Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Klimatyzacja w moim Volkswagenie Golfie 5 nie jest już zimna

Niezależnie od tego, czy chcesz się ochłodzić latem, czy pomóc w usuwaniu mgły z przedniej szyby w zimie, klimatyzacja w samochodach stała się ostatnio niemal obowiązkową funkcją. Ale co jeśli klimatyzacja w Volkswagenie Golfie 5 nie jest już zimna? Na to właśnie postaramy się odpowiedzieć na tej stronie. Najpierw przyjrzymy się różnym problemom, które mogą uniemożliwić chłodzenie klimatyzacji w Twoim Volkswagenie Golfie 5, a na koniec przyjrzymy się dostępnym sposobom rozwiązania tego problemu.

DLACZEGO KLIMATYZACJA W MOIM Volkswagenie Golfie 5 NIE JEST JUŻ ZIMNA?

Nasz przewodnik zaczniemy od objawów choroby, które mogą uzasadniać, że klimatyzacja Twojego Volkswagena Golfa 5 przestała chłodzić.

ZŁY ZAPACH KLIMATYZACJI w moim Volkswagenie Golfie 5

Jedną z dość podstawowych wskazówek, które mogą Cię ostrzec, że Twoja klimatyzacja nie działa, jest zapach stęchlizny lub wilgoci wewnątrz pojazdu, i tak, nieprzyjemny zapach może być ostrzeżeniem o wadliwym systemie klimatyzacji , może być trwały lub obecny tylko po włączeniu klimatyzacji. Aby znaleźć rozwiązanie tej usterki, zalecamy zapoznanie się z naszym przewodnikiem poświęconym nieprzyjemnym zapachom z klimatyzacji w Volkswagen Golf 5.

HAŁAS KLIMATYZACJI W Volkswagen Golf 5

Jednym z innych objawów, które mogą powiadomić Cię o nieprawidłowo działającym klimatyzatorze, jest to, że po włączeniu klimatyzatora wydaje się dziwny dźwięk (możesz podejść do otworów wentylacyjnych, aby sprawdzić, czy nie ma podejrzanych dźwięków). Ten hałas może ujawnić wadliwe sprzęgło klimatyzacji lub wadliwą sprężarkę klienta.

UTRATA CIŚNIENIA W OBIEGU KLIMATYZACJI

Dość trudno zauważyć bez szczegółowej wiedzy mechanicznej, spadek ciśnienia w układzie klimatyzacji samochodu może spowodować, że klimatyzacja przestanie wytwarzać zimno. Istnieje kilka możliwych motywów utraty presji, które wymieniono poniżej:

  • Wyciek oparów czynnika chłodniczego
  • niedziałająca sprężarka klimatyzacji

UKŁAD KLIMATYZACJI, KTÓRY W OGÓLE NIE DZIAŁA w moim Volkswagenie Golfie 5

Możliwe, że klimatyzacja w Twoim Volkswagenie Golfie 5 przestała być zimna tylko dlatego, że nie działa klimatyzacja. Oto różne pochodzenie systemu klimatyzacji, który już nie działa:

  • Koło pasowe sprężarki HS: Sprężarka nie będzie zasilana, a obwód zostanie zatrzymany.
  • Problem nadciśnienia: Spowoduje to wyłączenie urządzenia.
  • Wadliwy czujnik: Podobnie jak w przypadku nadciśnienia, system klimatyzacji przełączy się w tryb awaryjny.
Weiterlesen:
Wibracje na biegu jałowym Volkswagen Golf 8, co robić ?

JAK NAPRAWIĆ KLIMATYZACJA W MOIM Volkswagenie Golfie 5, KTÓRY JUŻ NIE CHŁODZI?

Teraz, gdy udało nam się zauważyć najważniejsze wyzwalacze klimatyzacji w Volkswagenie Golfie 5, które już nie stygną, przedstawimy Ci różne dostępne rozwiązania . Na początek powinieneś wiedzieć, że układ klimatyzacji jest skomplikowany, a samodzielna naprawa nie zawsze jest najlepszym pomysłem, zakładając, że jesteś pewien źródła awarii. Oto jednak najważniejsze możliwe naprawy i oszacowanie ich kosztów.

Pierwszym krokiem, przed podjęciem jakiejkolwiek większej naprawy, wyczyść klimatyzację swojego Volkswagena Golfa 5, nie wahaj się zajrzeć na naszą skoncentrowaną na treści stronę na ten temat.

Jeśli to nie wystarczy, odpowietrz i uzupełnij płyn chłodzący, co powinno kosztować około 100 euro.

Wymiana sprzęgła klimatyzacji: będziesz musiał wydać około 150 euro na części samochodowe i około 100 euro więcej na robociznę.

Wyszukiwanie i naprawa wycieku klimatyzacji: w zależności od miejsca wycieku będzie Cię to kosztować mniej więcej, licz średnio 150/200 euro licząc dolewkę klimatyzacji.

Wymiana skraplacza klimatyzacji: trzeba będzie liczyć około 200 euro.

Wymiana sprężarki gazu klimatyzacji w Volkswagenie Golfie 5 kosztuje około 500 euro z robocizną.

Jeśli chcesz uzyskać więcej samouczków na temat Volkswagena Golfa 5, przejdź do naszej kategorii Volkswagen Golf 5.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector