Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Klimatyzacja w moim Nissan Qashqai nie jest już zimna

Jeśli chcesz się ochłodzić latem lub pomóc w usuwaniu mgły z przedniej szyby w zimie, klimatyzacja w samochodach staje się ostatnio niemal obowiązkową funkcją. Ale co jeśli klimatyzacja w Nissan Qashqai nie jest już zimna? Na to właśnie postaramy się odpowiedzieć na tej stronie. Najpierw przyjrzymy się różnym problemom, które mogą uniemożliwić schłodzenie klimatyzacji w Twoim Nissan Qashqai, a na koniec przyjrzymy się dostępnym rozwiązaniom tego problemu.

DLACZEGO KLIMATYZACJA W MOIM Nissan Qashqai NIE JEST JUŻ ZIMNA?

Nasz przewodnik zaczniemy od objawów, które mogą uzasadniać, że klimatyzacja Twojego Nissana Qashqai przestała chłodzić.

ZŁY ZAPACH KLIMATYZACJI w moim Nissan Qashqai

Jednym z dość ogólnych znaków, które mogą powiadomić Cię o tym, że Twoja klimatyzacja nie działa, jest zapach stęchlizny lub wilgoci wewnątrz samochodu, i tak, nieprzyjemny zapach może być ostrzeżeniem o wadliwym systemie klimatyzacji, może być wieczne lub obecne tylko po włączeniu klimatyzacji. Aby znaleźć rozwiązanie tego problemu, zalecamy zapoznanie się z naszym przewodnikiem poświęconym nieprzyjemnym zapachom z klimatyzacji w Nissan Qashqai.

Weiterlesen:
Wibracje zmiany biegów w Nissan Qashqai 2 ?

HAŁAS KLIMATYZACJI W Nissan Qashqai

Jednym z innych znaków, które mogą Cię ostrzec przed awarią klimatyzatora, jest to, że po włączeniu klimatyzatora słychać dziwny dźwięk (możesz podejść do otworów wentylacyjnych, aby sprawdzić, czy nie ma podejrzanych dźwięków). Ten hałas może oznaczać wadliwe sprzęgło klimatyzacji lub wadliwą sprężarkę klienta.

UTRATA CIŚNIENIA W OBIEGU KLIMATYZACJI

Właściwie dość trudne do wykrycia bez złożonej wiedzy mechanicznej, utrata ciśnienia w układzie klimatyzacji Twojego samochodu może spowodować, że klimatyzacja przestanie wytwarzać zimno. Istnieje kilka możliwych motywów utraty presji, które wymieniono poniżej:

  • Wyciek oparów czynnika chłodniczego
  • niedziałająca sprężarka klimatyzacji

UKŁAD KLIMATYZACJI, KTÓRY W OGÓLE NIE DZIAŁA w moim Nissan Qashqai

Możliwe, że klimatyzacja w Nissan Qashqai przestała być zimna tylko dlatego, że nie działa. Oto różne pochodzenie systemu klimatyzacji, który już nie działa:

  • Koło pasowe sprężarki HS: Sprężarka nie będzie zasilana, a obwód zostanie zatrzymany.
  • Problem nadciśnienia: Spowoduje to wyłączenie urządzenia.
  • Wadliwy czujnik: Podobnie jak w przypadku nadciśnienia, system klimatyzacji przełączy się w tryb awaryjny.

JAK POPRAWIĆ KLIMATYZACJA W MOIM Nissan Qashqai, KTÓRY JUŻ NIE CHŁODZI?

Teraz, gdy mogliśmy zobaczyć główne przyczyny, dla których układ klimatyzacji Nissan Qashqai nie stygnie, przedstawimy Ci różne dostępne rozwiązania . Przede wszystkim powinieneś wiedzieć, że układ klimatyzacji jest dopracowany, a chęć samodzielnego wykonania naprawy nie zawsze jest najlepszym pomysłem, zakładając, że masz pewność co do źródła awarii. Mimo to, oto główne możliwe naprawy i szacunkowy koszt.

Weiterlesen:
Kontrolka ABS pozostaje w Nissan Qashqai 2, co robić?

Pierwszym krokiem, przed wykonaniem jakiejkolwiek większej naprawy, wyczyść klimatyzację swojego Nissana Qashqai, nie zastanawiaj się dwa razy, aby zapoznać się z naszym dedykowanym artykułem na ten temat.

Jeśli to nie wystarczy, odpowietrz i uzupełnij płyn chłodzący, co powinno kosztować około 100 euro.

Wymiana sprzęgła klimatyzacji: będziesz musiał wydać około 150 euro na części i około 100 euro więcej na robociznę.

Wyszukiwanie i naprawa wycieku klimatyzacji: w zależności od miejsca wycieku będzie Cię to kosztować mniej więcej, licz średnio 150/200 euro, licząc wkład klimatyzacji.

Wymiana skraplacza klimatyzacji: trzeba będzie liczyć około 200 euro.

Wymiana sprężarki gazu klimatyzacji w Nissan Qashqai kosztuje około 500 euro z robocizną.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Nissana Qashqai, zapoznaj się z naszą kategorią Nissan Qashqai.

Ссылка на основную публикацию