Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Klimatyzacja w moim Ford Tourneo nie jest już zimna

Niezależnie od tego, czy chcesz ochłodzić się latem, czy pomóc w usuwaniu mgły z przedniej szyby w zimie, klimatyzacja w samochodach stała się w dzisiejszych czasach niemal obowiązkową funkcją. Ale co jeśli klimatyzacja w Ford Tourneo nie jest już zimna? Na to właśnie postaramy się odpowiedzieć na tej stronie. Najpierw przyjrzymy się różnym problemom, które mogą uniemożliwić chłodzenie układu klimatyzacji w Twoim Ford Tourneo, a na koniec sprawdzimy dostępne rozwiązania tego problemu.

DLACZEGO KLIMATYZACJA W MOIM Ford Tourneo NIE JEST JUŻ ZIMNA?

Nasz przewodnik zaczniemy od objawów, które mogą uzasadnić, że klimatyzacja Twojego Ford Tourneo przestała chłodzić.

ZŁY ZAPACH KLIMATYZACJI w moim Ford Tourneo

Jedną z dość znanych wskazówek, które mogą Cię ostrzec, że Twoja klimatyzacja nie działa, jest zapach stęchlizny lub wilgoci wewnątrz samochodu. może być stały lub po prostu obecny po włączeniu klimatyzacji. Aby znaleźć rozwiązanie tego problemu, zalecamy zapoznanie się z naszym przewodnikiem poświęconym nieprzyjemnym zapachom z klimatyzacji w Ford Tourneo.

Weiterlesen:
Gdzie znajduje się podnośnik w Ford Tourneo?

HAŁAS KLIMATYZACJI W Ford Tourneo

Jednym z innych objawów, które mogą ostrzec Cię przed awarią klimatyzatora, jest to, że po włączeniu klimatyzatora wydaje się dziwny dźwięk (możesz podejść do otworów wentylacyjnych, aby sprawdzić, czy nie ma podejrzanych dźwięków). Ten hałas może oznaczać wadliwe sprzęgło klimatyzacji lub wadliwą sprężarkę klienta.

UTRATA CIŚNIENIA W OBIEGU KLIMATYZACJI

Dość trudne do zidentyfikowania bez skomplikowanej wiedzy mechanicznej, utrata ciśnienia w układzie klimatyzacji Twojego samochodu może spowodować, że klimatyzacja przestanie wytwarzać zimno. Istnieje kilka możliwych przyczyn utraty ciśnienia, które wymieniono poniżej:

  • Wyciek gazów chłodniczych
  • niedziałająca sprężarka klimatyzacji

UKŁAD KLIMATYZACJI, KTÓRY W OGÓLE NIE DZIAŁA w moim Ford Tourneo

Możliwe, że klimatyzacja w Twoim Ford Tourneo przestała być zimna tylko dlatego, że Twój układ klimatyzacji przestał działać. Oto różne pochodzenie systemu klimatyzacji, który już nie działa:

  • Koło pasowe sprężarki HS: Sprężarka nie będzie zasilana, a obwód zostanie zatrzymany.
  • Problem nadciśnienia: Spowoduje to wyłączenie urządzenia.
  • Wadliwy czujnik: Podobnie jak w przypadku nadciśnienia, system klimatyzacji przełączy się w tryb awaryjny.

JAK POPRAWIĆ KLIMATYZACJA W MOIM Ford Tourneo, KTÓRY JUŻ NIE CHŁODZI?

Teraz, gdy byliśmy w stanie zaobserwować najważniejsze wyzwalacze systemu klimatyzacji Ford Tourneo, który już nie stygnie, przedstawimy Ci różne dostępne rozwiązania . Przede wszystkim powinieneś wiedzieć, że układ klimatyzacji jest dopracowany, a samodzielna naprawa nie zawsze jest najlepszym pomysłem, zakładając, że masz pewność co do źródła awarii. Mimo to, oto najważniejsze możliwe naprawy i szacunkowy koszt.

Weiterlesen:
Jak czyścić katalizator Ford Tourneo ?

Pierwszym krokiem, przed wykonaniem jakiejkolwiek większej naprawy, wyczyść klimatyzację swojego Ford Tourneo, nie zastanawiaj się dwa razy, aby zapoznać się z naszą skoncentrowaną na tym temacie treścią.

Jeśli to nie wystarczy, odpowietrz i uzupełnij płyn chłodzący, co powinno kosztować około 100 euro.

Wymiana sprzęgła klimatyzacji: na części trzeba wydać około 150 euro, a robociznę około 100 euro więcej.

Wyszukiwanie i naprawa wycieku klimatyzacji: w zależności od miejsca wycieku będzie to kosztować mniej lub więcej, licz średnio 150/200 euro, łącznie z uzupełnieniem klimatyzacji.

Wymiana skraplacza klimatyzacji: trzeba będzie liczyć około 200 euro.

Wymiana sprężarki gazu klimatyzacji w Ford Tourneo kosztuje około 500 euro z robocizną.

Jeśli potrzebujesz więcej samouczków na temat Ford Tourneo, przejdź do naszej kategorii Ford Tourneo.

Ссылка на основную публикацию