Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kluczyk utknął w stacyjce Ford Fiesty, co robić ?

Kontynuujemy naszą serię treści internetowych na temat tego, co może utknąć w Twoim samochodzie. Po sprawdzeniu, dlaczego klapka lub maska ​​wlewu paliwa mogą się zablokować, dzisiaj przyjrzymy się, dlaczego kluczyk utknął w stacyjce Twojego Ford Fiesty . Szczególnie irytujące jest to, że zatkany cylinder zapłonu uniemożliwi uruchomienie, a tym samym użytkowanie samochodu. Dlatego zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby pomóc Ci jak najszybciej rozwiązać ten problem. W tym celu najpierw pokażemy Ci, do czego służy zapłon Twojego pojazdu mechanicznego, a następnie po raz drugi, dlaczego lufa zapłonowa Twojego Ford Fiesty się zacięła? I na koniec, jak odblokować kluczyk zablokowany w stacyjce Ford Fiesty.

Do czego służy stacyjka mojego Ford Fiesty?

W ramach projektu stacyjka Twojego Ford Fiesty jest elementem bezpieczeństwa. Jego celem jest ochrona Twojego samochodu przed próbami kradzieży. Jest umieszczony na kolumnie kierownicy Twojego samochodu, wynalezionej w 1931 roku przez Abrama Neimana. Jego celem jest uniemożliwienie uruchomienia Twojego Ford Fiesty poprzez zablokowanie kierownicy i blokady kierownicy, jeśli nie rozpozna Twojego kluczyka. Jest ściśle powiązany z przełącznikiem rozrusznika, który integruje zamek z kluczykiem i przełącznik elektryczny. Istnieje tendencja do mylenia włącznika rozrusznika i neimana, a kiedy mówimy o zablokowanym neiman, często odnosimy się do klucza, który nie obraca się lub nie obraca się dobrze w cylindrze zamka Twojego samochodu.

Weiterlesen:
Dlaczego mój Ford Fiesta 4 pachnie spalonym plastikiem?

Dlaczego kluczyk utknął w stacyjce Twojego Ford Fiesty?

Teraz nadszedł czas, aby Ci to pokazać dlaczego kluczyk utknął w cylindrze zapłonowym Twojego Ford Fiesty . Teraz, gdy opisaliśmy, czym jest zapłon, czas dowiedzieć się, dlaczego się zaciął. Jeśli zablokowana jest kierownica Twojego Ford Fiesty, zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem na ten temat. Neiman nie jest elementem zużywającym się, który często wymieniasz, ale czas ma na to wpływ i może się wydawać, że musisz go wymienić z powodu normalnego zużycia. Oto różne wyjaśnienia zapłon, który blokuje się w Ford Fiesta :

  • Normalne zużycie lufy zapłonowej Twojego Ford Fiesty : Jak powiedzieliśmy powyżej, z biegiem czasu elementy neimana mogą zostać zablokowane lub zasypane kurzem lub małymi cząsteczkami z zewnątrz, które uniemożliwią jego prawidłowe działanie. W takim przypadku powinieneś mieć problemy z włożeniem i przekręceniem klucza, zanim całkowicie się zablokuje.
  • Element zapłonu Twojego Ford Fiesty, który się psuje: Zgodnie z tą samą logiką, element neimana może zawieść. Jak opisaliśmy we wstępie, kiedy mówimy o neiman, zwykle dołączamy cylinder, zamek i włącznik rozrusznika, jeśli jedna z tych części jest uszkodzona, neiman nie pozwoli przekręcić klucza w cylindrze zamka
  • Ktoś za bardzo nacisnął lufę zapłonu twojego Ford Fiesty: Nareszcie ostatnia okazja i jest to mniej lub bardziej logiczne, jeśli ktoś wcześniej zbyt mocno narzucił neimana przy odblokowywaniu kierownicy twojego samochodu, mógł powykręcać wewnętrzne elementy i tym samym złamać neimana.
Weiterlesen:
Sprzęgło ślizga się w moim Ford Fiesta 4, co robić ?

Jak odblokować kluczyk zablokowany w lufie zapłonu mojego Ford Fiesty?

Przechodzimy teraz do rozwiązań dostępnych do rozwiązania kluczyk utknął w stacyjce Twojego Ford Fiesty . W zależności od pochodzenia Twojego problemu rozwiązania nie będą podobne, znajdź je poniżej:

  • Lufa zapłonowa zablokowana przez przekręcony klucz: Jeśli twój klucz jest przekręcony, logiczne jest, że twój neiman nie odblokuje się. Spróbuj delikatnie wyprostować klucz młotkiem, jeśli nie możesz tego zrobić, użyj kopii swojego klucza.
  • Cylinder zapłonowy Jeśli neiman Twojego Ford Fiesty jest zatkany z powodu zanieczyszczeń : Użyj odtłuszczacza typu WD40 i pozwól mu działać przez kilka minut, powinien odblokować neiman twojego Ford Fiesty.

    .

  • Jeśli kluczyk utknął w stacyjce z powodu wadliwego elementu: Jeśli w końcu to z powodu elementu wewnętrznego, że twoja stacyjka nie jest już odblokowana, niestety będziesz musiał wymienić cały blok (wyłącznik elektroniczny, cylinder zamka, neiman), zalecamy udanie się do fachowca, który również będzie musiał dać Ci nowy klucz, aby rozpocząć swój Ford Fiesta.

.

Jeśli potrzebujesz więcej samouczków na temat Ford Fiesty, przejdź do naszej kategorii Ford Fiesta.

Ссылка на основную публикацию