Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kluczyk utknął w stacyjce Bmw X2, co robić ?

Kontynuujemy naszą serię treści internetowych na temat tego, co może utknąć w Twoim samochodzie. Po sprawdzeniu, dlaczego klapka lub maska ​​wlewu paliwa mogą się zablokować, dzisiaj przyjrzymy się, dlaczego kluczyk utknął w stacyjce Bmw X2 . Szczególnie irytujące jest to, że zatkany cylinder zapłonu uniemożliwi uruchomienie, a tym samym korzystanie z samochodu. Dlatego zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby pomóc Ci jak najszybciej rozwiązać ten problem. W tym celu najpierw pokażemy Ci, do czego służy zapłon Twojego pojazdu mechanicznego, a następnie po raz drugi, dlaczego lufa zapłonowa Twojego Bmw X2 się zacięła? I na koniec, jak odblokować kluczyk zablokowany w stacyjce Bmw X2.

Jaki jest cel stacyjki mojego Bmw X2?

W ramach projektu blokada zapłonu Twojego Bmw X2 jest częścią bezpieczeństwa. Jego celem jest zabezpieczenie Twojego samochodu przed próbami kradzieży. Znajduje się na kolumnie kierownicy Twojego samochodu, opracowanej w 1931 roku przez Abrama Neimana. Jego celem jest uniemożliwienie uruchomienia Twojego Bmw X2 poprzez zablokowanie kierownicy i blokady kierownicy, jeśli nie rozpozna Twojego kluczyka. Jest ściśle połączony z przełącznikiem rozrusznika, który będzie zawierał zamek na kluczyk i przełącznik elektryczny. Istnieje tendencja do mylenia włącznika rozrusznika i neimana, a kiedy mówimy o zablokowanym neimanie, dość często odnosimy się do klucza, który nie obraca się lub nie obraca się dobrze w cylindrze zamka Twojego samochodu.

Weiterlesen:
Silnik trzęsie się w Bmw X2, co robić ?

Dlaczego kluczyk utknął w Twoim zapłonie Bmw X2?

Teraz nadszedł czas, aby Ci to pokazać dlaczego kluczyk utknął w cylindrze zapłonowym Bmw X2? . Teraz, gdy wyjaśniliśmy, czym jest zapłon, nadszedł czas, aby ustalić, dlaczego się utknął. Jeśli to kierownica Twojego Bmw X2 jest zablokowana, nie zastanawiaj się dwa razy, aby zapoznać się z naszymi treściami na ten temat. Neiman nie jest elementem zużywającym się, który często wymieniasz, ale czas ma na niego wpływ i może się zdarzyć, że będziesz musiał go wymienić z powodu normalnego zużycia. W tym artykule są różne wyjaśnienia zapłon, który blokuje się w Bmw X2 :

  • Normalne zużycie lufy zapłonowej Twojego Bmw X2 : Jak już wspomnieliśmy, z czasem elementy neimana mogą zostać zablokowane lub obciążone kurzem lub drobnymi cząstkami z zewnątrz, które uniemożliwią mu skuteczne działanie. W takim przypadku powinieneś wyczuć komplikacje przy wkładaniu i przekręcaniu klucza, zanim całkowicie się zablokuje.
  • Element zapłonu Twojego Bmw X2, który się psuje: Zgodnie z tą samą logiką, element neimana może zawieść. Jak wyjaśniliśmy we wstępie, gdy wspominamy o neiman, często dołączamy cylinder, zamek i włącznik rozrusznika, jeśli jedna z tych części jest wadliwa, neiman nie pozwoli przekręcić klucza w cylindrze zamka
  • Ktoś zbyt mocno nacisnął lufę zapłonową twojego Bmw X2: Nareszcie ostatnia okazja i jest mniej lub bardziej oczywiste, że jeśli ktoś wcześniej zbyt mocno narzucił neimanowi odblokowanie kierownicy twojego samochodu, mógł powykręcać wewnętrzne elementy i tym samym złamać neimana.
Weiterlesen:
Cena wymiany tarczy hamulcowej do Bmw X2 ?

Jak odblokować kluczyk zablokowany w lufie zapłonowej Bmw X2?

Przechodzimy teraz do rozwiązań dostępnych do rozwiązania klucz utknął w stacyjce Bmw X2 . W zależności od źródła problemu rozwiązania nie będą podobne, znajdź je poniżej:

  • Lufa zapłonowa zablokowana z powodu przekręconego klucza: Jeśli twój klucz jest przekręcony, logiczne jest, że twój neiman nie odblokuje się. Spróbuj delikatnie wyprostować klucz młotkiem, jeśli nie możesz tego zrobić, użyj kopii swojego klucza.
  • Cylinder zapłonowy Jeśli neiman Twojego Bmw X2 jest zatkany z powodu zanieczyszczeń : Użyj odtłuszczacza typu WD40 i pozwól mu działać przez kilka minut, powinien odblokować neiman twojego Bmw X2.

    .

  • Jeśli kluczyk utknął w stacyjce z powodu wadliwego elementu: Jeśli w końcu to z powodu elementu wewnętrznego, że twoja stacyjka nie jest już odblokowana, niestety będziesz musiał wymienić całą blokadę (wyłącznik elektroniczny, cylinder zamka, neiman), zalecamy udanie się do specjalisty, który również będzie musiał daje nowy klucz do uruchomienia Bmw X2.

.

Jeśli chcesz więcej samouczków na temat Bmw X2, przejdź do naszej kategorii Bmw X2.

Ссылка на основную публикацию