Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Klimatyzacja w moim Oplu Astrze nie jest już zimna

Jeśli chcesz się ochłodzić w miesiącach letnich lub pomóc w usuwaniu mgły z przedniej szyby w zimie, klimatyzacja w pojazdach stała się ostatnio niemal obowiązkową funkcją. Ale co jeśli klimatyzacja w Oplu Astrze nie jest już zimna? Na to właśnie postaramy się odpowiedzieć w tym poście. Najpierw przyjrzymy się różnym problemom, które mogą uniemożliwić chłodzenie układu klimatyzacji w Twoim Oplu Astrze, a na koniec przyjrzymy się dostępnym sposobom rozwiązania tego problemu.

DLACZEGO KLIMATYZACJA W MOJEJ Astrze NIE JEST JUŻ ZIMNA?

Nasz poradnik zaczniemy od objawów, które mogą uzasadniać, że klimatyzacja Twojego Opla Astry przestała chłodzić.

ZŁY ZAPACH KLIMATYZACJI w moim Oplu Astrze

Jedną z dość powszechnych wskazówek, które mogą Cię poinformować o tym, że Twoja klimatyzacja nie działa, jest zapach stęchlizny lub wilgoci wewnątrz pojazdu. Tak, nieprzyjemny zapach może być ostrzeżeniem o wadliwym systemie klimatyzacji , może być wieczne lub obecne po włączeniu klimatyzacji. Aby znaleźć lekarstwo na tę usterkę, zalecamy zapoznanie się z naszym przewodnikiem poświęconym nieprzyjemnym zapachom z klimatyzacji w Oplu Astrze.

Weiterlesen:
Jak wyregulować światła przeciwmgielne w Oplu Astrze ?

HAŁAS KLIMATYZACJI W Oplu Astra

Jednym z innych znaków, które mogą ostrzegać o niedziałającym klimatyzatorze, jest to, że po włączeniu klimatyzatora słychać dziwny dźwięk (można podejść do otworów wentylacyjnych, aby sprawdzić, czy nie ma podejrzanych dźwięków). Ten hałas może wskazywać na wadliwe sprzęgło klimatyzacji lub wadliwą sprężarkę klienta.

UTRATA CIŚNIENIA W OBIEGU KLIMATYZACJI

Właściwie dość trudne do zauważenia bez skomplikowanej wiedzy mechanicznej, spadek ciśnienia w układzie klimatyzacji Twojego samochodu może spowodować, że klimatyzacja przestanie wytwarzać zimno. Istnieje kilka możliwych motywów utraty presji, które wymieniono poniżej:

  • Wyciek oparów czynnika chłodniczego
  • niedziałająca sprężarka klimatyzacji

SYSTEM KLIMATYZACJI, KTÓRY W OGÓLE NIE DZIAŁA w moim Oplu Astra

Wreszcie, możliwe jest, że klimatyzacja w Twoim Oplu Astrze nie jest już zimna tylko dlatego, że Twój układ klimatyzacji już nie działa. Oto różne korzenie systemu klimatyzacji, który już nie działa:

  • Koło pasowe sprężarki HS: Sprężarka nie będzie zasilana, a obwód zostanie zatrzymany.
  • Problem nadciśnienia: Spowoduje to wyłączenie urządzenia.
  • Wadliwy czujnik: Podobnie jak w przypadku nadciśnienia, system klimatyzacji przełączy się w tryb awaryjny.

W JAKI SPOSÓB MOGĘ NAPRAWIĆ KLIMATYZACJA W MOIM Oplu Astrze, KTÓRY JUŻ NIE CHŁODZI?

Teraz, gdy byliśmy w stanie odkryć najważniejsze wyzwalacze systemu klimatyzacji Opel Astra, który już się nie stygnie, przedstawimy Ci różne dostępne rozwiązania . Przede wszystkim powinieneś wiedzieć, że układ klimatyzacji jest dopracowany, a chęć samodzielnego wykonania naprawy nie zawsze jest najlepszym pomysłem, zakładając, że jesteś pewien źródła awarii. Niemniej jednak, oto najważniejsze możliwe naprawy i oszacowanie ich kosztów.

Weiterlesen:
W Oplu Astra 5 pali się kontrolka ABS, co robić ?

Pierwszy krok, przed wykonaniem jakiejkolwiek większej naprawy, wyczyść klimatyzację swojego Opla Astry, nie zastanawiaj się dwa razy, aby spojrzeć na nasze skupione na tym temacie treści.

Jeśli to nie wystarczy, odpowietrz i uzupełnij płyn chłodzący, co powinno kosztować około 100 euro.

Wymiana sprzęgła klimatyzacji: na części trzeba wydać około 150 euro, a robociznę około 100 euro więcej.

Wyszukiwanie i naprawa wycieku klimatyzacji: w zależności od miejsca wycieku będzie Cię to kosztować mniej więcej, licz średnio 150/200 euro, licząc wkład klimatyzacji.

Wymiana skraplacza klimatyzacji: trzeba będzie liczyć około 200 euro.

Wymiana sprężarki gazu klimatyzacji w Oplu Astrze kosztuje około 500 euro wraz z robocizną.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Opla Astry, zapoznaj się z naszą kategorią Opel Astra.

Ссылка на основную публикацию