Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kluczyk utknął w stacyjce Mazdy CX 7, co robić ?

Kontynuujemy naszą serię artykułów na temat tego, co może utknąć w Twoim samochodzie. Po sprawdzeniu, dlaczego klapka lub maska ​​wlewu paliwa mogą się zablokować, w tym artykule sprawdzimy, dlaczego kluczyk utknął w stacyjce Twojej Mazdy CX 7 . Szczególnie irytujące jest to, że zatkany cylinder zapłonu uniemożliwi uruchomienie, a co za tym idzie, użytkowanie samochodu. Konsekwentnie zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby jak najszybciej pomóc Ci rozwiązać ten problem. Aby to osiągnąć, najpierw wyjaśnimy, do czego służy zapłon Twojego pojazdu silnikowego, a następnie po raz drugi, dlaczego lufa zapłonowa Twojej Mazdy CX 7 się zacięła? I na koniec, jak odblokować kluczyk zablokowany w stacyjce Mazdy CX 7.

Jaki jest cel stacyjki mojej Mazdy CX 7?

W ramach projektu stacyjka Twojej Mazdy CX 7 jest elementem bezpieczeństwa. Jego celem jest ochrona Twojego samochodu przed próbami kradzieży. Jest umieszczony na kolumnie kierownicy Twojego samochodu, wynalezionej w 1931 roku przez Abrama Neimana. Jego celem jest zapobieganie uruchomieniu Mazdy CX 7 poprzez zablokowanie kierownicy i blokady kierownicy, jeśli nie identyfikuje kluczyka samochodowego. Jest ściśle powiązany z przełącznikiem rozrusznika, który integruje zamek z kluczykiem i przełącznik elektryczny. Istnieje tendencja do mylenia włącznika rozrusznika i neimana, a kiedy mówimy o zablokowanym neimanie, dość często odnosimy się do klucza, który nie obraca się lub nie obraca się dobrze w cylindrze zamka Twojego samochodu.

Weiterlesen:
Jak zmienić lusterko boczne w mojej Mazdzie CX 7?

Dlaczego kluczyk utknął w stacyjce Twojej Mazdy CX 7?

Teraz nadszedł czas, aby ci to wyjaśnić dlaczego kluczyk utknął w cylindrze zapłonowym Twojej Mazdy CX 7? . Teraz, gdy wyjaśniliśmy, czym jest zapłon, czas dowiedzieć się, dlaczego się zaciął. Jeśli zablokowana jest kierownica Twojej Mazdy CX 7, nie zastanawiaj się dwa razy, aby zapoznać się z naszym artykułem na ten temat. Neiman nie jest elementem zużywającym się, który często wymieniasz, ale czas ma na to wpływ i może się zdarzyć, że będziesz musiał go wymienić z powodu normalnego zużycia. Na tej stronie znajdują się różne powody a zapłon, który blokuje się w Mazdzie CX 7 :

  • Normalne zużycie lufy zapłonu Twojej Mazdy CX 7 : Jak już wyjaśniliśmy, z czasem elementy neimana mogą zostać zablokowane lub zasypane kurzem lub małymi cząsteczkami z zewnątrz, które uniemożliwią mu skuteczne działanie. W takim przypadku powinieneś poczuć walkę z wkładaniem i przekręcaniem klucza, zanim całkowicie się zablokuje.
  • Element zapłonu Twojej Mazdy CX 7, który się psuje: Zgodnie z tą samą logiką, element neimana może zawieść. Jak ujawniliśmy we wstępie, kiedy mówimy o neimanie, który zwykle włączamy, cylinder, zamek i włącznik rozrusznika, jeśli jedna z tych części jest uszkodzona, neiman nie pozwoli przekręcić klucza w cylindrze zamka
  • Ktoś zbyt mocno wcisnął lufę zapłonu Twojej Mazdy CX 7: Wreszcie ostatnia możliwość, mniej lub bardziej logiczna, jeśli ktoś wcześniej zbyt mocno narzucił neimanowi odblokowanie kierownicy twojego samochodu, mógł powykręcać wewnętrzne elementy i tym samym uszkodzić neimana.
Weiterlesen:
Gdzie znajduje się podnośnik w Mazdzie CX 7 ?

Jak odblokować kluczyk zablokowany w lufie zapłonu mojej Mazdy CX 7?

Przechodzimy teraz do dostępnych rozwiązań, z którymi możesz sobie poradzić kluczyk utknął w stacyjce Twojej Mazdy CX 7 . W zależności od pochodzenia Twojego problemu rozwiązania nie będą takie same, zlokalizuj je poniżej:

  • Lufa zapłonowa zablokowana przez przekręcony klucz: Jeśli twój klucz jest przekręcony, logiczne jest, że twój neiman nie odblokuje się. Spróbuj delikatnie wyprostować klucz młotkiem, jeśli nie możesz tego zrobić, użyj kopii swojego klucza.
  • Cylinder zapłonowy Jeśli neiman Twojej Mazdy CX 7 jest zatkany z powodu zanieczyszczeń : Użyj odtłuszczacza typu WD40 i pozwól mu działać przez kilka chwil, powinien odblokować neiman Twojej Mazdy CX 7.

    .

  • Jeśli kluczyk utknął w stacyjce z powodu wadliwego elementu: Jeśli w końcu to z powodu elementu wewnętrznego, że twoja stacyjka nie jest już odblokowana, niestety będziesz musiał wymienić cały blok (wyłącznik elektroniczny, cylinder zamka, neiman), zalecamy udanie się do fachowca, który również będzie musiał daje nowy klucz do uruchomienia Mazdy CX 7.

.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Mazdy CX 7, nie wahaj się skonsultować z naszą kategorią Mazda CX 7.

Ссылка на основную публикацию