Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kluczyk utknął w stacyjce Genesis G80, co robić ?

Kontynuujemy naszą serię artykułów na temat tego, co może utknąć w Twoim pojeździe silnikowym. Po odkryciu, dlaczego klapka lub maska ​​wlewu paliwa mogą się zablokować, dzisiaj przyjrzymy się, dlaczego klucz utknął w twoim zapłonie Genesis G80 . Szczególnie frustrujące jest to, że zablokowanie cylindra zapłonowego uniemożliwi uruchomienie, a tym samym użycie pojazdu silnikowego. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby jak najszybciej pomóc Ci rozwiązać ten problem. Aby to zrobić, najpierw pokażemy Ci, do czego służy zapłon Twojego samochodu, a następnie po raz drugi, dlaczego lufa zapłonowa twojego Genesis G80 się zacięła? I na koniec, jak odblokować kluczyk zablokowany w stacyjce Genesis G80.

Jaki jest cel blokady zapłonu mojego Genesis G80?

W ramach projektu stacyjka Twojego Genesis G80 jest częścią bezpieczeństwa. Jego celem jest zabezpieczenie samochodu przed próbami kradzieży. Znajduje się na kolumnie kierownicy Twojego pojazdu mechanicznego, stworzonego w 1931 roku przez Abrama Neimana. Jego celem jest zapobieganie uruchomieniu Genesis G80 poprzez zablokowanie kierownicy i blokady kierownicy, jeśli nie identyfikuje kluczyka pojazdu silnikowego. Jest ściśle powiązany z włącznikiem rozrusznika, który integruje zamek na klucz i włącznik elektryczny. Istnieje tendencja do mylenia włącznika rozrusznika i neimana, a kiedy mówimy o zablokowanym neiman, dość często odnosimy się do klucza, który nie obraca się lub nie obraca się dobrze w cylindrze zamka Twojego pojazdu.

Weiterlesen:
Problemy z jazdą na drodze Genesis G80

Dlaczego kluczyk utknął w twoim zapłonie Genesis G80?

Teraz nadszedł czas, aby Ci to pokazać dlaczego kluczyk utknął w cylindrze zapłonowym Genesis G80? . Teraz, gdy już zdefiniowaliśmy, czym jest zapłon, nadszedł czas, aby określić, dlaczego się utknął. Jeśli to kierownica twojego Genesis G80 jest zablokowana, nie wahaj się zapoznać się z naszą stroną z treścią na ten temat. Neiman nie jest elementem zużywającym się, który często wymieniasz, ale czas ma na niego wpływ i może się zdarzyć, że będziesz musiał go wymienić z powodu normalnego zużycia. Oto różne wyjaśnienia zapłon, który blokuje się w Genesis G80 :

  • Normalne zużycie lufy zapłonowej Genesis G80 : Jak już wspomnieliśmy, z biegiem czasu elementy neimana mogą zostać zablokowane lub obciążone kurzem lub małymi cząsteczkami z zewnątrz, które uniemożliwią jego prawidłowe działanie. W takim przypadku powinieneś doświadczyć trudności z wkładaniem i przekręcaniem klucza, zanim całkowicie się zablokuje.
  • Element zapłonu twojego Genesis G80, który nie działa: Zgodnie z tą samą logiką, element neimana może zawieść. Jak wyjaśniliśmy we wstępie, kiedy mówimy o neiman, który zwykle dołączamy, cylinder, zamek i włącznik rozrusznika, jeśli jedna z tych części jest wadliwa, neiman nie pozwoli przekręcić klucza w cylindrze zamka
  • Ktoś zbyt mocno wcisnął lufę zapłonową twojego Genesis G80: Wreszcie ostatnia okazja, i jest to mniej lub bardziej logiczne, jeśli ktoś wcześniej zbyt mocno narzucił neimanowi odblokowanie kierownicy twojego pojazdu mechanicznego, mógł on poskręcać wewnętrzne elementy i tym samym uszkodzić neimana.
Weiterlesen:
Gdzie umieścić płyn chłodzący w Genesis G80 ?

Jak odblokować kluczyk zablokowany w lufie zapłonowej Genesis G80?

Przechodzimy teraz do rozwiązań dostępnych do rozwiązania klucz utknął w twoim zapłonie Genesis G80 . W zależności od źródła problemu rozwiązania będą różne, odkryj je poniżej:

  • Lufa zapłonowa zablokowana z powodu przekręconego klucza: Jeśli twój klucz jest przekręcony, logiczne jest, że twój neiman nie odblokuje się. Spróbuj ostrożnie wyprostować swój klucz młotkiem, jeśli nie możesz tego zrobić, użyj kopii swojego klucza.
  • Cylinder zapłonowy Jeśli neiman twojego Genesis G80 jest zatkany z powodu zanieczyszczeń : Użyj odtłuszczacza typu WD40 i pozwól mu działać przez chwilę, powinien odblokować neiman twojego Genesis G80.

    .

  • Jeśli kluczyk utknął w stacyjce z powodu wadliwego elementu: Jeśli w końcu to z powodu elementu wewnętrznego Twoja stacyjka nie jest już odblokowana, niestety będziesz musiał wymienić całą blokadę (wyłącznik elektroniczny, cylinder zamka, neiman), zalecamy udanie się do fachowca, który również będzie musiał daje nowy klucz do uruchomienia Genesis G80.

.

Aby znaleźć więcej wskazówek dotyczących Genesis G80, spójrz na kategorię Genesis G80.

Ссылка на основную публикацию