Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Klimatyzacja w moim BMW X6 nie jest już zimna

Jeśli chcesz się ochłodzić latem lub pomóc w usuwaniu mgły z przedniej szyby w zimie, klimatyzacja w pojazdach stała się w dzisiejszych czasach niemal nieodzowną funkcją. Ale co jeśli klimatyzacja w BMW X6 nie jest już zimna? To jest dokładnie pytanie, na które postaramy się odpowiedzieć na tej stronie. Najpierw przyjrzymy się różnym komplikacjom, które mogą uniemożliwić chłodzenie klimatyzacji w Twoim BMW X6, a na koniec sprawdzimy dostępne rozwiązania tego problemu.

DLACZEGO KLIMATYZACJA W MOIM BMW X6 NIE JEST JUŻ ZIMNA?

Nasz przewodnik zaczniemy od oznak choroby, które mogą uzasadniać, że klimatyzacja Twojego BMW X6 przestała chłodzić.

ZŁY ZAPACH KLIMATYZACJI w moim BMW X6

Jednym z dość ogólnych znaków, które mogą powiadomić Cię o tym, że Twoja klimatyzacja nie działa, jest zapach stęchlizny lub wilgoci w samochodzie, i tak, nieprzyjemny zapach może być ostrzeżeniem o wadliwym systemie klimatyzacji, może być stały lub obecny tylko po włączeniu klimatyzacji. Aby znaleźć rozwiązanie tego problemu, zalecamy zapoznanie się z naszym przewodnikiem poświęconym nieprzyjemnym zapachom z klimatyzacji w BMW X6.

HAŁAS KLIMATYZACJI W BMW X6

Jednym z innych wskaźników, które mogą poinformować Cię o nieprawidłowym działaniu klimatyzatora, jest to, że po włączeniu klimatyzatora pojawia się dziwny dźwięk (możesz podejść do otworów wentylacyjnych, aby sprawdzić, czy nie ma podejrzanych dźwięków). Ten hałas może ujawnić wadliwe sprzęgło klimatyzacji lub wadliwą sprężarkę klienta.

Weiterlesen:
Kierownica zablokowana w moim BMW X6, co mogę zrobić?

UTRATA CIŚNIENIA W OBIEGU KLIMATYZACJI

Dość trudne do wykrycia bez zaawansowanej wiedzy mechanicznej, utrata ciśnienia w układzie klimatyzacji Twojego samochodu może spowodować, że klimatyzacja przestanie chłodzić. Istnieje kilka możliwych przyczyn utraty ciśnienia, które wymieniono poniżej:

  • Wyciek gazów chłodniczych
  • niedziałająca sprężarka klimatyzacji

UKŁAD KLIMATYZACJI, KTÓRY W OGÓLE NIE DZIAŁA w moim BMW X6

Wreszcie możliwe jest, że klimatyzacja w Twoim BMW X6 nie jest już zimna tylko dlatego, że Twój system klimatyzacji już nie działa. Oto różne korzenie systemu klimatyzacji, który już nie działa:

  • Koło pasowe sprężarki HS: Sprężarka nie będzie zasilana, a obwód zostanie zatrzymany.
  • Problem nadciśnienia: Spowoduje to wyłączenie urządzenia.
  • Wadliwy czujnik: Podobnie jak w przypadku nadciśnienia, system klimatyzacji przełączy się w tryb awaryjny.

JAK POPRAWIĆ KLIMATYZACJA W MOIM BMW X6, KTÓRY JUŻ NIE CHŁODZI?

Teraz, gdy byliśmy w stanie zaobserwować najważniejsze przyczyny, dla których układ klimatyzacji BMW X6 nie stygnie, przedstawimy Ci różne dostępne rozwiązania . Na początek powinieneś wiedzieć, że układ klimatyzacji jest złożony, a samodzielna naprawa nie zawsze jest najlepszym pomysłem, zakładając, że masz pewność co do źródła awarii. Oto jednak najważniejsze możliwe naprawy i oszacowanie ich kosztów.

Pierwszym krokiem, przed wykonaniem jakiejkolwiek większej naprawy, wyczyść klimatyzację swojego BMW X6, nie wahaj się zajrzeć na naszą skoncentrowaną na treści stronę na ten temat.

Jeśli to nie wystarczy, odpowietrz i uzupełnij płyn chłodzący, co powinno kosztować około 100 euro.

Weiterlesen:
BMW X6, KTÓRY PRZECHODZI w tryb awaryjny

Wymiana sprzęgła klimatyzacji: będziesz musiał wydać około 150 euro na części i około 100 euro więcej na robociznę.

Wyszukiwanie i naprawa wycieku klimatyzacji: w zależności od miejsca wycieku będzie Cię to kosztować mniej więcej, licz średnio 150/200 euro, licząc wkład klimatyzacji.

Wymiana skraplacza klimatyzacji: trzeba będzie liczyć około 200 euro.

Wymiana kompresora gazu klimatyzacji w BMW X6 kosztuje około 500 euro z robocizną.

Więcej wskazówek dotyczących BMW X6 znajdziesz w kategorii BMW X6.

Ссылка на основную публикацию