Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Klimatyzacja w moim Volkswagen Polo 8 nie jest już zimna

Jeśli chcesz się ochłodzić latem lub pomóc w usuwaniu mgły z przedniej szyby w zimie, klimatyzacja w pojazdach staje się ostatnio niemal nieodzowną funkcją. Ale co jeśli klimatyzacja w Volkswagenie Polo 8 nie jest już zimna? Na to właśnie postaramy się odpowiedzieć na tej stronie. Najpierw przyjrzymy się różnym problemom, które mogą uniemożliwić chłodzenie klimatyzacji w Twoim Volkswagenie Polo 8, a na koniec przyjrzymy się dostępnym sposobom rozwiązania tego problemu.

DLACZEGO KLIMATYZACJA W MOIM Volkswagen Polo 8 NIE JEST JUŻ ZIMNA?

Nasz poradnik zaczniemy od objawów, które mogą uzasadniać, że klimatyzacja Twojego Volkswagen Polo 8 przestała chłodzić.

ZŁY ZAPACH KLIMATYZACJI w moim Volkswagen Polo 8

Jedną z dość znanych wskazówek, która może powiadomić Cię o tym, że Twoja klimatyzacja nie działa, jest zapach stęchlizny lub wilgoci wewnątrz pojazdu, i tak, nieprzyjemny zapach może być ostrzeżeniem o wadliwym systemie klimatyzacji , może być wieczne lub obecne po włączeniu klimatyzacji. Aby znaleźć rozwiązanie tego problemu, zalecamy zapoznanie się z naszym przewodnikiem poświęconym nieprzyjemnym zapachom z klimatyzacji w Volkswagen Polo 8.

HAŁAS KLIMATYZACJI W Volkswagen Polo 8

Jednym z innych objawów, które mogą ostrzegać o niedziałającym klimatyzatorze, jest to, że po włączeniu klimatyzatora wydaje się dziwny dźwięk (można podejść do otworów wentylacyjnych, aby sprawdzić, czy nie ma podejrzanych dźwięków). Ten hałas może wskazywać na wadliwe sprzęgło klimatyzacji lub wadliwą sprężarkę klienta.

UTRATA CIŚNIENIA W OBIEGU KLIMATYZACJI

Dość trudno zauważyć bez skomplikowanych umiejętności mechanicznych, spadek ciśnienia w układzie klimatyzacji samochodu może spowodować, że klimatyzacja przestanie wytwarzać zimno. Istnieje kilka możliwych przyczyn utraty ciśnienia, które wymieniono poniżej:

  • Wyciek gazów chłodniczych
  • Niedziałająca sprężarka klimatyzacji

UKŁAD KLIMATYZACJI, KTÓRY W OGÓLE NIE DZIAŁA w moim Volkswagen Polo 8

Możliwe też, że klimatyzacja w Twoim Volkswagenie Polo 8 nie jest już zimna tylko dlatego, że Twój układ klimatyzacji już nie działa. Oto różne korzenie systemu klimatyzacji, który już nie działa:

  • Koło pasowe sprężarki HS: Sprężarka nie będzie zasilana, a obwód zostanie zatrzymany.
  • Problem nadciśnienia: Spowoduje to wyłączenie urządzenia.
  • Wadliwy czujnik: Podobnie jak w przypadku nadciśnienia, system klimatyzacji przełączy się w tryb awaryjny.
Weiterlesen:
Volkswagen Polo 6, który przechodzi w tryb awaryjny

JAK ROZWIĄZAĆ KLIMATYZACJA W MOIM Volkswagen Polo 8, KTÓRY JUŻ NIE CHŁODZI?

Teraz, gdy udało nam się zauważyć główne przyczyny, dla których układ klimatyzacji w Volkswagen Polo 8 nie stygnie, pokażemy Ci różne dostępne rozwiązania . Na początek powinieneś wiedzieć, że układ klimatyzacji jest złożony, a samodzielna naprawa nie zawsze jest najlepszym pomysłem, zakładając, że masz pewność co do przyczyny awarii. Mimo to, oto główne możliwe naprawy i szacunkowy koszt.

Pierwszym krokiem, przed wykonaniem jakiejkolwiek większej naprawy, wyczyść klimatyzację swojego Volkswagen Polo 8, nie wahaj się zapoznać z naszym artykułem na ten temat.

Jeśli to nie wystarczy, odpowietrz i uzupełnij płyn chłodzący, co powinno kosztować około 100 euro.

Wymiana sprzęgła klimatyzacji: będziesz musiał wydać około 150 euro na części i około 100 euro więcej na robociznę.

Wyszukiwanie i naprawa wycieku klimatyzacji: w zależności od miejsca wycieku będzie Cię to kosztować mniej więcej, licz średnio 150/200 euro, łącznie z uzupełnieniem klimatyzacji.

Wymiana skraplacza klimatyzacji: trzeba będzie liczyć około 200 euro.

Wymiana sprężarki gazu klimatyzacji w Volkswagen Polo 8 kosztuje około 500 euro z robocizną.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Volkswagen Polo 8, nie wahaj się skonsultować z naszą kategorią Volkswagen Polo 8.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector