Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Klimatyzacja w moim Volkswagenie Golfie 4 nie jest już zimna

Niezależnie od tego, czy chcesz się ochłodzić latem, czy pomóc w usuwaniu mgły z przedniej szyby w zimie, klimatyzacja w pojazdach staje się ostatnio niemal niezbędna. Ale co jeśli klimatyzacja w Volkswagenie Golfie 4 nie jest już zimna? Na to właśnie postaramy się odpowiedzieć w tym poście. Najpierw przyjrzymy się różnym komplikacjom, które mogą uniemożliwić chłodzenie klimatyzacji w Twoim Volkswagenie Golfie 4, a na koniec przyjrzymy się dostępnym sposobom rozwiązania tego problemu.

DLACZEGO KLIMATYZACJA W MOIM Volkswagenie Golfie 4 NIE JEST JUŻ ZIMNA?

Nasz poradnik zaczniemy od objawów, które mogą uzasadniać, że klimatyzacja Twojego Volkswagena Golfa 4 przestała chłodzić.

ZŁY ZAPACH KLIMATYZACJI w moim Volkswagenie Golfie 4

Jednym z dość podstawowych wskaźników, które mogą powiadomić Cię o tym, że Twoja klimatyzacja nie działa, jest zapach stęchlizny lub wilgoci wewnątrz samochodu, i tak, nieprzyjemny zapach może być ostrzeżeniem o wadliwym systemie klimatyzacji, może być wieczna lub po prostu obecna po włączeniu klimatyzacji. Aby znaleźć rozwiązanie tego problemu, zalecamy zapoznanie się z naszym przewodnikiem poświęconym nieprzyjemnym zapachom z klimatyzacji w Volkswagen Golf 4.

Weiterlesen:
Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Volkswagen Golf 2 ?

HAŁAS KLIMATYZACJI W Volkswagen Golf 4

Jednym z innych wskazówek, które mogą ostrzec Cię przed nieprawidłowym działaniem klimatyzatora, jest to, że po włączeniu klimatyzatora słychać dziwny dźwięk (możesz podejść do otworów wentylacyjnych, aby sprawdzić, czy nie ma podejrzanych dźwięków). Ten hałas może wskazywać na wadliwe sprzęgło klimatyzacji lub wadliwą sprężarkę klienta.

UTRATA CIŚNIENIA W OBIEGU KLIMATYZACJI

Właściwie dość trudne do zidentyfikowania bez zaawansowanych umiejętności mechanicznych, spadek ciśnienia w układzie klimatyzacji Twojego samochodu może spowodować, że klimatyzacja przestanie wytwarzać zimno. Istnieje kilka możliwych motywów utraty presji, które wymieniono poniżej:

  • Wyciek oparów czynnika chłodniczego
  • Niedziałająca sprężarka klimatyzacji

UKŁAD KLIMATYZACJI, KTÓRY W OGÓLE NIE DZIAŁA w moim Volkswagenie Golfie 4

Możliwe, że klimatyzacja w Twoim Volkswagenie Golfie 4 przestała być zimna tylko dlatego, że Twój układ klimatyzacji przestał działać. Oto różne pochodzenie systemu klimatyzacji, który już nie działa:

  • Koło pasowe sprężarki HS: Sprężarka nie będzie zasilana, a obwód zostanie zatrzymany.
  • Problem nadciśnienia: Spowoduje to wyłączenie urządzenia.
  • Wadliwy czujnik: Podobnie jak w przypadku nadciśnienia, system klimatyzacji przełączy się w tryb awaryjny.

JAK ROZŁĄCZYĆ KLIMATYZACJA W MOIM Volkswagenie Golfie 4, KTÓRY JUŻ NIE CHŁODZI?

Teraz, gdy mogliśmy zaobserwować najważniejsze wyzwalacze klimatyzacji w Volkswagenie Golfie 4, które już nie stygną, pokażemy Ci różne dostępne rozwiązania . Przede wszystkim powinieneś wiedzieć, że układ klimatyzacji jest skomplikowany, a samodzielna naprawa nie zawsze jest najlepszym pomysłem, zakładając, że masz pewność co do źródła awarii. Niemniej jednak, oto najważniejsze możliwe naprawy i oszacowanie ich kosztów.

Weiterlesen:
Światło stopu Volkswagen Golf 8 pozostaje włączone, co robić ?

Pierwszym krokiem, przed podjęciem jakichkolwiek poważnych napraw, wyczyść klimatyzację swojego Volkswagena Golfa 4, nie wahaj się zapoznać z naszym artykułem na ten temat.

Jeśli to nie wystarczy, odpowietrz i uzupełnij płyn chłodzący, co powinno kosztować około 100 euro.

Wymiana sprzęgła klimatyzacji: będziesz musiał wydać około 150 euro na części samochodowe i około 100 euro więcej na robociznę.

Wyszukiwanie i naprawa wycieku klimatyzacji: w zależności od miejsca wycieku będzie Cię to kosztować mniej więcej, licz średnio 150/200 euro, łącznie z uzupełnieniem klimatyzacji.

Wymiana skraplacza klimatyzacji: trzeba będzie liczyć około 200 euro.

Wymiana sprężarki gazu klimatyzacji w Volkswagenie Golfie 4 kosztuje około 500 euro z robocizną.

Więcej wskazówek na temat Volkswagena Golfa 4 znajdziesz w kategorii Volkswagen Golf 4.

Ссылка на основную публикацию