Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Klimatyzacja w moim peugecie 306 nie jest już zimna

Jeśli chcesz się ochłodzić latem, a zimą pomóc usunąć mgłę z przedniej szyby, klimatyzacja w pojazdach stała się ostatnio niemal obowiązkową funkcją. Ale co jeśli klimatyzacja w Peugeot 306 nie jest już zimna? Na to właśnie postaramy się odpowiedzieć w tym poście. Najpierw przyjrzymy się różnym komplikacjom, które mogą zapobiec wychłodzeniu klimatyzacji w Twoim Peugeot 306, a na koniec sprawdzimy dostępne rozwiązania tego problemu.

DLACZEGO KLIMATYZACJA W MOIM Peugeot 306 NIE JEST JUŻ ZIMNA?

Nasz przewodnik zaczniemy od oznak choroby, które mogą uzasadniać, że klimatyzacja Twojego Peugeota 306 przestała chłodzić.

ZŁY ZAPACH KLIMATYZACJI w moim Peugeot 306

Jednym z dość znanych znaków informujących o tym, że klimatyzacja nie działa, jest zapach stęchlizny lub wilgoci wewnątrz pojazdu. , może być trwały lub po prostu obecny po włączeniu klimatyzacji. Aby znaleźć rozwiązanie tej usterki, zalecamy zapoznanie się z naszym przewodnikiem poświęconym nieprzyjemnym zapachom z klimatyzacji w Peugeot 306.

HAŁAS KLIMATYZACJI W Peugeot 306

Jednym z innych znaków, które mogą Cię poinformować o niedziałającym klimatyzatorze, jest to, że po włączeniu klimatyzatora wydaje się dziwny dźwięk (możesz podejść do otworów wentylacyjnych, aby sprawdzić, czy nie ma podejrzanych dźwięków). Ten hałas może oznaczać wadliwe sprzęgło klimatyzacji lub wadliwą sprężarkę klienta.

Weiterlesen:
Cieknący wtryskiwacz w moim Peugeocie 306, co robić ?

UTRATA CIŚNIENIA W OBIEGU KLIMATYZACJI

Właściwie dość trudne do zauważenia bez zaawansowanych umiejętności mechanicznych, spadek ciśnienia w układzie klimatyzacji Twojego samochodu może spowodować, że klimatyzacja przestanie wytwarzać zimno. Istnieje kilka możliwych motywów utraty presji, które wymieniono poniżej:

  • Wyciek oparów czynnika chłodniczego
  • Niedziałająca sprężarka klimatyzacji

UKŁAD KLIMATYZACJI, KTÓRY W OGÓLE NIE DZIAŁA w moim Peugeocie 306

Wreszcie, możliwe jest, że klimatyzacja w Twoim Peugeot 306 nie jest już zimna tylko dlatego, że Twój system klimatyzacji już nie działa. Oto różne korzenie systemu klimatyzacji, który już nie działa:

  • Koło pasowe sprężarki HS: Sprężarka nie będzie zasilana, a obwód zostanie zatrzymany.
  • Problem nadciśnienia: Spowoduje to wyłączenie urządzenia.
  • Wadliwy czujnik: Podobnie jak w przypadku nadciśnienia, system klimatyzacji przełączy się w tryb awaryjny.

JAK POPRAWIĆ KLIMATYZACJA W MOJEGO Peugeot 306, KTÓRY JUŻ NIE CHŁODZI?

Teraz, gdy udało nam się zauważyć główne wyzwalacze systemu klimatyzacji Peugeot 306, który już nie stygnie, przedstawimy Ci różne dostępne rozwiązania . Na początek powinieneś wiedzieć, że układ klimatyzacji jest złożony, a samodzielna naprawa nie zawsze jest najlepszym pomysłem, zakładając, że masz pewność co do przyczyny awarii. Oto jednak główne możliwe naprawy i oszacowanie ich kosztów.

Pierwszym krokiem, przed wykonaniem jakiejkolwiek większej naprawy, wyczyść klimatyzację swojego Peugeota 306, nie zastanawiaj się dwa razy, aby zapoznać się z naszym skoncentrowanym artykułem na ten temat.

Jeśli to nie wystarczy, odpowietrz i uzupełnij płyn chłodzący, co powinno kosztować około 100 euro.

Weiterlesen:
Kiedy wymieniać amortyzatory w Peugeot 306 ?

Wymiana sprzęgła klimatyzacji: na części trzeba wydać około 150 euro, a robociznę około 100 euro więcej.

Wyszukiwanie i naprawa wycieku klimatyzacji: w zależności od miejsca wycieku będzie to kosztować mniej lub więcej, licz średnio 150/200 euro, łącznie z uzupełnieniem klimatyzacji.

Wymiana skraplacza klimatyzacji: trzeba będzie liczyć około 200 euro.

Wymiana sprężarki gazu klimatyzacji w Peugeot 306 kosztuje około 500 euro z robocizną.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Peugeot 306, nie wahaj się skonsultować z naszą kategorią Peugeot 306.

Ссылка на основную публикацию