Twojego Volkswagena Passata 8 i na koniec, jak wymienić je na nowe.

Zainteresowanie tarczami hamulcowymi Volkswagena Passata 8

Treść naszego artykułu zaczynamy od wyszczególnienia, do czego służą tarcze hamulcowe Volkswagena Passata 8, dzięki czemu dowiesz się, dlaczego ważne jest, aby zawsze były w dobrym stanie.

Tarcze hamulcowe są głównym elementem Twojego układu hamulcowego. Oczywiście hamowanie w Volkswagenie Passacie 8 jest hydrauliczne, jest to system węży i ​​oleju pod ciśnieniem, który zadziała po naciśnięciu pedału hamulca. To ciśnienie uruchomi tłok, który popycha klocki hamulcowe na tarczy hamulcowej, która jest umieszczona na kole. Kiedy klocki hamulcowe będą zaciskać tarcze, co spowoduje, że Twój Volkswagen Passat 8 zacznie hamować.

Kiedy wymienić tarcze hamulcowe w Volkswagenie Passat 8?

Przejdziemy teraz do sekcji, która z pewnością przyciąga Cię na tę stronę z treścią, a mianowicie: przy wymianie tarcz hamulcowych Volkswagena Passata 8? Jak zdradziliśmy wam to przed chwilą, tarcze i klocki hamulcowe pracują w osmozie, jednak te dwa elementy są noszenie części samochodowych i będą one, w miarę upływu czasu, a zwłaszcza tarcie, gdy hamowanie zużywa się i traci moc hamowania. Opiszemy teraz różne metody, aby wiedzieć, kiedy je zmienić:

  • Uważamy, że generalnie tarcze hamulcowe w Volkswagenie Passacie 80 powinny być wymieniane co 000 100 – 000 8 km, jednak należy pamiętać, że w zależności od stylu jazdy i rodzaju podróży może się to znacznie różnić. Rzeczywiście, jeśli jeździsz głównie autostradą, a hamulce są tylko nieznacznie używane, ta kwota może wzrosnąć, a odwrotnie, jeśli jeździsz tylko w terenie zabudowanym, może się zmniejszyć.
  • Podstawowym i skutecznym sposobem określenia stanu tarcz hamulcowych w Twoim samochodzie jest przegląd techniczny. Rzeczywiście, ta dokładna kontrola sprawdza stan hamulców, a sterownik poinformuje Cię, czy są w dobrym stanie lub wymagają wymiany.
  • Bardzo łatwym wizualnym sposobem sprawdzenia, kiedy należy wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Volkswagen Passat 8, jest zdjęcie kół po ustawieniu pojazdu na stojakach. Po zdjęciu będziesz mieć dostęp do swoich dysków i zweryfikować ich stan. Jeśli mają jakieś duże rysy lub odkształcenia będziesz musiał je wymienić. W przeciwnym razie drugim wskaźnikiem do weryfikacji jest zmierzenie głębokości dysku w stosunku do jego krawędzi, jeśli ta wartość przekroczy 1 mm będziesz musiał zmienić je na nowe.
Weiterlesen:
Gdzie znaleźć bezpiecznik kierunkowskazów w Volkswagenie Passacie ?

.

Jak wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Volkswagen Passat 8?

Wreszcie, aby zakończyć tę stronę z treścią, dość szybko Ci ją pokażemy jak wymienić tarcze hamulcowe w Twoim Volkswagen Passat 8. Musisz wiedzieć, że jeśli wymienisz tarcze hamulcowe w swoim samochodzie, bezwzględnie będziesz musiał wymienić klocki hamulcowe w swoim Volkswagen Passat 8, nie zastanawiaj się dwa razy, aby sprawdzić naszą stronę z treścią, która uczy, jak dokonać tej wymiany.

Jeśli chodzi o wymianę dysków, oto główne kroki, których należy się trzymać:

  • Postaw swojego Volkswagena Passata 8 na stojakach, zdejmij koła, na których chcesz działać.
  • Za pomocą dużego płaskiego śrubokręta podważ klocki hamulcowe, aby maksymalnie ścisnąć tłok zacisku i uzyskać wystarczający luz, aby wprowadzić wszystkie zmiany.
  • Używając dużych bitów Torx, odkręć dwie nakrętki, które blokują górny element zacisku hamulca, wyjmij go.
  • Wyjmij klocki hamulcowe, a następnie odblokuj tarcze hamulcowe dzięki dwóm śrubom torx z boku tarczy, być może będziesz potrzebować młotka do usunięcia tarcz.
  • Wymień tarcze i dokręć je za pomocą dostarczonych nowych śrub torx, wymień klocki, zmontuj górny element zacisku i dokręć wszystko mocno.
  • Zamontuj koła i pamiętaj, aby przed ostrym hamowaniem zrobić 500-kilometrowe włamanie.

Jeśli chcesz więcej przewodników na temat Volkswagena Passata 8, przejdź do naszej kategorii Volkswagen Passat 8.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector