Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Klimatyzacja w moim Volvo XC60 nie jest już zimna

Niezależnie od tego, czy chcesz się ochłodzić latem, czy pomóc w usuwaniu mgły z przedniej szyby w zimie, klimatyzacja w samochodach stała się ostatnio niemal obowiązkową funkcją. Ale co jeśli klimatyzacja w Volvo XC60 nie jest już zimna? Na to właśnie postaramy się odpowiedzieć w tym poście. Najpierw przyjrzymy się różnym problemom, które mogą uniemożliwić chłodzenie układu klimatyzacji w Twoim Volvo XC60, a na koniec sprawdzimy dostępne rozwiązania tego problemu.

DLACZEGO KLIMATYZACJA W MOIM Volvo XC60 NIE JEST JUŻ ZIMNA?

Nasz przewodnik zaczniemy od objawów, które mogą uzasadniać, że klimatyzacja Twojego Volvo XC60 przestała chłodzić.

ZŁY ZAPACH KLIMATYZACJI w moim Volvo XC60

Jedną z dość podstawowych wskazówek, które mogą powiadomić Cię o tym, że Twoja klimatyzacja nie działa, jest zapach stęchlizny lub wilgoci wewnątrz pojazdu, i tak, nieprzyjemny zapach może być ostrzeżeniem o wadliwym systemie klimatyzacji , może być wieczne lub obecne po włączeniu klimatyzacji. Aby znaleźć rozwiązanie tej usterki, radzimy zapoznać się z naszym przewodnikiem poświęconym nieprzyjemnym zapachom z klimatyzacji w Volvo XC60.

HAŁAS KLIMATYZACJI W Volvo XC60

Jednym z innych objawów, które mogą Cię poinformować o niedziałającym klimatyzatorze, jest to, że po włączeniu klimatyzatora wydaje się wydawać dziwny dźwięk (możesz podejść do otworów wentylacyjnych, aby sprawdzić, czy nie ma podejrzanych dźwięków). Ten hałas może wskazywać na wadliwe sprzęgło klimatyzacji lub wadliwą sprężarkę klienta.

UTRATA CIŚNIENIA W OBIEGU KLIMATYZACJI

Dość trudne do wykrycia bez złożonej wiedzy mechanicznej, spadek ciśnienia w układzie klimatyzacji Twojego samochodu może spowodować, że klimatyzacja przestanie wytwarzać zimno. Istnieje kilka możliwych motywów utraty presji, które wymieniono poniżej:

  • Wyciek oparów czynnika chłodniczego
  • niedziałająca sprężarka klimatyzacji

UKŁAD KLIMATYZACJI, KTÓRY W OGÓLE NIE DZIAŁA w moim Volvo XC60

Możliwe, że klimatyzacja w Twoim Volvo XC60 nie jest już zimna tylko dlatego, że Twój układ klimatyzacji przestał działać. Oto różne korzenie systemu klimatyzacji, który już nie działa:

  • Koło pasowe sprężarki HS: Sprężarka nie będzie zasilana, a obwód zostanie zatrzymany.
  • Problem nadciśnienia: Spowoduje to wyłączenie urządzenia.
  • Wadliwy czujnik: Podobnie jak w przypadku nadciśnienia, system klimatyzacji przełączy się w tryb awaryjny.
Weiterlesen:
Sprzęgło ślizga się w moim Volvo XC60, co robić?

JAK ROZWIĄZAĆ KLIMATYZACJA W MOIM Volvo XC60, KTÓRY JUŻ NIE CHŁODZI?

Teraz, gdy byliśmy w stanie zobaczyć najważniejsze wyzwalacze systemu klimatyzacji Volvo XC60, który już nie stygnie, przedstawimy Ci różne dostępne rozwiązania . Na początek powinieneś wiedzieć, że system klimatyzacji jest dopracowany, a samodzielna naprawa nie zawsze jest najlepszym pomysłem, zakładając, że masz pewność co do źródła awarii. Mimo to, oto najważniejsze możliwe naprawy i szacunkowy koszt.

Pierwszym krokiem, przed wykonaniem jakiejkolwiek większej naprawy, wyczyść klimatyzację swojego Volvo XC60, nie wahaj się zapoznać się z naszą skoncentrowaną na tej tematyce treścią.

Jeśli to nie wystarczy, odpowietrz i uzupełnij płyn chłodzący, co powinno kosztować około 100 euro.

Wymiana sprzęgła klimatyzacji: będziesz musiał wydać około 150 euro na części samochodowe i około 100 euro więcej na robociznę.

Wyszukiwanie i naprawa wycieku klimatyzacji: w zależności od miejsca wycieku będzie Cię to kosztować mniej więcej, licz średnio 150/200 euro, łącznie z uzupełnieniem klimatyzacji.

Wymiana skraplacza klimatyzacji: trzeba będzie liczyć około 200 euro.

Wymiana sprężarki gazu klimatyzacji w Volvo XC60 kosztuje około 500 euro z robocizną.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Volvo XC60, zapoznaj się z naszą kategorią Volvo XC60.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector