Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kluczyk utknął w stacyjce Chevroleta Impala, co robić ?

Kontynuujemy naszą serię artykułów na temat tego, co może utknąć w Twoim pojeździe silnikowym. Po odkryciu, dlaczego klapka lub maska ​​wlewu paliwa mogą się zablokować, dzisiaj przyjrzymy się, dlaczego kluczyk utknął w stacyjce Chevroleta Impala . Szczególnie frustrujące jest to, że zatkany cylinder zapłonu uniemożliwi uruchomienie, a co za tym idzie, korzystanie z pojazdu silnikowego. Konsekwentnie zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby jak najszybciej pomóc Ci rozwiązać ten problem. Aby to osiągnąć, najpierw opiszemy Ci, do czego służy zapłon Twojego pojazdu silnikowego, a następnie po raz drugi, dlaczego lufa zapłonowa Twojego Chevroleta Impala się zacięła? I wreszcie, jak odblokować kluczyk w stacyjce Chevroleta Impala.

Jaki jest cel stacyjki mojego Chevroleta Impala?

W ramach projektu stacyjka Twojego Chevroleta Impala jest elementem bezpieczeństwa. Jego celem jest zabezpieczenie samochodu przed próbami kradzieży. Jest umieszczony na kolumnie kierownicy Twojego pojazdu mechanicznego, opracowanego w 1931 roku przez Abrama Neimana. Jego celem jest uniemożliwienie rozruchu Chevroleta Impala poprzez zablokowanie kierownicy i blokady kierownicy, jeśli nie identyfikuje kluczyka pojazdu silnikowego. Jest ściśle połączony z wyłącznikiem rozrusznika, który integruje zamek na klucz i wyłącznik elektryczny. Istnieje tendencja do mylenia włącznika rozrusznika i neimana, a kiedy mówimy o zablokowanym neimanie, dość często odnosimy się do klucza, który nie obraca się lub nie obraca się dobrze w cylindrze zamka twojego pojazdu mechanicznego.

Weiterlesen:
Jak czyścić klimatyzację Chevrolet Impala ?

Dlaczego kluczyk utknął w zapłonie Twojego Chevroleta Impala?

Teraz nadszedł czas, aby Ci opisać dlaczego kluczyk utknął w Twoim cylindrze zapłonowym Chevroleta Impala . Teraz, gdy wyjaśniliśmy, czym jest zapłon, nadszedł czas, aby ustalić, dlaczego się utknął. Jeśli zablokowana jest kierownica Twojego Chevroleta Impala, nie wahaj się przejrzeć naszego artykułu na ten temat. Neiman nie jest elementem zużywającym się, który często wymieniasz, ale czas ma na to wpływ i może się zdarzyć, że będziesz musiał go wymienić z powodu normalnego zużycia. Na tej stronie znajdują się różne wyjaśnienia zapłon, który blokuje się w Chevrolecie Impala :

  • Regularne zużycie lufy zapłonowej Twojego Chevroleta Impala : Jak już wyjaśniliśmy, z biegiem czasu elementy neimana mogą zostać zablokowane lub zasypane kurzem lub małymi cząsteczkami z zewnątrz, które uniemożliwią mu skuteczne działanie. W takim przypadku powinieneś poczuć walkę z wkładaniem i przekręcaniem klucza, zanim całkowicie się zablokuje.
  • Podzespół zapłonu Twojego Chevroleta Impala, który uległ awarii: Zgodnie z tą samą logiką, element neimana może zawieść. Jak opisaliśmy we wstępie, gdy mówimy o neimanie, zwykle dołączamy cylinder, zamek i włącznik rozrusznika, jeśli jedna z tych części jest wadliwa, neiman nie pozwoli przekręcić klucza w cylindrze zamka
  • Ktoś za bardzo nacisnął lufę zapłonu Twojego Chevroleta Impali: Wreszcie ostatnia okazja, i jest to mniej lub bardziej logiczne, jeśli ktoś wcześniej zbyt mocno narzucił neimanowi odblokowanie kierownicy twojego pojazdu mechanicznego, mógł powykręcać wewnętrzne elementy i tym samym złamać neimana.
Weiterlesen:
Jak wymienić przednią żarówkę kierunkowskazu w moim Chevrolecie Impala?

Jak odblokować kluczyk zablokowany w lufie zapłonowej mojego Chevroleta Impala?

Przechodzimy teraz do rozwiązań dostępnych do rozwiązania kluczyk utknął w stacyjce Chevroleta Impala . W zależności od źródła problemu rozwiązania nie będą takie same, odkryj je poniżej:

  • Lufa zapłonowa zablokowana przez przekręcony klucz: Jeśli twój klucz jest przekręcony, logiczne jest, że twój neiman nie odblokuje się. Spróbuj delikatnie wyprostować klucz młotkiem, jeśli nie możesz tego zrobić, użyj kopii swojego klucza.
  • Cylinder zapłonowy Jeśli neiman Twojego Chevroleta Impala jest zatkany z powodu zanieczyszczeń : Użyj odtłuszczacza typu WD40 i pozwól mu działać przez kilka minut, powinien odblokować neiman twojego Chevroleta Impala.

    .

  • Jeśli kluczyk utknął w stacyjce z powodu wadliwego elementu: Jeśli w końcu to z powodu elementu wewnętrznego, że twoja stacyjka nie jest już odblokowana, niestety będziesz musiał wymienić cały blok (wyłącznik elektroniczny, cylinder zamka, neiman), zalecamy udanie się do specjalisty, który również będzie musiał dać Ci nowy klucz, aby rozpocząć Chevrolet Impala.

.

Jeśli potrzebujesz więcej przewodników po Chevrolet Impala, przejdź do naszej kategorii Chevrolet Impala.

Ссылка на основную публикацию