Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kluczyk utknął w stacyjce Land Rovera Evoque, co robić ?

Kontynuujemy naszą serię treści internetowych na temat tego, co może utknąć w Twoim samochodzie. Po odkryciu, dlaczego klapka lub maska ​​wlewu paliwa mogą się zablokować, w tym artykule sprawdzimy, dlaczego kluczyk utknął w stacyjce Land Rovera Evoque . Szczególnie frustrujące jest to, że zatkany cylinder zapłonu uniemożliwi uruchomienie, a co za tym idzie, użytkowanie samochodu. Konsekwentnie zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby pomóc Ci jak najszybciej rozwiązać ten problem. Aby to zrobić, najpierw opiszemy Ci, do czego służy zapłon Twojego samochodu, a następnie po raz drugi, dlaczego lufa zapłonowa Twojego Land Rovera Evoque utknęła? I na koniec, jak odblokować kluczyk zablokowany w stacyjce Land Rovera Evoque.

Jaki jest cel blokady zapłonu mojego Land Rovera Evoque?

W ramach projektu stacyjka Twojego Land Rovera Evoque jest częścią bezpieczeństwa. Jego celem jest ochrona Twojego samochodu przed próbami kradzieży. Znajduje się na kolumnie kierownicy Twojego samochodu, stworzonej w 1931 roku przez Abrama Neimana. Jego celem jest zapobieganie uruchomieniu Land Rovera Evoque poprzez zablokowanie kierownicy i blokady kierownicy, jeśli nie identyfikuje kluczyka do samochodu. Jest ściśle powiązany z przełącznikiem rozrusznika, który będzie zawierał zamek na kluczyk i przełącznik elektryczny. Istnieje tendencja do mylenia włącznika rozrusznika i neimana, a kiedy mówimy o zablokowanym neimanie, dość często odnosimy się do klucza, który nie obraca się lub nie obraca się dobrze w cylindrze zamka twojego samochodu.

Weiterlesen:
Jak czyścić klimatyzację Land Rovera Evoque?

Dlaczego kluczyk utknął w stacyjce Land Rovera Evoque?

Teraz nadszedł czas, aby Ci opisać dlaczego kluczyk utknął w cylindrze zapłonowym Land Rovera Evoque . Teraz, gdy już zdefiniowaliśmy, czym jest zapłon, nadszedł czas, aby określić, dlaczego się utknął. Jeśli to kierownica Twojego Land Rovera Evoque jest zablokowana, nie wahaj się przeczytać naszego artykułu na ten temat. Neiman nie jest częścią zużywającą się, którą wymieniasz wielokrotnie, ale czas ma na nią wpływ i może się zdarzyć, że będziesz musiał ją wymienić z powodu regularnego zużycia. Oto różne powody zapłon, który blokuje się w Land Rover Evoque :

  • Regularne zużycie lufy zapłonowej Twojego Land Rovera Evoque : Jak już wspomnieliśmy, z biegiem czasu elementy neimana mogą zostać zablokowane lub obciążone kurzem lub małymi cząsteczkami z zewnątrz, które uniemożliwią mu skuteczne działanie. W takim przypadku powinieneś mieć problemy z włożeniem i przekręceniem klucza, zanim całkowicie się zablokuje.
  • Element zapłonu Twojego Land Rovera Evoque, który się psuje: Zgodnie z tą samą logiką, element neimana może zawieść. Jak opisaliśmy we wstępie, kiedy wspominamy o neiman, który zwykle dołączamy, cylinder, zamek i włącznik rozrusznika, jeśli jedna z tych części jest uszkodzona, neiman nie pozwoli przekręcić klucza w cylindrze zamka
  • Ktoś zbyt mocno wcisnął lufę zapłonową twojego Land Rovera Evoque: Wreszcie ostatnia możliwość, mniej lub bardziej logiczna, jeśli ktoś wcześniej zbyt mocno narzucił neimanowi odblokowanie kierownicy twojego samochodu, mógł powykręcać wewnętrzne elementy i tym samym uszkodzić neimana.
Weiterlesen:
Jak aktywować automatyczną blokadę mojego Land Rovera Evoque?

Jak odblokować kluczyk zablokowany w lufie zapłonowej mojego Land Rovera Evoque?

Przechodzimy teraz do rozwiązań dostępnych do naprawy kluczyk utknął w stacyjce Land Rovera Evoque . W zależności od źródła problemu rozwiązania nie będą takie same, odkryj je poniżej:

  • Lufa zapłonowa zablokowana z powodu przekręconego klucza: Jeśli twój klucz jest przekręcony, logiczne jest, że twój neiman nie odblokuje się. Spróbuj delikatnie wyprostować klucz młotkiem, jeśli nie możesz tego zrobić, użyj kopii swojego klucza.
  • Cylinder zapłonowy Jeśli neiman Twojego Land Rovera Evoque jest zatkany z powodu zanieczyszczeń : Użyj odtłuszczacza typu WD40 i pozwól mu działać przez chwilę, powinien odblokować neiman twojego Land Rovera Evoque.

    .

  • Jeśli kluczyk utknął w stacyjce z powodu wadliwego elementu: Jeśli w końcu to z powodu elementu wewnętrznego, że twoja stacyjka nie jest już odblokowana, niestety będziesz musiał wymienić całą blokadę (wyłącznik elektroniczny, cylinder zamka, neiman), zalecamy udanie się do specjalisty, który również będzie musiał daje nowy klucz do uruchomienia Land Rovera Evoque.

.

Jeśli chcesz więcej samouczków na temat Land Rovera Evoque, przejdź do naszej kategorii Land Rover Evoque.

Ссылка на основную публикацию