Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Klimatyzacja w moim Mercedes Benz CLA Class nie jest już zimna

Jeśli chcesz ochłodzić się latem, a zimą usunąć mgłę z przedniej szyby, klimatyzacja w samochodach stała się ostatnio niemal obowiązkową funkcją. Ale co jeśli klimatyzacja w Mercedes Benz CLA Class nie jest już zimna? To jest dokładnie pytanie, na które postaramy się odpowiedzieć w tym artykule. Najpierw przyjrzymy się różnym komplikacjom, które mogą zapobiec wychłodzeniu klimatyzacji w Twoim Mercedes Benz CLA Class, a na koniec sprawdzimy dostępne rozwiązania tego problemu.

DLACZEGO KLIMATYZACJA W MOIM Mercedesie CLA Class NIE JEST JUŻ ZIMNA?

Nasz poradnik zaczniemy od objawów, które mogą uzasadniać, że klimatyzacja Twojego Mercedesa Benz CLA Class już nie chłodzi.

ZŁY ZAPACH KLIMATYZACJI w mojej klimatyzacji Mercedes Benz CLA Class

Jedną z dość powszechnych wskazówek, które mogą Cię ostrzec o tym, że Twoja klimatyzacja nie działa, jest zapach stęchlizny lub wilgoci w samochodzie. Tak, nieprzyjemny zapach może być ostrzeżeniem o wadliwym systemie klimatyzacji, może być wieczna lub po prostu obecna po włączeniu klimatyzacji. Aby znaleźć rozwiązanie tego problemu, zalecamy zapoznanie się z naszym przewodnikiem poświęconym nieprzyjemnym zapachom z klimatyzacji w Mercedes Benz CLA Class.

Weiterlesen:
Where to find a power window fuse on Mercedes Benz CLA Class ?

HAŁAS KLIMATYZACJI W Mercedesie Benz CLA Class

Jednym z innych znaków, które mogą Cię ostrzec przed awarią klimatyzatora, jest to, że po włączeniu klimatyzatora słychać dziwny dźwięk (możesz podejść do otworów wentylacyjnych, aby sprawdzić, czy nie ma podejrzanych dźwięków). Ten hałas może ujawnić wadliwe sprzęgło klimatyzacji lub wadliwą sprężarkę klienta.

UTRATA CIŚNIENIA W OBIEGU KLIMATYZACJI

W rzeczywistości dość trudne do wykrycia bez zaawansowanej wiedzy mechanicznej, utrata ciśnienia w układzie klimatyzacji Twojego samochodu może spowodować, że klimatyzacja przestanie wytwarzać zimno. Istnieje kilka możliwych przyczyn utraty ciśnienia, które wymieniono poniżej:

  • Wyciek oparów czynnika chłodniczego
  • Niedziałająca sprężarka klimatyzacji

UKŁAD KLIMATYZACJI, KTÓRY W OGÓLE NIE DZIAŁA w moim Mercedesie Benz CLA Class

W końcu możliwe jest, że klimatyzacja w Twoim Mercedesie CLA Class nie jest już zimna tylko dlatego, że Twój układ klimatyzacji już nie działa. Oto różne korzenie systemu klimatyzacji, który już nie działa:

  • Koło pasowe sprężarki HS: Sprężarka nie będzie zasilana, a obwód zostanie zatrzymany.
  • Problem nadciśnienia: Spowoduje to wyłączenie urządzenia.
  • Wadliwy czujnik: Podobnie jak w przypadku nadciśnienia, system klimatyzacji przełączy się w tryb awaryjny.

JAK POPRAWIĆ KLIMATYZACJA W MOIM Mercedesie Benz CLA Class, KTÓRY JUŻ NIE CHŁODZI?

Teraz, gdy byliśmy w stanie zauważyć główne wyzwalacze systemu klimatyzacji Mercedes Benz CLA Class, który już nie stygnie, przedstawimy Ci różne dostępne rozwiązania . Przede wszystkim powinieneś wiedzieć, że układ klimatyzacji jest złożony, a samodzielna naprawa nie zawsze jest najlepszym pomysłem, zakładając, że masz pewność co do źródła awarii. Oto jednak główne możliwe naprawy i oszacowanie ich kosztów.

Weiterlesen:
Wycieraczka zablokowana w Mercedesie Cla

Pierwszy krok, przed wykonaniem jakiejkolwiek większej naprawy, wyczyść klimatyzację swojego Mercedes Benz CLA Class, nie zastanawiaj się dwa razy, aby zapoznać się z naszym artykułem na ten temat.

Jeśli to nie wystarczy, odpowietrz i uzupełnij płyn chłodzący, co powinno kosztować około 100 euro.

Wymiana sprzęgła klimatyzacji: na części trzeba wydać około 150 euro, a robociznę około 100 euro więcej.

Wyszukiwanie i naprawa wycieku klimatyzacji: w zależności od miejsca wycieku będzie Cię to kosztować mniej więcej, licz średnio 150/200 euro licząc dolewkę klimatyzacji.

Wymiana skraplacza klimatyzacji: trzeba będzie liczyć około 200 euro.

Wymiana kompresora gazu klimatyzacji w Mercedes Benz CLA Class kosztuje około 500 euro z robocizną.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Mercedes Benz CLA Class, nie wahaj się zajrzeć do naszej kategorii Mercedes Benz CLA Class.

Ссылка на основную публикацию