Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kluczyk utknął w stacyjce GMC Savana, co robić ?

Kontynuujemy naszą serię artykułów o tym, co może utknąć w Twoim samochodzie. Po odkryciu, dlaczego klapka lub maska ​​wlewu paliwa mogą się zablokować, w tym artykule przyjrzymy się, dlaczego kluczyk utknął w zapłonie GMC Savana . Szczególnie irytujące jest to, że zatkany cylinder zapłonu uniemożliwi uruchomienie, a tym samym korzystanie z samochodu. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby pomóc Ci rozwiązać ten problem tak szybko, jak to możliwe. Aby to zrobić, najpierw opiszemy Ci, do czego służy zapłon Twojego samochodu, a następnie po raz drugi, dlaczego lufa zapłonowa Twojego GMC Savana się zacięła? I wreszcie, jak odblokować kluczyk zablokowany w stacyjce GMC Savana.

Jaki jest cel stacyjki mojego GMC Savana?

W ramach projektu stacyjka Twojego GMC Savana jest elementem bezpieczeństwa. Jego celem jest zabezpieczenie Twojego samochodu przed próbami kradzieży. Jest umieszczony na kolumnie kierownicy Twojego samochodu, opracowanej w 1931 roku przez Abrama Neimana. Jego celem jest uniemożliwienie uruchomienia Twojego GMC Savana poprzez zablokowanie kierownicy i blokady kierownicy, jeśli nie rozpozna Twojego kluczyka. Jest ściśle powiązany z włącznikiem rozrusznika, który integruje zamek na klucz i włącznik elektryczny. Istnieje tendencja do mylenia przełącznika rozrusznika i neimana, a kiedy mówimy o zablokowanym neimanie, generalnie odnosimy się do klucza, który nie obraca się lub nie obraca się dobrze w cylindrze zamka twojego samochodu.

Weiterlesen:
Cieknący wtryskiwacz w moim GMC Savana, co robić?

Dlaczego kluczyk utknął w stacyjce GMC Savana?

Teraz nadszedł czas, aby Ci opisać dlaczego kluczyk utknął w cylindrze zapłonowym GMC Savana? . Teraz, gdy już zdefiniowaliśmy, czym jest zapłon, nadszedł czas, aby dowiedzieć się, dlaczego się utknął. Jeśli to kierownica Twojego GMC Savana jest zablokowana, nie zastanawiaj się dwa razy, aby zasięgnąć porady naszych treści w tej sprawie. Neiman nie jest częścią zużywalną, którą wymieniasz regularnie, ale czas ma na nią wpływ i może się wydawać, że musisz ją wymieniać ze względu na regularne zużycie. W tym artykule są różne wyjaśnienia zapłon, który blokuje się w GMC Savana :

  • Regularne zużycie lufy zapłonowej Twojego GMC Savana : Jak wspomnieliśmy powyżej, z biegiem czasu elementy neimana mogą zostać zablokowane lub wypełnione kurzem lub małymi cząsteczkami z zewnątrz, które uniemożliwią mu skuteczne działanie. W takim przypadku powinieneś mieć trudności z włożeniem i przekręceniem klucza, zanim całkowicie się zablokuje.
  • Element zapłonu Twojego GMC Savana, który zawodzi: Zgodnie z tą samą logiką, element neimana może zawieść. Jak opisaliśmy we wstępie, kiedy wspominamy o neiman, który zwykle dołączamy, cylinder, zamek i włącznik rozrusznika, jeśli jedna z tych części jest uszkodzona, neiman nie pozwoli przekręcić klucza w cylindrze zamka
  • Ktoś zbyt mocno wcisnął lufę zapłonową twojego GMC Savana: Wreszcie ostatnia okazja, i jest to mniej lub bardziej racjonalne, jeśli ktoś wcześniej zbyt mocno narzucił neimanowi odblokowanie kierownicy twojego samochodu, mógł powykręcać wewnętrzne elementy i tym samym złamać neimana.
Weiterlesen:
Problem z automatyczną skrzynią biegów GMC Savana ?

Jak odblokować kluczyk zablokowany w lufie zapłonowej mojego GMC Savana?

Przechodzimy teraz do rozwiązań dostępnych do rozwiązania klucz utknął w stacyjce GMC Savana . W zależności od źródła problemu rozwiązania nie będą takie same, odkryj je poniżej:

  • Lufa zapłonowa zablokowana przez przekręcony klucz: Jeśli twój klucz jest przekręcony, jest oczywiste, że twój neiman nie odblokuje się. Spróbuj delikatnie wyprostować swój klucz młotkiem, jeśli nie możesz tego zrobić, użyj kopii swojego klucza.
  • Cylinder zapłonowy Jeśli neiman twojego GMC Savana jest zatkany z powodu zanieczyszczeń : Użyj odtłuszczacza typu WD40 i pozwól mu działać przez chwilę, powinien odblokować neiman twojego GMC Savana.

    .

  • Jeśli kluczyk utknął w stacyjce z powodu wadliwego elementu: Jeśli w końcu to z powodu wewnętrznego elementu, że twoja stacyjka nie jest już odblokowana, niestety będziesz musiał wymienić całą blokadę (wyłącznik elektroniczny, cylinder zamka, neiman), sugerujemy udanie się do specjalisty, który również będzie musiał daje nowy klucz do uruchomienia GMC Savana.

.

Aby uzyskać więcej wskazówek na temat GMC Savana, spójrz na kategorię GMC Savana.

Ссылка на основную публикацию