Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Klimatyzacja w moim Volkswagenie Golfie 8 nie jest już zimna

Niezależnie od tego, czy chcesz ochłodzić się latem, czy pomóc w usuwaniu mgły z przedniej szyby w zimie, klimatyzacja w samochodach stała się obecnie niemal obowiązkową funkcją. Ale co jeśli klimatyzacja w Volkswagenie Golfie 8 nie jest już zimna? Na to właśnie postaramy się odpowiedzieć w tym artykule. Najpierw przyjrzymy się różnym problemom, które mogą uniemożliwić chłodzenie klimatyzacji w Twoim Volkswagenie Golfie 8, a na koniec sprawdzimy dostępne rozwiązania tego problemu.

DLACZEGO KLIMATYZACJA W MOIM Volkswagenie Golfie 8 NIE JEST JUŻ ZIMNA?

Nasz przewodnik zaczniemy od oznak choroby, które mogą wyjaśnić, że klimatyzacja Twojego Volkswagena Golfa 8 przestała chłodzić.

ZŁY ZAPACH KLIMATYZACJI w moim Volkswagenie Golfie 8

Jednym z dość podstawowych sygnałów, które mogą Cię poinformować o tym, że Twoja klimatyzacja nie działa, jest zapach stęchlizny lub wilgoci wewnątrz samochodu, a tak, nieprzyjemny zapach może być ostrzeżeniem o wadliwym systemie klimatyzacji, może być wieczne lub obecne tylko po włączeniu klimatyzacji. Aby znaleźć rozwiązanie tej usterki, zalecamy zapoznanie się z naszym przewodnikiem poświęconym nieprzyjemnym zapachom z klimatyzacji w Volkswagen Golf 8.

HAŁAS KLIMATYZACJI W Volkswagen Golf 8

Jednym z innych znaków, które mogą Cię ostrzec przed niedziałającym klimatyzatorem, jest to, że po włączeniu klimatyzatora wydaje się dziwny dźwięk (możesz podejść do otworów wentylacyjnych, aby sprawdzić, czy nie ma podejrzanych dźwięków). Ten hałas może oznaczać wadliwe sprzęgło klimatyzacji lub wadliwą sprężarkę klienta.

Weiterlesen:
Jak wyłączyć Start Stop w Volkswagen Golf 6?

UTRATA CIŚNIENIA W OBIEGU KLIMATYZACJI

W rzeczywistości dość trudne do zidentyfikowania bez skomplikowanych umiejętności mechanicznych, spadek ciśnienia w układzie klimatyzacji Twojego samochodu może spowodować, że klimatyzacja przestanie wytwarzać zimno. Istnieje kilka możliwych motywów utraty presji, które wymieniono poniżej:

  • Wyciek gazów chłodniczych
  • niedziałająca sprężarka klimatyzacji

UKŁAD KLIMATYZACJI, KTÓRY W OGÓLE NIE DZIAŁA w moim Volkswagenie Golfie 8

Możliwe też, że klimatyzacja w Twoim Volkswagenie Golfie 8 nie jest już zimna tylko dlatego, że Twój układ klimatyzacji już nie działa. Oto różne pochodzenie systemu klimatyzacji, który już nie działa:

  • Koło pasowe sprężarki HS: Sprężarka nie będzie zasilana, a obwód zostanie zatrzymany.
  • Problem nadciśnienia: Spowoduje to wyłączenie urządzenia.
  • Wadliwy czujnik: Podobnie jak w przypadku nadciśnienia, system klimatyzacji przełączy się w tryb awaryjny.

JAK POPRAWIĆ KLIMATYZACJA W MOIM Volkswagenie Golfie 8, KTÓRY JUŻ NIE CHŁODZI?

Teraz, gdy mogliśmy zobaczyć najważniejsze przyczyny, dla których układ klimatyzacji w Volkswagenie Golfie 8 już się nie wychłodzi, pokażemy Ci różne dostępne rozwiązania . Na początek powinieneś wiedzieć, że układ klimatyzacji jest skomplikowany, a samodzielna naprawa nie zawsze jest najlepszym pomysłem, zakładając, że masz pewność co do źródła awarii. Niemniej jednak, oto najważniejsze możliwe naprawy i oszacowanie ich kosztów.

Pierwszym krokiem, przed wykonaniem jakiejkolwiek większej naprawy, wyczyść klimatyzację swojego Volkswagena Golfa 8, nie wahaj się zapoznać się z naszą skoncentrowaną na tym temacie treścią.

Jeśli to nie wystarczy, odpowietrz i uzupełnij płyn chłodzący, co powinno kosztować około 100 euro.

Weiterlesen:
Mój Volkswagen Golf 4 jedzie w lewo, co robić ?

Wymiana sprzęgła klimatyzacji: będziesz musiał wydać około 150 euro na części i około 100 euro więcej na robociznę.

Wyszukiwanie i naprawa wycieku klimatyzacji: w zależności od miejsca wycieku będzie Cię to kosztować mniej więcej, licz średnio 150/200 euro, łącznie z uzupełnieniem klimatyzacji.

Wymiana skraplacza klimatyzacji: trzeba będzie liczyć około 200 euro.

Wymiana kompresora gazu w klimatyzacji w Volkswagenie Golfie 8 kosztuje około 500 euro z robocizną.

Więcej wskazówek dotyczących Volkswagena Golfa 8 znajdziesz w kategorii Volkswagen Golf 8.

Ссылка на основную публикацию