Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kluczyk utknął w stacyjce kordoby siedzenia, co robić ?

Kontynuujemy naszą serię artykułów na temat tego, co może utknąć w Twoim pojeździe silnikowym. Po odkryciu, dlaczego klapka lub maska ​​wlewu paliwa mogą się zablokować, dzisiaj sprawdzimy, dlaczego kluczyk utknął w twoim fotelu, cordoba zapłon . Szczególnie irytujące jest to, że zatkany cylinder zapłonu uniemożliwi uruchomienie, a tym samym korzystanie z pojazdu silnikowego. Dlatego zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby jak najszybciej pomóc Ci rozwiązać ten problem. Aby to zrobić, najpierw pokażemy Ci, do czego służy zapłon Twojego pojazdu silnikowego, a następnie po raz drugi, dlaczego lufa zapłonowa w Twojej Cordobie siedzeń utknęła? I na koniec, jak odblokować kluczyk zablokowany w stacyjce Cordoba.

Jaki jest cel blokady zapłonu mojego siedzenia Cordoba?

W ramach projektu blokada zapłonu Twojego siedzenia cordoba jest częścią bezpieczeństwa. Jego celem jest ochrona Twojego samochodu przed próbami kradzieży. Znajduje się na kolumnie kierownicy Twojego pojazdu mechanicznego, wynalezionego w 1931 roku przez Abrama Neimana. Jego celem jest zapobieganie uruchomieniu cordoby siedzenia poprzez zablokowanie kierownicy i blokady kierownicy, jeśli nie identyfikuje kluczyka pojazdu silnikowego. Jest ściśle połączony z wyłącznikiem rozrusznika, który integruje zamek na klucz i wyłącznik elektryczny. Istnieje tendencja do mylenia przełącznika rozrusznika i neimana, a kiedy mówimy o zablokowanym neimanie, dość często odnosimy się do klucza, który nie obraca się lub nie obraca się dobrze w cylindrze zamka twojego pojazdu mechanicznego.

Weiterlesen:
Jak naprawić zablokowany klucz na kordobie siedzenia?

Dlaczego kluczyk utknął w stacyjce Cordoba?

Teraz nadszedł czas, aby Ci to pokazać dlaczego kluczyk utknął w cylindrze zapłonowym cordoby? . Teraz, gdy wyjaśniliśmy, czym jest zapłon, czas dowiedzieć się, dlaczego się zaciął. Jeśli zablokowana jest kierownica Twojego siedzenia, cordoba, nie zastanawiaj się dwa razy, aby przeczytać nasze treści na ten temat. Neiman nie jest elementem zużywającym się, który wymieniasz wielokrotnie, ale czas ma na niego wpływ i może się zdarzyć, że będziesz musiał go wymienić w wyniku regularnego zużycia. Oto różne wyjaśnienia zapłon, który blokuje się na kordobie siedzenia :

  • Normalne zużycie lufy zapłonowej kordoby siedzenia : Jak wspomnieliśmy powyżej, z czasem elementy neimana mogą zostać zablokowane lub obciążone kurzem lub drobnymi cząstkami z zewnątrz, które uniemożliwią jego prawidłowe funkcjonowanie. W takim przypadku powinieneś poczuć komplikacje podczas wkładania i przekręcania klucza, zanim całkowicie się zablokuje.
  • Element zapłonu Twojej Cordoby, który się psuje: Zgodnie z tą samą logiką, element neimana może zawieść. Jak ujawniliśmy we wstępie, gdy mówimy o neimanie, który zwykle włączamy, cylinder, zamek i włącznik rozrusznika, jeśli jedna z tych części jest wadliwa, neiman nie pozwoli przekręcić klucza w cylindrze zamka
  • Ktoś zbyt mocno wcisnął lufę zapłonową Twojej Cordoby: Wreszcie ostatnia możliwość i jest mniej lub bardziej oczywista, jeśli ktoś wcześniej zbyt mocno narzucił neimana przy odblokowywaniu kierownicy twojego pojazdu mechanicznego, mógł on poskręcać wewnętrzne elementy i tym samym uszkodzić neimana.
Weiterlesen:
Pomarańczowa lekka cordoba z siedziskiem, która pozostaje włączona

Jak odblokować kluczyk zablokowany w lufie zapłonowej mojego siedzenia Cordoba?

Przechodzimy teraz do rozwiązań dostępnych do rozwiązania klucz utknął w twoim siedzeniu cordoba zapłon . W zależności od źródła problemu rozwiązania nie będą podobne, odkryj je poniżej:

  • Lufa zapłonowa zablokowana w wyniku przekręcenia kluczyka: Jeśli twój klucz jest przekręcony, jest oczywiste, że twój neiman nie odblokuje się. Spróbuj delikatnie wyprostować klucz młotkiem, jeśli nie możesz tego zrobić, użyj kopii swojego klucza.
  • Cylinder zapłonowy Jeśli neiman twojego siedzenia jest zatkany w wyniku zanieczyszczeń : Użyj odtłuszczacza typu WD40 i pozwól mu działać przez kilka minut, powinien odblokować neiman twojego siedzenia.

    .

  • Jeśli kluczyk utknął w stacyjce z powodu wadliwego elementu: Jeśli w końcu w wyniku wewnętrznego elementu Twoja stacyjka nie jest już odblokowana, niestety będziesz musiał wymienić całą blokadę (wyłącznik elektroniczny, cylinder zamka, neiman), radzimy udać się do specjalisty, który również muszę dać ci nowy klucz, aby rozpocząć kordobę siedzenia.

.

W przypadku dalszych pytań dotyczących siedziska cordoba, prosimy o zapoznanie się z naszą kategorią siedziska cordoba.

Ссылка на основную публикацию