Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kluczyk utknął w stacyjce Mercedesa Actrosa, co robić ?

Kontynuujemy naszą serię artykułów na temat tego, co może utknąć w Twoim pojeździe silnikowym. Po sprawdzeniu, dlaczego klapka lub maska ​​wlewu paliwa mogą się zablokować, dzisiaj przyjrzymy się, dlaczego kluczyk utknął w stacyjce Twojego Mercedesa Actrosa . Szczególnie irytujące jest to, że zatkany cylinder zapłonowy uniemożliwi uruchomienie, a co za tym idzie, użycie pojazdu mechanicznego. Konsekwentnie zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby jak najszybciej pomóc Ci rozwiązać ten problem. Aby to zrobić, najpierw wyjaśnimy Ci, do czego służy zapłon Twojego samochodu, a następnie po raz drugi, dlaczego lufa zapłonowa Twojego Mercedesa Actrosa się zacięła? I na koniec, jak odblokować kluczyk zablokowany w stacyjce Twojego Mercedesa Actrosa.

Do czego służy stacyjka mojego Mercedesa Actrosa?

W ramach projektu stacyjka Twojego Mercedesa Actrosa jest elementem bezpieczeństwa. Jego celem jest zabezpieczenie Twojego samochodu przed próbami kradzieży. Jest umieszczony na kolumnie kierownicy Twojego pojazdu mechanicznego, stworzonego w 1931 roku przez Abrama Neimana. Jego celem jest uniemożliwienie rozruchu Twojego Mercedesa Actrosa poprzez zablokowanie kierownicy i blokady kierownicy, jeśli nie identyfikuje on kluczyka pojazdu silnikowego. Jest ściśle powiązany z włącznikiem rozrusznika, który integruje zamek na klucz i włącznik elektryczny. Istnieje tendencja do mylenia przełącznika rozrusznika i neimana, a kiedy mówimy o zablokowanym neimanie, często odnosimy się do klucza, który nie obraca się lub nie obraca się dobrze w cylindrze zamka twojego pojazdu mechanicznego.

Weiterlesen:
W moim Mercedesie Actros świeci się kontrolka pasów bezpieczeństwa

Dlaczego kluczyk utknął w stacyjce Twojego Mercedesa Actrosa?

Teraz nadszedł czas, aby ci to wyjaśnić dlaczego kluczyk utknął w cylindrze zapłonowym Twojego Mercedesa Actrosa . Teraz, gdy już zdefiniowaliśmy, czym jest zapłon, nadszedł czas, aby dowiedzieć się, dlaczego się utknął. Jeśli zablokowana jest kierownica Twojego Mercedesa Actrosa, nie wahaj się zasięgnąć porady na naszej stronie treści w tej sprawie. Neiman nie jest częścią zużywającą się, którą wymieniasz wielokrotnie, ale czas ma na nią wpływ i może się zdarzyć, że będziesz musiał ją wymienić w wyniku regularnego zużycia. Oto różne powody zapłon, który blokuje się w Mercedesie Actros :

  • Regularne zużycie lufy zapłonowej Twojego Mercedesa Actrosa : Jak powiedzieliśmy powyżej, z biegiem czasu elementy neimana mogą zostać zablokowane lub zasypane kurzem lub małymi cząsteczkami z zewnątrz, które uniemożliwią jego prawidłowe działanie. W takim przypadku powinieneś mieć trudności z włożeniem i przekręceniem klucza, zanim całkowicie się zablokuje.
  • Awaria elementu zapłonu Twojego Mercedesa Actrosa: Zgodnie z tą samą logiką, element neimana może zawieść. Jak wyjaśniliśmy we wstępie, kiedy mówimy o neimanie, często dołączamy cylinder, zamek i włącznik rozrusznika, jeśli jedna z tych części jest uszkodzona, neiman nie pozwoli przekręcić klucza w cylindrze zamka
  • Ktoś za bardzo nacisnął lufę zapłonu Twojego Mercedesa Actrosa: Wreszcie ostatnia możliwość, mniej lub bardziej racjonalna, jeśli ktoś wcześniej zbyt mocno narzucił neimana, aby odblokować kierownicę twojego pojazdu mechanicznego, mógł skręcić elementy wewnętrzne, a tym samym złamać neimana.
Weiterlesen:
Maska utknęła w moim Mercedesie Actros, co mogę zrobić?

Jak odblokować kluczyk zablokowany w lufie zapłonowej mojego Mercedesa Actrosa?

Przechodzimy teraz do rozwiązań dostępnych do rozwiązania kluczyk utknął w stacyjce Twojego Mercedesa Actrosa . W zależności od źródła problemu rozwiązania nie będą podobne, znajdź je poniżej:

  • Lufa zapłonowa zablokowana w wyniku przekręcenia kluczyka: Jeśli twój klucz jest przekręcony, jest oczywiste, że twój neiman nie odblokuje się. Spróbuj delikatnie wyprostować swój klucz młotkiem, jeśli nie możesz tego zrobić, użyj kopii swojego klucza.
  • Cylinder zapłonowy Jeśli neiman Twojego Mercedesa Actrosa jest zapchany z powodu zanieczyszczeń : Użyj odtłuszczacza typu WD40 i pozwól mu działać przez chwilę, powinien odblokować neiman Twojego Mercedesa Actrosa.

    .

  • Jeśli kluczyk utknął w stacyjce z powodu wadliwego elementu: Jeśli w końcu to w wyniku wewnętrznego elementu, że twoja stacyjka nie jest już odblokowana to niestety będziesz musiał wymienić cały blok (wyłącznik elektroniczny, cylinder zamka, neiman), sugerujemy udanie się do eksperta, który również będzie miał aby dać Ci nowy kluczyk do uruchomienia Twojego Mercedesa Actrosa.

.

Więcej wskazówek na temat Mercedesa Actrosa znajdziesz w kategorii Mercedes Actros.

Ссылка на основную публикацию