Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Klimatyzacja w moim Volkswagenie Golfie 6 nie jest już zimna

Jeśli chcesz się ochłodzić latem lub pomóc w usuwaniu mgły z przedniej szyby w zimie, klimatyzacja w samochodach jest ostatnio prawie wymagana. Ale co jeśli klimatyzacja w Volkswagenie Golfie 6 nie jest już zimna? Na to właśnie postaramy się odpowiedzieć na tej stronie. Najpierw przyjrzymy się różnym komplikacjom, które mogą zapobiec wychłodzeniu klimatyzacji w Twoim Volkswagenie Golfie 6, a na koniec sprawdzimy dostępne rozwiązania tego problemu.

DLACZEGO KLIMATYZACJA W MOIM Volkswagenie Golfie 6 NIE JEST JUŻ ZIMNA?

Nasz przewodnik zaczniemy od objawów choroby, które mogą uzasadniać, że klimatyzacja Twojego Volkswagena Golfa 6 przestała chłodzić.

ZŁY ZAPACH KLIMATYZACJI w moim Volkswagenie Golfie 6

Jednym z dość powszechnych wskazań, które mogą powiadomić Cię o tym, że Twoja klimatyzacja nie działa, jest zapach stęchlizny lub wilgoci wewnątrz samochodu, a tak, nieprzyjemny zapach może być ostrzeżeniem o wadliwym systemie klimatyzacji, może być trwały lub obecny tylko po włączeniu klimatyzacji. Aby znaleźć rozwiązanie tej usterki, zalecamy zapoznanie się z naszym przewodnikiem poświęconym nieprzyjemnym zapachom z klimatyzacji w Volkswagen Golf 6.

Weiterlesen:
Jak wymienić filtr kabinowy w moim Volkswagen Golf 8 ?

HAŁAS KLIMATYZACJI W Volkswagen Golf 6

Jednym z innych znaków, które mogą powiadomić Cię o nieprawidłowym działaniu klimatyzatora, jest to, że po włączeniu klimatyzatora słychać dziwny dźwięk (możesz podejść do otworów wentylacyjnych, aby sprawdzić, czy nie ma podejrzanych dźwięków). Ten hałas może wskazywać na wadliwe sprzęgło klimatyzacji lub wadliwą sprężarkę klienta.

UTRATA CIŚNIENIA W OBIEGU KLIMATYZACJI

Dość trudne do zidentyfikowania bez zaawansowanej wiedzy mechanicznej, utrata ciśnienia w układzie klimatyzacji Twojego samochodu może spowodować, że klimatyzacja przestanie wytwarzać zimno. Istnieje kilka możliwych przyczyn utraty ciśnienia, które wymieniono poniżej:

  • Wyciek oparów czynnika chłodniczego
  • niedziałająca sprężarka klimatyzacji

UKŁAD KLIMATYZACJI, KTÓRY W OGÓLE NIE DZIAŁA w moim Volkswagenie Golfie 6

Możliwe też, że klimatyzacja w Twoim Volkswagenie Golfie 6 nie jest już zimna tylko dlatego, że Twój układ klimatyzacji już nie działa. Oto różne pochodzenie systemu klimatyzacji, który już nie działa:

  • Koło pasowe sprężarki HS: Sprężarka nie będzie zasilana, a obwód zostanie zatrzymany.
  • Problem nadciśnienia: Spowoduje to wyłączenie urządzenia.
  • Wadliwy czujnik: Podobnie jak w przypadku nadciśnienia, system klimatyzacji przełączy się w tryb awaryjny.

JAK ROZŁĄCZYĆ KLIMATYZACJA W MOIM Volkswagenie Golfie 6, KTÓRY JUŻ NIE CHŁODZI?

Teraz, gdy byliśmy w stanie odkryć główne przyczyny, dla których układ klimatyzacji w Volkswagenie Golf 6 nie stygnie, przedstawimy Ci różne dostępne rozwiązania . Przede wszystkim powinieneś wiedzieć, że układ klimatyzacji jest skomplikowany, a samodzielna naprawa nie zawsze jest najlepszym pomysłem, zakładając, że masz pewność co do przyczyny awarii. Mimo to, oto główne możliwe naprawy i szacunkowy koszt.

Weiterlesen:
Gdzie jest bezpiecznik radia samochodowego w Volkswagenie Golfie 8 ?

Pierwszym krokiem, przed wykonaniem jakiejkolwiek większej naprawy, wyczyść klimatyzację swojego Volkswagena Golfa 6, nie wahaj się zapoznać się z naszymi treściami poświęconymi tej tematyce.

Jeśli to nie wystarczy, odpowietrz i uzupełnij płyn chłodzący, co powinno kosztować około 100 euro.

Wymiana sprzęgła klimatyzacji: będziesz musiał wydać około 150 euro na części samochodowe i około 100 euro więcej na robociznę.

Wyszukiwanie i naprawa wycieku klimatyzacji: w zależności od miejsca wycieku będzie to kosztować mniej lub więcej, licz średnio 150/200 euro, łącznie z uzupełnieniem klimatyzacji.

Wymiana skraplacza klimatyzacji: trzeba będzie liczyć około 200 euro.

Wymiana sprężarki gazu klimatyzacji w Volkswagenie Golfie 6 kosztuje około 500 euro z robocizną.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Volkswagena Golfa 6, skonsultuj się z naszą kategorią Volkswagen Golf 6.

Ссылка на основную публикацию