Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Klimatyzacja w moim peugecie 3008 nie jest już zimna

Niezależnie od tego, czy chcesz się ochłodzić w miesiącach letnich, czy pomóc w usuwaniu mgły z przedniej szyby w zimie, klimatyzacja w pojazdach jest od niedawna niemal niezbędna. Ale co jeśli klimatyzacja w Peugeot 3008 nie jest już zimna? Na to właśnie postaramy się odpowiedzieć w tym poście. Najpierw przyjrzymy się różnym problemom, które mogą uniemożliwić chłodzenie w Twoim Peugeot 3008, a na koniec sprawdzimy dostępne rozwiązania tego problemu.

DLACZEGO KLIMATYZACJA W MOIM Peugeot 3008 NIE JEST JUŻ ZIMNA?

Nasz przewodnik zaczniemy od oznak choroby, które mogą wyjaśnić, że klimatyzacja Twojego Peugeota 3008 przestała chłodzić.

ZŁY ZAPACH KLIMATYZACJI w moim Peugeot 3008

Jednym z dość podstawowych sygnałów, które mogą Cię poinformować o tym, że Twoja klimatyzacja nie działa, jest zapach stęchlizny lub wilgoci wewnątrz samochodu, i tak, nieprzyjemny zapach może być ostrzeżeniem o wadliwym systemie klimatyzacji, może być trwały lub po prostu obecny po włączeniu klimatyzacji. Aby znaleźć rozwiązanie tego problemu, zalecamy zapoznanie się z naszym przewodnikiem poświęconym nieprzyjemnym zapachom z klimatyzacji w Peugeot 3008.

Weiterlesen:
Jak zainstalować czujniki parkowania w Peugeot 3008 ?

HAŁAS KLIMATYZACJI W Peugeot 3008

Jednym z innych znaków, które mogą Cię ostrzec przed awarią klimatyzatora, jest to, że po włączeniu klimatyzatora słychać dziwny dźwięk (możesz podejść do otworów wentylacyjnych, aby sprawdzić, czy nie ma podejrzanych dźwięków). Ten hałas może oznaczać wadliwe sprzęgło klimatyzacji lub wadliwą sprężarkę klienta.

UTRATA CIŚNIENIA W OBIEGU KLIMATYZACJI

Właściwie dość trudne do zauważenia bez skomplikowanych umiejętności mechanicznych, spadek ciśnienia w układzie klimatyzacji Twojego samochodu może spowodować, że klimatyzacja przestanie wytwarzać zimno. Istnieje kilka możliwych przyczyn utraty ciśnienia, które wymieniono poniżej:

  • Wyciek gazów chłodniczych
  • Niedziałająca sprężarka klimatyzacji

UKŁAD KLIMATYZACJI, KTÓRY W OGÓLE NIE DZIAŁA w moim Peugeocie 3008

W końcu możliwe jest, że klimatyzacja w Twoim Peugeot 3008 nie jest już zimna tylko dlatego, że Twój system klimatyzacji przestał działać. Oto różne pochodzenie systemu klimatyzacji, który już nie działa:

  • Koło pasowe sprężarki HS: Sprężarka nie będzie zasilana, a obwód zostanie zatrzymany.
  • Problem nadciśnienia: Spowoduje to wyłączenie się urządzenia.
  • Wadliwy czujnik: Podobnie jak w przypadku nadciśnienia, system klimatyzacji przełączy się w tryb awaryjny.

JAK POPRAWIĆ KLIMATYZACJA W MOJEGO Peugeot 3008, KTÓRY JUŻ NIE CHŁODZI?

Teraz, gdy udało nam się zauważyć najważniejsze motywy systemu klimatyzacji Peugeot 3008, który już nie stygnie, przedstawimy Ci różne dostępne rozwiązania . Przede wszystkim powinieneś wiedzieć, że układ klimatyzacji jest skomplikowany, a samodzielna naprawa nie zawsze jest najlepszym pomysłem, zakładając, że masz pewność co do przyczyny awarii. Niemniej jednak, oto najważniejsze możliwe naprawy i oszacowanie ich kosztów.

Weiterlesen:
Wycieraczka zablokowana w Peugeot 3008

Pierwszym krokiem, przed wykonaniem jakiejkolwiek większej naprawy, wyczyść klimatyzację swojego Peugeot 3008, nie zastanawiaj się dwa razy, aby sprawdzić naszą skoncentrowaną na treści stronę na ten temat.

Jeśli to nie wystarczy, odpowietrz i uzupełnij płyn chłodzący, co powinno kosztować około 100 euro.

Wymiana sprzęgła klimatyzacji: będziesz musiał wydać około 150 euro na części samochodowe i około 100 euro więcej na robociznę.

Wyszukiwanie i naprawa wycieku klimatyzacji: w zależności od miejsca wycieku będzie Cię to kosztować mniej więcej, licz średnio 150/200 euro, łącznie z uzupełnieniem klimatyzacji.

Wymiana skraplacza klimatyzacji: trzeba będzie liczyć około 200 euro.

Wymiana sprężarki gazu klimatyzacji w Peugeot 3008 kosztuje około 500 euro z robocizną.

Jeśli potrzebujesz więcej samouczków na temat Peugeota 3008, przejdź do naszej kategorii Peugeot 3008.

Ссылка на основную публикацию