Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kluczyk utknął w stacyjce Hondy E, co robić ?

Kontynuujemy naszą serię artykułów na temat tego, co może utknąć w Twoim pojeździe silnikowym. Po odkryciu, dlaczego klapka lub maska ​​wlewu paliwa mogą się zablokować, w tym artykule przyjrzymy się, dlaczego kluczyk utknął w stacyjce Hondy E . Szczególnie frustrujące jest to, że zablokowanie cylindra zapłonowego uniemożliwi uruchomienie, a co za tym idzie, użycie pojazdu silnikowego. Dlatego zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby pomóc Ci jak najszybciej rozwiązać ten problem. Aby to osiągnąć, najpierw wyjaśnimy, do czego służy zapłon Twojego pojazdu silnikowego, a następnie po raz drugi, dlaczego lufa zapłonowa Twojej Hondy E się zacięła? I na koniec, jak odblokować kluczyk zablokowany w stacyjce Hondy E.

Jaki jest cel stacyjki mojej Hondy E?

W ramach projektu stacyjka Twojej Hondy E jest elementem bezpieczeństwa. Jego celem jest zabezpieczenie Twojego samochodu przed próbami kradzieży. Jest umieszczony na kolumnie kierownicy Twojego pojazdu mechanicznego, stworzonego w 1931 roku przez Abrama Neimana. Jego celem jest uniemożliwienie rozruchu Twojej Hondy E poprzez zablokowanie kierownicy i blokady kierownicy, jeśli nie identyfikuje kluczyka pojazdu silnikowego. Jest ściśle połączony z wyłącznikiem rozrusznika, który integruje zamek na klucz i wyłącznik elektryczny. Istnieje tendencja do mylenia przełącznika rozrusznika i neimana, a kiedy mówimy o zablokowanym neimanie, często odnosimy się do klucza, który nie obraca się lub nie obraca się dobrze w cylindrze zamka twojego pojazdu mechanicznego.

Weiterlesen:
Wyciek płynu hamulcowego Honda E

Dlaczego kluczyk utknął w stacyjce Twojej Hondy E?

Teraz nadszedł czas, aby ci to wyjaśnić dlaczego kluczyk utknął w cylindrze zapłonowym Hondy E? . Teraz, gdy opisaliśmy już, czym jest zapłon, nadszedł czas, aby określić, dlaczego się utknął. Jeśli zablokowana jest kierownica Twojej Hondy E, nie zastanawiaj się dwa razy, aby przejrzeć nasze treści na ten temat. Neiman nie jest częścią zużywającą się, którą wymieniasz regularnie, ale czas ma na nią wpływ i może się zdarzyć, że będziesz musiał ją wymienić z powodu regularnego zużycia. Oto różne powody zapłon, który blokuje się w Honda E :

  • Normalne zużycie lufy zapłonowej Twojej Hondy E : Jak wyjaśniliśmy powyżej, z biegiem czasu elementy neimana mogą zostać zablokowane lub obciążone kurzem lub małymi cząsteczkami z zewnątrz, które uniemożliwią jego prawidłowe działanie. W takim przypadku powinieneś mieć trudności z włożeniem i przekręceniem klucza, zanim całkowicie się zablokuje.
  • Podzespół zapłonu Twojej Hondy E, który uległ awarii: Zgodnie z tą samą logiką, element neimana może zawieść. Jak opisaliśmy we wstępie, gdy mówimy o neiman często uwzględniamy cylinder, zamek i włącznik rozrusznika, jeśli jedna z tych części jest niesprawna, neiman nie pozwoli przekręcić klucza w cylindrze zamka
  • Ktoś za bardzo nacisnął lufę zapłonu Twojej Hondy E: Nareszcie ostatnia okazja i jest mniej lub bardziej oczywiste, że jeśli ktoś wcześniej zbyt mocno narzucił neimana, aby odblokować kierownicę twojego pojazdu mechanicznego, mógł on poskręcać wewnętrzne elementy, a tym samym złamać neimana.
Weiterlesen:
Gdzie znaleźć bezpiecznik kierunkowskazów w Honda E ?

Jak odblokować kluczyk zablokowany w lufie zapłonu mojej Hondy E?

Przechodzimy teraz do rozwiązań dostępnych do naprawy kluczyk utknął w stacyjce Hondy E . W zależności od źródła Twojego problemu rozwiązania nie będą podobne, zlokalizuj je poniżej:

  • Lufa zapłonowa zablokowana z powodu przekręconego klucza: Jeśli twój klucz jest przekręcony, logiczne jest, że twój neiman nie odblokuje się. Spróbuj ostrożnie wyprostować klucz młotkiem, jeśli nie możesz tego zrobić, użyj duplikatu swojego klucza.
  • Cylinder zapłonowy Jeśli neiman Twojej Hondy E jest zatkany z powodu zanieczyszczeń : Użyj odtłuszczacza typu WD40 i pozwól mu działać przez kilka chwil, powinien odblokować neiman Twojej Hondy E.

    .

  • Jeśli kluczyk utknął w stacyjce z powodu wadliwego elementu: Jeśli w końcu to z powodu elementu wewnętrznego, że twoja stacyjka nie jest już odblokowana, niestety będziesz musiał wymienić całą blokadę (wyłącznik elektroniczny, cylinder zamka, neiman), zalecamy udanie się do eksperta, który również będzie musiał dać Ci nowy klucz do uruchomienia Hondy E.

.

Aby poznać więcej wskazówek dotyczących Hondy E, spójrz na kategorię Honda E.

Ссылка на основную публикацию