Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Klimatyzacja w moim Oplu Astrze 5 nie jest już zimna

Jeśli chcesz się ochłodzić latem lub pomóc w usuwaniu mgły z przedniej szyby w zimie, klimatyzacja w samochodach jest ostatnio niemal obowiązkową funkcją. Ale co jeśli klimatyzacja w Oplu Astrze 5 nie jest już zimna? To jest dokładnie pytanie, na które postaramy się odpowiedzieć w tym artykule. Najpierw przyjrzymy się różnym problemom, które mogą uniemożliwić chłodzenie układu klimatyzacji w Twoim Oplu Astrze 5, a na koniec przyjrzymy się dostępnym sposobom rozwiązania tego problemu.

DLACZEGO KLIMATYZACJA W MOJEJ Astrze 5 NIE JEST JUŻ ZIMNA?

Nasz przewodnik zaczniemy od oznak choroby, które mogą uzasadniać, że klimatyzacja Twojego Opla Astry 5 przestała chłodzić.

ZŁY ZAPACH KLIMATYZACJI w moim Oplu Astra 5

Jednym z dość znanych znaków, które mogą Cię poinformować o tym, że Twoja klimatyzacja nie działa, jest zapach stęchlizny lub wilgoci wewnątrz pojazdu, i tak, nieprzyjemny zapach może być ostrzeżeniem o wadliwym systemie klimatyzacji , może być stałe lub obecne tylko po włączeniu klimatyzacji. Aby znaleźć rozwiązanie tego problemu, radzimy zapoznać się z naszym przewodnikiem poświęconym nieprzyjemnym zapachom z klimatyzacji w Oplu Astra 5.

Weiterlesen:
Opel Astra 5, który już nie przyspiesza

HAŁAS KLIMATYZACJI W Oplu Astrze 5

Jednym z innych wskazań, które mogą powiadomić Cię o awarii klimatyzatora, jest to, że po włączeniu klimatyzatora wydaje się dziwny dźwięk (możesz podejść do otworów wentylacyjnych, aby sprawdzić, czy nie ma podejrzanych dźwięków). Ten hałas może oznaczać wadliwe sprzęgło klimatyzacji lub wadliwą sprężarkę klienta.

UTRATA CIŚNIENIA W OBIEGU KLIMATYZACJI

Właściwie dość trudne do wykrycia bez skomplikowanej wiedzy mechanicznej, utrata ciśnienia w układzie klimatyzacji Twojego samochodu może spowodować, że klimatyzacja przestanie wytwarzać zimno. Istnieje kilka możliwych motywów utraty presji, które wymieniono poniżej:

  • Wyciek oparów czynnika chłodniczego
  • niedziałająca sprężarka klimatyzacji

UKŁAD KLIMATYZACJI, KTÓRY W OGÓLE NIE DZIAŁA w moim Oplu Astra 5

Nareszcie możliwe, że klimatyzacja w Twoim Oplu Astrze 5 nie jest już zimna tylko dlatego, że Twój układ klimatyzacji już nie działa. Oto różne pochodzenie systemu klimatyzacji, który już nie działa:

  • Koło pasowe sprężarki HS: Sprężarka nie będzie zasilana, a obwód zostanie zatrzymany.
  • Problem nadciśnienia: Spowoduje to wyłączenie urządzenia.
  • Wadliwy czujnik: Podobnie jak w przypadku nadciśnienia, system klimatyzacji przełączy się w tryb awaryjny.

JAK NAPRAWIĆ KLIMATYZACJA W MOIM Oplu Astrze 5, KTÓRY JUŻ NIE CHŁODZI?

Teraz, gdy byliśmy w stanie zobaczyć najważniejsze przyczyny, dla których układ klimatyzacji Opel Astra 5 nie stygnie, przedstawimy Ci różne dostępne rozwiązania . Na początek powinieneś wiedzieć, że układ klimatyzacji jest skomplikowany, a samodzielna naprawa nie zawsze jest najlepszym pomysłem, zakładając, że masz pewność co do źródła awarii. Mimo to, oto najważniejsze możliwe naprawy i szacunkowy koszt.

Weiterlesen:
Jak naprawić wyciek skrzyni biegów w Oplu Astrze 5 ?

Pierwszy krok, przed wykonaniem jakiejkolwiek większej naprawy, wyczyść klimatyzację swojego Opla Astry 5, nie wahaj się zajrzeć na naszą skoncentrowaną na treści stronę na ten temat.

Jeśli to nie wystarczy, odpowietrz i uzupełnij płyn chłodzący, co powinno kosztować około 100 euro.

Wymiana sprzęgła klimatyzacji: na części trzeba wydać około 150 euro, a robociznę około 100 euro więcej.

Wyszukiwanie i naprawa wycieku klimatyzacji: w zależności od miejsca wycieku będzie Cię to kosztować mniej więcej, licz średnio 150/200 euro licząc dolewkę klimatyzacji.

Wymiana skraplacza klimatyzacji: trzeba będzie liczyć około 200 euro.

Wymiana sprężarki gazu klimatyzacji w Oplu Astra 5 kosztuje około 500 euro z robocizną.

Aby uzyskać więcej wskazówek na temat Opla Astry 5, spójrz na kategorię Opel Astra 5.

Ссылка на основную публикацию