Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kluczyk utknął w stacyjce Opla Corsy, co robić ?

Kontynuujemy naszą serię artykułów na temat tego, co może utknąć w Twoim pojeździe silnikowym. Po odkryciu, dlaczego klapka lub maska ​​wlewu paliwa mogą się zablokować, dzisiaj przyjrzymy się, dlaczego kluczyk utknął w stacyjce Opla Corsy . Szczególnie frustrujące jest to, że zablokowanie cylindra zapłonowego uniemożliwi uruchomienie, a co za tym idzie, korzystanie z pojazdu silnikowego. Konsekwentnie zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby jak najszybciej pomóc Ci rozwiązać ten problem. Aby to zrobić, najpierw wyjaśnimy Ci, do czego służy zapłon Twojego samochodu, a następnie po raz drugi, dlaczego lufa zapłonowa Twojego Opla Corsy się zacięła? I wreszcie, jak odblokować kluczyk zablokowany w stacyjce Opla Corsy.

Jaki jest cel blokady zapłonu mojego Opla Corsy?

W ramach projektu blokada zapłonu Twojego Opla Corsy jest elementem bezpieczeństwa. Jego celem jest zabezpieczenie Twojego samochodu przed próbami kradzieży. Jest umieszczony na kolumnie kierownicy Twojego pojazdu mechanicznego, stworzonego w 1931 roku przez Abrama Neimana. Jego celem jest zapobieganie uruchomieniu Opla Corsy poprzez zablokowanie kierownicy i blokady kierownicy, jeśli nie identyfikuje kluczyka pojazdu silnikowego. Jest ściśle powiązany z przełącznikiem rozrusznika, który będzie zawierał zamek na kluczyk i przełącznik elektryczny. Istnieje tendencja do mylenia włącznika rozrusznika i neimana, a kiedy mówimy o zablokowanym neiman, dość często odnosimy się do klucza, który nie obraca się lub nie obraca się dobrze w cylindrze zamka Twojego pojazdu.

Weiterlesen:
Mój Opel Corsa jedzie w lewo, co robić ?

Dlaczego kluczyk utknął w stacyjce Twojego Opla Corsy?

Teraz nadszedł czas, aby ci to wyjaśnić dlaczego kluczyk utknął w cylindrze zapłonowym Opla Corsy . Teraz, gdy już zdefiniowaliśmy, czym jest zapłon, nadszedł czas, aby określić, dlaczego się utknął. Jeśli to kierownica Twojego Opla Corsy jest zablokowana, nie zastanawiaj się dwa razy, aby sprawdzić naszą stronę z treścią na ten temat. Neiman nie jest elementem zużywającym się, który wymieniasz regularnie, ale czas ma na to wpływ i może się zdarzyć, że będziesz musiał go wymienić z powodu normalnego zużycia. Oto różne powody zapłon, który blokuje się w Oplu Corsa :

  • Normalne zużycie lufy zapłonowej Twojego Opla Corsy : Jak już wspomnieliśmy, z biegiem czasu elementy neimana mogą zostać zablokowane lub zasypane kurzem lub małymi cząstkami z zewnątrz, które uniemożliwią jego prawidłowe działanie. W takim przypadku powinieneś mieć problemy z włożeniem i przekręceniem klucza, zanim całkowicie się zablokuje.
  • Element zapłonu Twojego Opla Corsy, który się psuje: Zgodnie z tą samą logiką, element neimana może zawieść. Jak wyjaśniliśmy we wstępie, kiedy wspominamy o neiman, który zwykle dołączamy, cylinder, zamek i przełącznik rozrusznika, jeśli jedna z tych części jest uszkodzona, neiman nie pozwoli przekręcić klucza w cylindrze zamka
  • Ktoś za bardzo nacisnął lufę zapłonu Twojego Opla Corsy: Wreszcie ostatnia możliwość i jest mniej lub bardziej oczywista, jeśli ktoś wcześniej zbyt mocno narzucił neimanowi odblokowanie kierownicy twojego pojazdu mechanicznego, mógł powykręcać elementy wewnętrzne i w ten sposób uszkodzić neimana.
Weiterlesen:
Zakleszczony bagażnik w Oplu Corsie, co mogę zrobić ?

Jak odblokować kluczyk zablokowany w lufie zapłonowej mojego Opla Corsy?

Przechodzimy teraz do rozwiązań dostępnych do rozwiązania kluczyk utknął w stacyjce Opla Corsy . W zależności od źródła problemu rozwiązania nie będą takie same, znajdź je poniżej:

  • Lufa zapłonowa zablokowana przez przekręcony klucz: Jeśli twój klucz jest przekręcony, jest oczywiste, że twój neiman nie odblokuje się. Spróbuj delikatnie wyprostować klucz młotkiem, jeśli nie możesz tego zrobić, użyj duplikatu swojego klucza.
  • Cylinder zapłonowy Jeśli neiman Twojego Opla Corsy jest zatkany z powodu zanieczyszczeń : Użyj odtłuszczacza typu WD40 i pozwól mu działać przez chwilę, powinien odblokować neiman twojego Opla Corsy.

    .

  • Jeśli kluczyk utknął w stacyjce z powodu wadliwego elementu: Jeśli w końcu to z powodu wewnętrznego elementu, że twoja stacyjka nie jest już odblokowana, niestety będziesz musiał wymienić cały blok (wyłącznik elektroniczny, cylinder zamka, neiman), radzimy udać się do eksperta, który również będzie musiał daje nowy kluczyk, aby rozpocząć swój Opel Corsa.

.

Jeśli potrzebujesz więcej przewodników po Oplu Corsie, przejdź do naszej kategorii Opel Corsa.

Ссылка на основную публикацию