Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kierownica zablokowana w moim Volkswagenie Golfie, co mogę zrobić?

W tym artykule przyjrzymy się problemowi, który dla wielu z Was może wydawać się powierzchowny, ale zdarzył się wielu nowym kierowcom! W rzeczywistości skupimy się na temat zablokowanej kierownicy w moim Volkswagenie Golfie, a co zrobić, jeśli skończysz w takim scenariuszu? Może wydawać się to oczywiste, ale kiedy nie znasz dokładnie samochodów, znalezienie się przed kierownicą zablokowanego Volkswagena Golfa może być niepokojące. Na tej stronie najpierw postaramy się opisać, dlaczego kierownica Twojego samochodu jest zablokowana, a dodatkowo, w jaki sposób możesz odblokować kierownicę Twojego Volkswagena Golfa.

Dlaczego kierownica mojego Volkswagena Golfa jest zablokowana?

Zacznijmy więc naszą stronę z treścią od pochodzenia problemu, z którym się zmagasz. W obliczu zablokowana kierownica w Twoim Volkswagenie Golfie nie oznacza, że ​​neiman Twojego samochodu jest zablokowana lub zepsuta, ani nie oznacza, że ​​będziesz musiał naprawić kluczyk lub wkładkę. Na szczęście dla ciebie to tylko element bezpieczeństwa. Niemniej jednak, jeśli nikt ci nie wyjawił, jak to się dzieje samochodowy system antykradzieżowy działa, nie możesz tego wymyślić. Celem tej jednostki jest: zablokować kierownicę, a tym samym kierownicę Twojego Volkswagena Golfa, więc ewentualny złodziej, niezależnie od tego, czy uda mu się odpalić Twój samochód, nie będzie mógł zmienić jego kierunku i tym samym swobodnie podróżować swoim Volkswagenem Golfem. Ten system działa prosto, po wyjęciu kluczyka z cylindra samochodu, jeśli poruszysz kierownicą, zablokuje się dzięki językowi, który zostanie wprowadzony między koła zębate kolumny kierownicy. Ten prosty samochodowy system antykradzieżowy powstrzymuje dużą liczbę kradzieży samochodów, pamiętaj, aby aktywować go za każdym razem, gdy wysiadasz z samochodu.

Weiterlesen:
Jak wyregulować hamulec ręczny w Volkswagen Golf 8 ?

Jak odblokować kierownicę mojego Volkswagena Golfa?

Teraz, gdy dowiedzieliśmy się, dlaczego kierownica jest zablokowana, sprawdzimy część, do której najprawdopodobniej podchodzisz najpoważniej, jak odblokować kierownicę swojego Volkswagena Golfa? Najprawdopodobniej jesteś w domu i chcesz iść do pracy, więc czas znaleźć lekarstwo na swój problem. Istnieją 3 sposoby na odblokowanie kierownicy samochodu:

 • Wyłączyć system antykradzieżowy swojego Volkswagena Golfa?:

  Jest to najmniej trudna procedura i z pewnością będzie opcją na Twój problem. Aby tak się stało, wystarczy włożyć kluczyk do stacyjki swojego samochodu, następnie spróbować go przekręcić, powinien być wtedy normalnie zablokowany (nie zastanawiaj się dwa razy, aby przeczytać nasz artykuł, który rozwiązuje problem zablokowanego kluczyka aVolkswagen Golf), aby odblokować kierownicę swojego Volkswagena Golfa, musisz przekręcić ją w międzyczasie, próbując przekręcić kluczyk w Neimanie. Kierownica powinna być zablokowana, ale przynajmniej w jeden sposób powinieneś mieć trochę luzu, co powinno pozwolić na wykonanie tego mikroobrotu, a w konsekwencji rozwiąż problem z zablokowaniem kierownicy w swoim Volkswagen Golf.

  .

 • Odkręć lufę swojego Volkswagena Golfa:

  Druga możliwość polega na tym, że jeśli nie radziłeś sobie z zablokowaniem kierownicy w swoim Volkswagenie Golfie zwykłą metodą, możesz napotkać inny problem i to nie system blokady kierownicy jest odpowiedzialny. Możliwe, że z biegiem czasu butla się zacięła. Aby go odblokować, będziesz musiał użyć sprayu, takiego jak na przykład WD40 i spryskać wnętrze lufy, pozwól mu działać przez kilka minut, zanim spróbujesz ponownie odblokować kierownicę. Pamiętaj, że jeśli się powiedzie, będziesz musiał rozważyć zakup i wymianę lufy swojego samochodu, ponieważ w końcu to się powtórzy.

 • Wymień cylinder zamka swojego Volkswagena Golfa:

  Na koniec, ostatnie prawdopodobieństwo, jeśli mimo próby odblokowania cylindra nie ma nic do zrobienia, kierownica pozostaje zablokowana, ponieważ kluczyk nie chce się przekręcić, wystarczy zamień stacyjkę swojego Volkswagena Golfa. Ta procedura nie jest zbyt skomplikowana, jeśli masz jakieś podstawowe zasady mechaniki. Musisz tylko uważać, aby kupić model kompatybilny z Twoim Volkswagenem Golfem. W każdym innym przypadku udaj się do swojego mechanika samochodowego, który będzie mógł wykonać tę procedurę za Ciebie.

Więcej wskazówek dotyczących Volkswagena Golfa znajdziesz w kategorii Volkswagen Golf.

Ссылка на основную публикацию